Victorie uriașă pe stadionul 1 Mai: CSM Slatina a eliminat U Craiova 1948. Scor: 2 – 0

Sursa foto: sportuldedolj.blogspot.com

Miercuri, 15 august, s-au jucat meciurile din turul secund al Cupei României și deja s-au înregistrat mai multe surprize în această competiție, iar cea mai mare dintre ele este eliminarea trupei lui Adrian Mititelu, FC U Craiova 1948, de către CSM Slatina, care a câștigat partida cu scorul de 2 – 0.

Trupa lui Mititelu a fost învinsă de CSM Slatina, scor 2-0, după o dublă reușită de Andrei Bîră, în minutul 31 și în prelungirile partidei.

Trupa slătineană îl are ca antrenor pe fostul atacant din Liga 1, Bobi Verdeș, care timp de două sezoane a jucat și la Universitatea Craiova, între anii 2001-2003. FC U Craiova a ajuns în turul 2 al Cupei României după ce a câștigat la masa verde meciul din primul tur, împotriva celor de la Internațional Băilești.

De partea cealaltă, CSM Slatina a câștigat cu Cozia Călimănești, scor 3-2.

Sursa: fanatik.ro