Circa 1400 de elevi și profesori, sportivi și antrenori, premiați de Primăria Slatina la Gala Campionilor. Lista premiaților/FOTO

Aproximativ 1400 de elevi și profesori, sportivi și antrenori sunt premiați, vineri, de Primăria Slatina cu prilejul manifestărilor dedicate împlinirii a 655 de ani de la prima atestare documentară a orașului.

Evenimentul, intitulat „Gala Campionilor”, are loc, pe parcursul întregii zile, la Centrul Cultural „Eugen Ionescu”, unde diplomele sunt înmânate de viceprimarul Gigi Ernes Vîlceleanu și de reprezentanți al consiliului local.

Sunt premiați elevii cu rezultate bune la învățătură și la olimpiadele școlare naționale și internaționale de anul trecut, profesorii care i-au îndrumat, sportivii care au urcat pe podium la concursurile naționale și internaționale și antrenorii acestora.

Lista persoanelor premiate:

Lista beneficiarilor premiilor speciale/burselor de merit acordate de Consiliul Local cu ocazia
premierii în cadrul manifestării „Gala Laureaților” din anul 2023, ediţia a VII-a.
Se acordă diplomă de merit și premiu în bani, tuturor elevilor/elor care au obținut în anul
școlar 2021-2022 premiile: I, II, III, mențiune, premiul special sau mențiune specială la fazele naționale ale olimpiadelor organizate cu sprijinul Ministerului Educației, respectiv sunt cuprinse înfiecare an în calendarul competițiilor naționale pe discipline școlare.
1. Bursa „Eugen Ionescu”
1.1 Premiul I, Locul I, Medalie de aur – 750 lei / elev/ă
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Mușa Iuliana Măruța – Locul I la Olimpiada Națională de Geografie;
Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Măricuțoiu Maria – Premiul I la Olimpiada Națională de Limba Română;
2. Mateescu Bogdan Matei – Medalie de aur la Olimpiada Națională de Lingvistică;
3. Ungureanu Sara – Premiul I proba proiect la Olimpiada Națională de Limba germană;
4. Marcu Ștefan Gabriel – Premiul I la Olimpiada Națională de Limbi clasice – limba
latină;
5. Drăguț Mario Cosmin – Premiul I la Olimpiada Națională de Matematică;
6. Gheorghe Andrei Bogdan – Premiul I la Olimpiada Națională de Informatică Aplicată
ACADNET;
1.2. Premiul II, Locul II, Medalie de argint – 650 lei / elev/ă
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Cruceru Sorin Marinel – Medalie de argint la Olimpiada de Tehnologie a Informației
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Anghel Valentin Andrei – Premiul II la Olimpiada Națională de Religie – Cultul
Ortodox;
Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Logofătu Denisa – Medalie de argint la Olimpiada Națională de Lingvistică;
2. Cruceru Enya Maria – Medalie de argint la Olimpiada Națională de Lingvistică;
3. Rotaru Alexandru – Premiul II la Olimpiada Națională de Informatică Aplicată
ACADNET;
1.3. Premiul III, Locul III, Medalie de bronz – 500 lei / elev/ă
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Paraschiva Octavian Alexandru – Medalie bronz Olimpiada Națională de Informatică;
Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Lîlă Adela Ștefania – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de Lingvistică;
2. Boțoman George Alexandru – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de
Lingvistică;
3. Căpățână Alexandra Maria – Premiul III proba proiect la Olimpiada Națională de
Limba germană;
4. Popa Filip Andrei – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de Matematică;
5. Bilauschi Simina Gabriela – Medalie de bronz la Olimpiada Națională de fizică;
12
1.4 Mențiune, Premiul special, mențiune specială – 250 elev/ă
Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Aflagea Sara Maria – Mențiune Olimpiada Națională de benzi desenate.
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Mușa Patricia Elena – Premiul special la Olimpiada de limba și literatura română.
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Bărbuia Bianca – Mihaela – Mențiune la Olimpiada Națională de Biologie;
2. Butoi Alexandra Andreea – Mențiune la Olimpiada Națională de Limba Engleză;
3. Costaș Teodora – Bianca – Mențiune la Olimpiada Națională de Biologie;
4. Nicola Clara – Andreea – Mențiune la Olimpiada Națională de Limba și Literatura
Romană;
5. Nițoi Maria – Premiul special la Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox;
6. Vătășoiu Tania Maria – Premiul special – Olimpiada Națională Interdisciplinară
„Cultură și spiritualitate românească”.
Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”
1. Vizonie Ana – Maria – Mențiune Olimpiada de Fizică – Bacău 2022.
Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Popa Lidia Ștefania – Premiul Special la Olimpiada Națională de Limba Română;
2. Bilauschi Simina Gabriela – Mențiune la Olimpiada Națională de Limba Engleză;
3. Perianu Carina Alessia – Mențiune de onoare la Olimpiada Națională de Matematică;
4. Tănase Mihai Florin – Premiul special la Olimpiada Națională „Științele pământului”;
5. Prina Alexandru Ionuț – Premiul special la Olimpiada Națională „Științele
pământului”;
6. Matei Jasmine Andreea – Mențiune specială la Olimpiada Națională de Creativitate
științifică;
7. Raicea Laurențiu Ștefan – Mențiune specială la Olimpiada Națională de Creativitate
științifică;
8. Stănică Larisa Ștefania – Mențiune specială la Olimpiada Națională de Creativitate
științifică;
9. Popescu Florin Cosmin – Mențiune la Olimpiada Națională de Informatică Aplicată
ACADNET;
10. Sanda Bianca Iuliana – Mențiune specială Olimpiada Națională de limba franceză
Craiova 2022;
11. Cărnaru Annelisse – Maria – Cornelia – Mențiune specială Olimpiada Națională de
limba franceză Craiova 2022;
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Olaru Mihnea Răzvan – Premiul special și premiul „Ecclesia” – Olimpiada Națională
Interdisciplinară „Cultură și spiritualitate românească”.
2. Premiul de calitate în educație acordat pentru premierea în cadrul Concursurilor Naționale,
Olimpiade naționale organizate sub egida Universităților sau Societăților naționale de profil din
România (materiile la care se organizează olimpiade naționale anual: limba română, matematică,
fizică, chimie, biologie, istorie, geografie, informatică, informatică aplicată, limba engleză, limba
franceză, limba germană, etc.). În cazul în care elevul/eleva a fost premiat la mai multe materii de
studiu, se va acorda doar premiul cel mai mare obținut, indiferent de disciplină.
2.1. Premiul I, Locul I – 450 lei elev/ă
Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Vlad – Țăndărică Mihai Elisei – Robocampion Concurs Național de Robotică
NEXTLAB.TECH.
13
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Nedelcu Eduard – Emilian – Premiul I Concursul Național de fizică PHI 2022;
2. Popa Andrei – Premiul I Concursul Național de fizică PHI 2022;
Colegiul Naţional „Ion Minulescu”
1. Ciurea Teodora Maria – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual
PC”, Sibiu;
2. Comănceanu Daria Andreea – Locul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC
„Dual PC”;
3. Lîlă Ștefania Adela – Locul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”;
2.2 Premiul II, Locul II – 350 lei elev/ă
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Dincă Ana Erika – Premiul II Concurs Național de fizică PHI 2022.
Şcoala Gimnazială „George Poboran”
1. Nițu Eugen Ionel – Premiul II Concursul Național – Olimpiada de Geografie Terra
Mică.
Şcoala Gimnazială Nr. 3
1. Ciobanu Alexia – Maria – Premiul II Concurs Național de fizică PHI 2022.
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Preduț Florin – Sebastian – Premiul II Concursul Național de fizică PHI 2022;
2. Szocs Matei – Premiul II Concursul Național de fizică PHI 2022;
Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Coconu Alexia – Premiul II la Concursul Național – Olimpiada de Geografie Terra
Mică;
2. Păcioianu Teodora – Premiul II la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual PC
Sibiu;
2.3. Premiul III, Locul III, Mențiune, Premiul special – 250 lei elev/ă
Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”
1. Ionescu Violeta Ariana – Mențiune Concurs Național de fizică PHI 2022;
2. Vlad – Țăndărică Mihai Elisei – Mențiune Concurs Național de fizică PHI 2022;
3. Luță David Andrei – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”
1. Măican Timeea Ioana – Mențiune Concurs Național de fizică PHI 2022.
Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu”
1. Marin Rareș Florin – Mențiune la Concursul Național de Fizică PHI 2022.
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Șerban Iustin Vasile – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
2. Vlădescu Mihai Ștefan – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
3. Giura Popa Lucian – Mențiune Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
4. Pietriș Mario Gabriel – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
5. Gogoț Raul Mihai – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
6. Pătrașcu Ștefan – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
7. Militaru Marius Narcis – Premiul III Concurs Național de Robotică
NEXTLAB.TECH;
14
8. Cîrju Valentin Cosmin – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
9. Bordencea Andrei Daniel – Premiul III Concurs Național de Robotică
NEXTLAB.TECH;
10. Cebuc Mihaela – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
11. Dună Alin Florin – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
12. Cârnaru Mihai Andrei – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
13. Cheroiu Cosmin Cristian – Premiul III Concurs Național de Robotică
NEXTLAB.TECH;
14. Mitrache Stelian Gabriel – Premiul III Concurs Național de Robotică
NEXTLAB.TECH;
15. Lodor David Andrei – Premiul III Concurs Național de Robotică NEXTLAB.TECH;
16. Nedelescu Marian Claudiu – Premiul III Concurs Național de Robotică
NEXTLAB.TECH;
17. Nedelescu George Cătălin – Premiul III Concurs Național de Robotică
NEXTLAB.TECH.
Şcoala Gimnazială Nr. 3
1. Secetă–Munteanu Maria – Daniela – Premiul III Concurs Național de fizică PHI 2022.
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Coneschi Vlad Silviu – Mențiune la Olimpiada Națională de Informatică – Societatea
pentru Excelență și performanță în Informatică;
2. Vizonie Gabriel – Cătălin – Premiul III la Concursul Național – Olimpiada de
Geografie Terra Mică;
Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Ștefănescu Alexandru Ionuț – Premiul III la Concursul Național – Olimpiada de
Geografie Terra Mică;
2. Gogoneață Radu Andrei – Mențiune la Concursul Național – Olimpiada de Geografie
Terra Mică.
3. Prodan Florin Mihai Alexandru – Medalie de Bronz Olimpiada de informatică SEPI;
4. Șerban Victor – Mențiune la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual PC Sibiu;
5. Duțescu Anda Elena – Mențiune la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual
PC;
6. Rada Andrei – Premiul III la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Dual PC;
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Dinculescu David – Premiul special la Concursul Național de biologie „George Emil
Palade”;
2. Glasu Eric – Gabriel – Premiul special la Concursul Național – Olimpiada de
Geografie Terra Mică;
3. Bursa de merit ,,Ion Minulescu” – 375 lei elev/ă
Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în
anul 2022 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent.
Şcoala Generală nr. 1 –media 10
1. Strîmbeanu Alexandru Daniel – clasa a VII-a
2. Gulie Florentin Georgian – clasa a VI-a
3. Cojocaru Ana – clasa a VII-a
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10
1. Ghiță Camelia Bianca – clasa a V-a
2. Răuță Vlad Andrei – clasa a V-a
3. Stănescu Bianca Maria – clasa a V-a
4. Lunganu Ștefania Monica – clasa a V-a
15
5. Răduleț Matei Gabriel
– clasa a V

a
6. Chivu Mihaela Daria
– clasa a V
I

a
7. Ionescu Violeta Ariana
– clasa a V
I

a
8. Cimpoaică Nicoleta Teodora
– clasa a V
I

a
9. Potecea Alexandra
– clasa a V
I

a
10. Luculescu Patricia Maria
– clasa a VII

a
11.
Tîțopan Alin
a Ștefania

clasa a VII

a
12. Vasile Sara Gabriela
– clasa a VII

a
13. Vlad Țăndărică Mihai Elisei
– clasa a VII

a
14.
Cârstea Mario Narcis Florentin
– clasa a VII

a
15. Răuță Tudor Ștefan
– clasa a VII

a
16. Pitei Maria Daniela
– clasa a VIII

a
17. Elisei Bianca Nicoleta
– clas
a a VIII

a
18.
Gheorghe Alexandra Maria
– clasa a VIII

a
19. Opriș Mario Alexandru
– clasa a VIII

a
Şcoala Gimnazială nr. 3
–media 10
1. Anton Irina
– clasa a V

a
2. Ciobanu Daria Amalia Valentina
– cla
sa a V

a
3. Dinu Răzvan Florin
– clasa a V

a
4. Luță Elena Alexia
– clasa
a
V

a
5. Necșoi Denis Mihai
– clasa a V

a
6. Nețoi Robert Marian
– clasa a V

a
7. Popa Dan Florin
– clasa a V

a
8. Bogoi Vasile Radu
– clasa a V

a
9. Penescu Maia Elena
– clasa a V

a
10. Prioteasa Maria Alex
i
a
– clasa a V

a
11. Prună Ștefan Alexandru
– clasa a V

a
12. Suciu Raissa
– clasa a
V

a
13. Basarab Andrei Daniel
– clasa a
V

a
14. Bădescu Ștefan
– clasa a V

a
15. Băluță Matias Andrei
– clasa a
V

a
16. Buruiană David Eugen
– clasa a V

a
17. Daniel Andreea Diana
– clasa a V

a
18. Doagă Radu Ioan
– clasa a V

a
19. Dobre Denis Ștefan
– clasa a V

a
20. Mitran Mar
ia Bianc
a
– clasa a V

a
21. Negrescu Bianca Ana

Maria
– clasa a V

a
22. Popescu Maria Larisa
– clasa a V

a
23. Poponete Maria Bianca
– clasa a V

a
24. Puicu Sofia Maria
– clasa a V

a
25.
Ștefaănescu Andreea
– clasa a V

a
26. Toma Andrei Christian
– clasa a V

a
27. Voichiță Maria Dani
ela
– clasa a V

a
28. Ciobanu Alexia Maria
– clasa a V
I

a
29. Cîrstea Daria Maria
– clasa a V
I

a
30. Curt Yasmina Maria Alexandra
– clasa a V
I

a
31. Lișcă Sara Andree
a
– clasa a V
I

a
32. Mierleșteanu Mari
a
– clasa a V
I

a
33. Nica Elena Alexandra
– clasa a V
I

a
34. Nica Ștefania Iustina
– clasa a V
I

a
35. Paraschiv Maria Rebeca
– clasa a V
I

a
36. Pietriși Alessia Maria
– clasa a V
I

a
37.
Șelaru Andrei Răzvan
– clasa a V
I

a
38. Tătăranu Anya Elena
– clasa a V
I

a
16
39. Albeanu Andr
ada Ștefania
– clasa a V
I

a
40. Cioponea Florin
– Eduard
– clasa a V
I

a
41. Drăghici Ianis Adrian
– clasa a V
I

a
42. Gibea Irina Elena
– clasa a V
I

a
43. Trifu Alexandra Maria
– clasa a
V
I

a
44. Popa Anna Ștefania
– clasa a VII

a
45.
Țeghe Maria Isabela
– clasa a VII

a
46. Ch
i
țu Simina Mihaela
– clasa a VII

a
47. Cîrciumaru Daria Mari
a
– clasa a
VII

a
48. Ghindescu Mihai
– clasa a VII

a
49. Iano
și Teodora Ana
-Maria
– clasa a VII

a
50. Lică Maria Carla
– clasa a
VII

a
51. Mîș David Andrei
– clasa a VII

a
52. Nedelea Bianca Ioana
– clasa a VII

a
53. Pătrașcu Bianca Ioana
– clasa a VII

a
54. Tomescu Daria Elena
– clasa
a
VII

a
55. Bărbuică
Ioan Rareș
– clasa a VIII

a
56. Amza George Alexandru
– clasa a VIII

a
57. Andrei Eduard Mihai
– clasa a VIII

a
58. Barbu Ion Alexandru
– clasa a VIII

a
59. Dincă Alexandru Ștefan

clasa a VIII

a
60. Luță Denisa Nicoleta
– clasa a VIII

a
61. Popa Mihai Gabriel
– clasa a VIII

a
62. Sîrbu Daniel
– clasa a VIII

a
63. Tudoroiu Andrei Alexandru
– clasa a VIII

a
Şcoala Gimnazială
„Nicolae Iorga”
– media 10
1. Andrei Maria Alexandra
– clasa a V

a
2. Baroa
nă Andreea
– clasa a V

a
3. Bratu Ioana Rebeca
– clasa a V

a
4. Lazăr An
amaria Simona
– clasa a V

a
5. Lupu Alex Marius
– clasa a V

a
6. Toader Maia Florentina
– clasa a V

a
7. Chiriță Mircea Cătălin
– clasa a V

a
8. Corman Gabriel Vlad
– clasa a V

a
9. Măican Timeea Io
ana
– clasa a V
I

a
10. Vizonie Ana Maria
– clasa a V
I

a
11. Ana Nicole And
reea

clasa a VII

a
12. Andrei Daria Maria
– clasa a VII

a
13. Călin Maria Alexandra
– clasa a VII

a
14. Ciopor Yanis Andrei
– clasa a VII

a
15. Godeanu Robert Mihai
– clasa a VII

a
16. Manea Alexandra
Maria
– clasa a VII

a
17. Minulescu Severian
– clasa a
VII

a
18. Popa Luca Nicolae
– clasa a VII

a
19. Obrocea Dragoș Andrei
– clasa a VII

a
20. Ban Alexandru Mihai
– clasa a VII

a
21. Filip Cătălin Andrei
– clasa a VII

a
22.
Șerban Bogdan Flori
n
– clasa a VII

a
23. Sulayman M
ohammad
– clasa a
VIII

a
24.
Țoiu Raluca
– clasa a
VII
I

a
25.
Nițu Maria
– clasa a
VIII

a
26. Sofia Iulian Ionuț
– clasa a
VIII

a
27. Tița Andreea Irina
– clasa a
VIII

a
17
Şcoala Gimnazială
„Vlaicu Vodă”
– media 10
1. Bondoc Alexia Andreea
– clasa a
V

a
2. Florea Loredana Elena
– clasa a
V

a
3. Mustață Rebeca Maria
– clasa
a
V

a
4. Mușa Pat
ricia Elena
– clasa a
V

a
5. Petroi Anaya Veronica
– clasa a
V

a
6. Vișan Ioana Alexandra
– clasa a
V

a
7. Iordache Andrei Iustin
– clasa a
V

a
8. Andronăchescu Stefania Catalina
– clasa a
V
I

a
9. Breazu Mădălina Mihaela
– clasa a
V
I

a
10. Dincă Ana Erika
– clasa
a
V
I

a
11. Barbu Maria Silvia
– clasa a
V
I

a
12. Dobre Mihaela Diana
– clasa a
V
I

a
13. Georgescu Denis Cristia
n
– clasa a
V
I

a
14. Ivan Stefan Daniel
– clasa a
V
I

a
15. Anghelache Alexandra Maria
– clasa a
VII

a
16. Ciocan Lavinia Elena
– clasa a
V
I
I

a
17. Dinculescu
Catrina Ioana Maria
– clasa a
VII

a
18. Clipcea Steciuf David Yanis
– clasa a
VIII

a
19. Dobre Elena Izabela
– clasa a
VIII

a
20. Jugănaru Vlad Emilian
– clasa a
VII
I

a
21. Măriuș Andreea
– clasa
a
VIII

a
22. Militaru Bianca Gabriela
– clasa a
VIII

a
23. Nedeianu Oana Maria
– clasa a
VIII

a
24. Sunică Nicole Andreea
– clasa a
VIII

a
25. Popescu Denisa Gabriela
– clasa a
VIII

a
26. Vișan Maria Mihaela
– clasa a
VIII

a
27. Băbărelu Sara
– clasa a
VIII

a
28. Bobeic
ă Radu Matei
– clasa a
VIII

a
29. Mihai Alex Ioan

clasa a
VIII

a
30. Olanu Gabriel Andrei
– clasa a
VIII

a
31. Vlădut Alex Gabriel
– clasa a
VIII

a
Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”
– media 10
1. Donea Gabriela Ilya
– clasa a V

a
2. Dragă Maria Emilia
– clasa a
V

a
3. Dumitrescu Edesia Andreea
– clasa a V

a
4. Dumi
trescu Vlad Mihai
– clasa a V

a
5. Dumitrescu Claudiu Ianis
– clasa a V

a
6. Ilie Maria Natalia
– clasa a V

a
7. Petre Elisa
– clasa a V

a
8. Preda Gabriel Bogdan
– clasa a V

a
9.
Șerban Anastasia Ștefania
– clasa a
V

a
10. Vîrșă Răzvan Mihai
– clasa a V

a
11. Vasile Davi
d Gabriel
– clasa a V

a
12. Barbu Bianca Anemari
– clasa a V

a
13. Catrina Cezar Ștefan

clasa a V

a
14. Călina Melek Maria
– clasa a V

a
15. Constantinescu Rareș Gabriel
– clasa a V

a
16. Dincă Maya Maria
– clasa a V

a
17. Necula Andrei Daniel
– clasa a V

a
18. Popa Ayan Ștefa
n

clasa a V

a
19. Timofte Bogdan Mihai
– clasa a V

a
20. Vlad Eduard Ștefan
– clasa a V
– a
21. Anton Cătălin Andrei
– clasa a V

a
18
22. Danciu Andrei
– clasa a V

a
23. Morărescu Daria Gabriela
– clasa a V

a
24. Pătru Andre
i Petrișor
– clasa a V

a
25. Zatusev
schi Vitali Andre
i
– clasa a V

a
26. Aldea Robert Gabriel
– clasa a VI

a
27. Georgescu Vlad Andrei

clasa a V
I

a
28. Gherghu Teodora
– clasa a V
I

a
29. Moțoc Andrei Drag
o
ș
– clasa a V
I

a
30. Sandu Mihai Daniel
– clasa a V
I

a
31.
Șurloiu Ma
ria Andreea
– clasa a V
I

a
32. Mitrache David Andrei
– clasa a V
I

a
33. Burcă Tudor
– clasa a V
I

a
34. Ionescu Alexandru Florin
– clasa a V
I

a
35. Marcu Gabriela Izabela
– clasa a VI

a
36. Oporanu Lorena Ioa
n
a
– clasa a V
I

a
37. Oprișan Alexandra Maria
– clasa a VI

a
38. Popes
cu Marius Ionuț
– clasa a V
I

a
39. Popescu Radu Teodor
– clasa a V
I

a
40. Turcu Marius Bogdan
– clasa a V
I

a
41. Jidovu Ana Miruna
– clasa a V
I

a
42. Ghioca Ana Maria
– clasa a V
I

a
43. Stan Ayana Ștefania
– clasa a VI

a
44. Toma Antonio Ionuț
– clasa a VI

a
45. Filișanu Andre
i Daniel
– clasa a VI
I

a
46. Paraschiva Mihaela Olivia
– clasa a VI
I

a
47. Andrei Radu Petruț
– clasa a VI
I

a
48. Bîscoveanu Bianca Maria
– clasa a VI
I

a
49. Gheorghe Andrei Cătălin
– clasa a VI
I

a
50. Paras
chiva Octavian Alexandru
– clasa a VII

a
51. Peia Claudiu Ionuț

c
lasa a VII

a
52. Badea Anastasia
– clasa a VIII

a
53. Dum
itru Andrei Damian
– clasa a VIII

a
54. Fulga Nicolas Adel
– clasa a VIII

a
55. Oprea Andreea Patricia
– clasa a VIII

a
56. Albu Antonia Elena
– clasa a VIII

a
57. Filea Andra Ioana
– clasa a VIII

a
58. Iancu Maria Georg
iana
– clasa a VIII

a
59. Ispas Delia Maria
– clasa a
VIII

a
60. Popa Ana
-Maria
– clasa a VIII

a
61. Popescu Adriana Teodora
– clasa a VIII

a
62. Preda Cristiana Ștefania
– clasa a VIII

a
63. Udma Andrei Tib
eriu
– clasa a VIII

a
Şcoala Gimnazială
„Constantin Brâncoveanu”
– media 10
1. Ardeleanu Mihaela
– clasa a V

a
2.
Drăg
an Iordache Alexia Maria
– clasa a V

a
3. Dumitrescu Andreea Alexia Violeta
– clasa a
V

a
4. Haloiu Alexandru
– clasa a V

a
5. Iliuță Miruna Teodora
– clasa a V

a
6. Ion Antonia Georgiana
– clasa a V

a
7. Joia Antonio Ionuț
– clasa a V

a
8. Papuc Karina Andreea
– clasa a V

a
9. Trântescu Amalia Gabriela
– clasa a V

a
10.
Țugulan Robert Mihaiță
– clasa a V

a
11. Neac
ș
u Mihnea Cătălin
– clasa a V

a
19
12. Postolache Maria
Natalia
– clasa a V

a
13. Ristea Georgiana Natalia
– clasa a V

a
14. Trușcă Theodora Maria
– clasa a V

a
15. Vîlcea Adelin Gabriel
– clasa a V

a
16. Caliu Eva
– clasa a V

a
17. Dr
agomir Maria Bianca
– clasa a V

a
18. Militaru Cosmin
– clasa a V

a
19. Tănăsie Marin Elisa
– clas
a a V

a
20. Bărbuia M
aria
– clasa a VI

a
21. Cîrciumaru Antonia Georgiana
– clasa a VI

a
22.
Marin Rareș
– clasa a VI

a
23. Zuvelcatu Bianca
– clasa a VI

a
24. Floarea Alexandru
– clasa a VI

a
25.
Sîrbu Bianca
– clasa a VII

a
26. Bîțică Yanis Mathias
– clasa a VII

a
27. Barbu Ionuț
– cl
asa a VII

a
28. Bît M
aria Denisa
– clasa a VII

a
29. Chiroiu Maria Valentina
– clasa a VII

a
30.
T
rușcă Robert Ionuț
– clasa a VII

a
31. Focaru Mihai Claudiu
– clasa a VII

a
32. Stănculeț Bianca
– clasa a VIII

a
33. Sterpu Maria Teodora
– clasa a VIII

a
34.
Ș
tirbescu Ana Maria
– cla
sa a VIII

a
35. Vasilescu Andreea Alexandra
– clasa a VIII

a
36. Rotaru Denis
– clasa a VIII

a
37.
Relea M
ario
– clasa a VIII

a
Şcoala Gimnazială
„George Poboran”
– media 10
1. Dinu Ana Maria
– clasa a V

a
2. Dogaru Elena Ariadna
– clasa a V

a
3. Guran Laura Andreea
– clasa
a
V

a
4. Guran Robert Ionuț
– clasa a V

a
5. Marcoci Ianis Gabriel
– clasa a V

a
6. Nistor Claudiu Ionuț

clasa a V

a
7. Popistaș Miruna Teodora
– clasa a V

a
8. Radu Alessia Maria
– clasa a V

a
9. Rădulescu Daria Mari
a
– clasa a V

a
10. Simoiu David Constantin
– clasa
a
V

a
11. Stanciu Ana Maria
– clasa a V

a
12. Vișan Amma Elena
– clasa a V

a
13. Boșoagă David Petru
– clasa a
V

a
14. Curelea Magdalena Andreea
– clasa a V

a
15. Ivan Adrian Alexandru
– clasa a V

a
16. Terci Lusiana Andreea
– clasa a V

a
17. Cioroianu Gabriela Emilia
– clasa
a
V

a
18.
Ș
tefan Alessia Andreea
– clasa a V

a
19. Dinică Alessia Valentina
– clasa a V

a
20. Boștină Roberta Gabriela
– clasa a V

a
21. Cojocaru Karla Gabriela
– clasa a V

a
22. Cinculescu Marius Eduard
– clasa a V

a
23. Mustățea Alexandru Nicolae
– clasa a V

a
24. Vîntu Miruna
– Ștefania
– clasa a V

a
25. Maxim David
– Nicușor
– clasa a V
I

a
26. Nedeianu Patricia
– Maria
– clasa a
V
I

a
27. Rizea Raisa
– Teodora
– clasa a V
I

a
20
28. Mateșică Daria
– Maria
– clasa a V
I

a
29. Alexandrescu Eduard Gabriel
– clasa a V
I

a
30. Becheanu Maria
– Irina
– clasa a V
I

a
31. Diaconescu Andreea
– Maria
– clasa a V
I

a
32. Fota Ana
– Maria
– clasa a V
I

a
33. Iliuță Andrei Antonia
– clasa a V
I

a
34. Pătrașcu Erika
– Andreea
– clasa a V
I

a
35. Tița Alexandru
– Gabriel
– clasa a V
I

a
36. Trandafir Irina
– Florentina
– clasa a V
I

a
37.
Udrea Erika
– Maria
– clasa a V
I

a
38. Vasilescu Alexia
– Maria
– clasa a V
I

a
39. Gheorghe Andrada
– clasa a
VII

a
40. Lascu Andreea
– Rebeca
– clasa a VII

a
41. Opran Bianca
– Marina
– clasa a VII

a
42. Pițigoi Noemy
– Georgiana
– clasa a VII

a
43. Popa Larisa
– Gabriela

clasa a VII

a
44. Băjan Erik
– Marius
– clasa a VII

a
45. Popescu Andreea Cătălina
– clasa a VIII

a
46. Uță Bianca Maria
– clasa a VIII

a
47. Năstase Alessia
– Maria
– clasa a VIII

a
48.
Ștefan Darius
– Andrei
– clasa a VIII

a
49. Mititelu Maria
– Denisa
– clasa a VIII

a
50. Prioteasa Robert
– Constantin
– clasa a VIII

a
51. Stănică Elena
– Teodora
– clasa a VIII

a
Colegiul Național
„Ion Minulescu”
– media 10
1. Diaconu Daria Anamaria
– clasa a V

a
2. Jipescu Andreea Diana
– clasa a V

a
3. Olteanu David Gabriel
– clasa a V

a
4. Spălățelu Emma Nicole
– clasa a V

a
5. Băduică Maria Violeta
– clasa a V

a
6. Ciobanu Alexia Gabriela
– clasa a V

a
7. Dorobănțoiu Mihai Florin
– clasa a V

a
8. Găneșanu Drăgan Maria
– clasa a V

a
9. Gheorghe Diana Maria
– clasa a V

a
10. Ioniță Raisa Elena
– clasa a V

a
11. Maricescu Bianca Maria Alexandra
– clasa a V

a
12. Marin Bianca Maria
– clasa a V

a
13. Mîndroc Mihail
– clasa a V

a
14. Nistor Maria Elena
– clasa a V

a
15. Oancea Radu Andrei
– clasa a V

a
16. Olaru Bianca Andreea
– clasa a V

a
17. Predună Maria Livia
– clasa a V

a
18. Safta Gabriela Maria
– clasa a V

a
19. Safta Elena Ștefania
– clasa a V

a
20. Stanca Denis Mihai
– clasa a V

a
21. Toader Patrik Tiberiu
– clasa a V

a
22. Tomescu Elena Raluca
– clasa a V

a
23. Tudor Alexandra
– clasa a
V

a
24. Diniță Andrei Ștefan
– clasa a V

a
25. Geană Maria Alexandra
– clasa a V

a
26. Spoială Ionuț Sebastian
– clasa a V

a
27. Stan Teodor Nicolae
– clasa a V

a
28. Anuța Ioan Mihai
– clasa a V

a
29. Călinescu Maria Cristina
– clasa a V

a
21
30. Chircuș Ayana Cătălina
– clasa a
V

a
31. Dorobanțu Mihai Răzvan
– clasa a V

a
32. Mihalache Robert Mihai
– clasa a V

a
33. Mitran Matei Alin
– clasa a V

a
34. Mitrănuș Alexandru
– clasa a V

a
35. Nedelcu Elen
a
– clasa a V

a
36. Popa Bogdan Ștefan
– clasa a V

a
37. Trușcă Maria Denissa
– clasa a V

a
38. Tudosie Andra Georgiana
– clasa a V

a
39. Geauca Iustina Elena
– clasa a V

a
40.
Ghergu Alexandru Gabriel
– clasa a V

a
41. Stancu Andrei Răzvan Marius
– clasa a V

a
42. Andrei Mihnea Gabriel
– clasa a V
I

a
43. Bojin Daria Maria
– clasa a V
I

a
44. Cincă Alexandra Georgiana
– clasa a V
I

a
45. Ciolponea Timeea Maria
– clasa a V
I

a
46. Ciucu Ionu
ț Andrei
– clasa a V
I

a
47. Ciugulea Karina Elena
– clasa a V
I

a
48. Dinu
-Marcu Alexandra
– clasa a V
I

a
49. Popa Bianca Andreea
– clasa a V
I

a
50. Dogeanu Petru Andrei Valentin
– clasa a V
I

a
51. Nițoi Alexandra Irina
– clasa a V
I

a
52. Radu Teodora Marina
– clasa a V
I

a
53.
Taifas Mihnea Laurențiu
– clasa a V
I

a
54. Trăistaru Andreea Georgiana
– clasa a V
I

a
55. Bocai Alexia Maria
– clasa a V
I

a
56. Boldișor Mihai Robert
– clasa a V
I

a
57. Ciurea Teodora Maria
– clasa a V
I

a
58. Perianu Karina Alessia
– clasa a V
I

a
59.
Ștefănescu Alexandru Ionuț
– clasa a V
I

a
60. Vlad Erik Mihai
– clasa a V
I

a
61. Drinciu Luca Alexandru
– clasa a VII

a
62. Cristea David Andrei
– clasa a VII

a
63. Diaconu Mihnea Cristian
– clasa a VII

a
64. Dumitrache Andrada Cătălina
– clasa a VII

a
65. Dumitrescu Rareș
– clasa a VII

a
66. Găina Daria Silviana
– clasa a VII

a
67. Iordache Denis Andrei
– clasa a VII

a
68. Mihalcea Marius Mihai
– clasa a VII

a
69. Rotaru Adela Maria
– clasa a VII

a
70. Vîrban Teodora
– clasa a VII

a
71. Voicu Ioana Mara
– clasa a VII

a
72. Crăciun Mihai
– clasa a VII

a
73. Gogonea
ță Radu Andrei
– clasa a VII

a
74. Mateescu Matei Bogdan
– clasa a VII

a
75. Stan Gabriel Alexandru
– clasa a V
I
I

a
76. Smarandache David Gabriel
– clasa a VIII

a
77. Rădulescu Ana Maria
– clasa a VIII

a
78. Vasile Silviu Andrei
– clasa a VIII

a
79. Badea Teodora Cătălina
– clasa a VIII

a
80. Ciobanu Cristian Ștefan
– clasa a VIII

a
81. Coconu Călin Nicolas
– clasa a VIII

a
82. Constantin Maria
– clasa a VIII

a
83. Gheorghe Claudiu
– clasa a VIII

a
84. Hanganu Oana
– clasa a VIII

a
22
85. Postolache Andrei Sebastian
– clasa a VIII

a
86. Pușcașu Mara Riana
– clasa a VIII

a
87. Spiridon Sara Alessia Maria
– clasa a VIII

a
88. Stavre Alessandra Maria
– clasa a
VIII

a
89. Constantin Alesia Maria
– clasa a VIII

a
90. Deaconu Andreea
– clasa a VIII

a
91. Florescu Bianca Maria
– clasa a VIII

a
92. Florică Maria Eliana
– clasa a
VIII

a
93. Popa Li
dia Ștefania
– clasa a VIII

a
94. Safta Maria Alexandra
– clasa a VIII

a
95. Sanda Maria Ana
– clasa a VIII

a
96. Sebeștean Bianca Mihaela
– clasa a VIII

a
97. Ignat
– Andrei Otilia
– clasa a VIII

a
98. Cheroiu Elisabeta Julia
– clasa a IX

a
99. Coșerea Vlad Teodor
– clasa a IX

a
100. Dan Ioan Alexandru
– clasa a IX

a
101. Bălășoiu Bianca Maria
– clasa a IX

a
102. Bilauschi Simina Gabriela
– clasa a IX

a
103. Căpățînă Alexandra Maria
– clasa a IX

a
104. Popa Luca Teodor
– clasa a IX

a
105. Rizea
-Niță Andrei Theodor
– clasa a IX

a
106. Popescu Marinela Luisa
– clasa a IX

a
107. Bolborea Radu Ionuț
– clasa a
X

a
108. Cărnaru Anelisse Maria Cornelia
– clasa a
X

a
109. Grădinaru Bianca Iulia
– clasa a
X

a
110. Untea Alexandra Nicoleta
– clasa a
X

a
111. Trușcă Irina Maria
– clasa a
X

a
112. Voicu Antonia Carla

clasa a
X

a
113. Bălan Maria Alexandra
– clasa a
X

a
114. Dumitrache Ana Maria Tatiana
– clasa a
X

a
115. Constantinescu Ștefania Iuliana
– clasa a
X

a
116. Constantin Maria Teodora
– clasa a
X

a
117. Gușatu Elena Mirela
– clasa a
X

a
118. Mihalache Elena Lavinia
– clasa a
X

a
119.
P
a
șalică Alexandra Florentina
– clasa a
X

a
120. Ciobanu Aida Ioana
– clasa a
X

a
121. Grădinaru Iulia Maria

clasa a
X

a
122. Podoleanu Iustina
– clasa a
X

a
123. Degeratu Răzvan Andrei
– clasa a XI

a
124. Diaconescu
Ștefania Clara
– clasa a XI

a
125. Manolache Maria Cătălin
a
– clasa a XI

a
126. Militaru Ionuț Marius
– clasa a XI

a
127. Pătrașcu Gabriel Alexandru
– clasa a XI

a
128.
Șugubețu Adriana
– clasa a XI

a
129. Romanescu Andi
– clasa a XI

a
130. Spînu Andreea Maria
– clasa a XI

a
131. Manda Cătălina Ștefania
– clasa a XI

a
132. Albotă Carmen Maria
– clasa a XI

a
133. Brătulescu Mihaela Alexandra
– clasa a XI

a
134. Gîrtan Maria Georgiana
– clasa a XI

a
135. Pu
r
cărea Elena Cristina
– clasa a XI

a
136. Crețan Olivia Mihaela
– clasa a XI

a
137. Florescu Livia Elena
– clasa a XI

a
138. Puținelu Mara
– clasa a XI

a
139. Spulber Mar
i
a Adelina Izabela
– clasa a XI

a
23
140. Voicu Natalia Andreea
– clasa a XI

a
141. Drăguț Mario Cosmin
– clasa a
XII

a
142. Ciulincă Andra Ștefania
– clasa a XII

a
143. Mărgheanu Cristina Andreea
– clasa a XII

a
144. Păl
ă
ștea Ema Andreea
– clasa a XII

a
145. Tănase Mihai Florin

c
l
asa a XII

a
146. Teleșpan Cristina Ioana
– clasa a XII

a
147. Tihan Carla Iulia
– clasa a XII

a
148. Florea Ștefan Mihai
– clasa a XII

a
149. Simionescu Matei
– clasa a XII

a
150. Vancică Mario Gabriel
– clasa a XII

a
151. Drinciu Cristina
– clasa a XII

a
152. Savu Andrei Silviu

c
l
asa a XII

a
153. Tipluică Maria Anisia
– clasa a XII

a
154. Cocoșatu Veronica
– clasa a XII

a
155. Dan Florina Georgiana
– clasa a XII

a
156.
Paniță Estera Mihaela
– clasa a XII

a
157. Popescu Cristina Elena
– clasa
a XII

a
158. Raboj Elena
– clasa a XII

a
159. Roșioru Elena Daria
– clasa a
XII

a
160. Tituleasa Georgiana Cristina
– clasa a XII

a
161. Roșoga Petre Marinel
– clasa a XII

a
Colegiul Național ”Radu Greceanu”
– media 10
1. Băcanu Maria Ioana, clasa a VI
-a;
2. Boarnă Maria Ștefa
nia , clasa a VI

a
3. Drugă David , clasa a VI

a
4. Glasu Eric

G
abriel, clasa a VI

a
5. Micu R
aisa
-Maria, clasa a VI

a
6. Paraschiv Ștefania Valentina, clasa a VI

a
7. Tincă May
a
-Mihaela, clasa a VI

a
8. Drăgan Antonia
-Teodora, clasa a VII

a
9. Enache Alexandra Mihaela, clasa
a VII

a
10. Leonte Anastasia, clasa a VII

a
11. Marinescu Sara
Ștefania, clasa a VII

a
12. Nedelcu Eduard Emilian, clasa a VII

a
13. Preduț Florin
– Sebastian, clasa a VII

a
14. Barbu Briana Cătălin
a, clasa a VIII

a
15. Bălășoiu Luca George, clasa a VIII

a
16. Bodescu Maria Andreea,
c
lasa a VIII

a
17. Miercan Alexandru
– Mario, clasa a VIII

a
18.
Mih
alache Maria
– Alexandra, clasa a VIII

a
19. Moraru Sara Maria, clasa a VIII

a
20. Preda Alina Violeta, clasa a VIII

a
21. Prioteasa Daria, clasa a VIII

a
22. Radu Alexia, clasa a VIII

a
23. Szocs Matei, clasa a VIII

a
24. Toma Ioana
– Alexandra, clasa a VIII

a
25. Torcea Rareș

Mih
ai, clasa a VIII
-a
26. Vizonie Gabriel
– Cătălin, clasa a VIII

a
27. Nicola Bianca Maria, clasa a X

a
28. Nicola Clara Maria, clasa a X

a
29.
Țone Alina Maria, clasa a X

a
30. Ulmeanu Adelaida
– Mihaela, clasa a X

a
31. Barcan Ana Maria
-Cristina, clasa a XI

a
24
32. Bărbuia Bianca

Mihaela, clasa a XI

a
33. Bărbulete Alexia Maria, clasa a XI
-a
34. Diaconescu Ștefan Viorel, clasa a XI

a
35. Dinculescu Alexandru Ionuț, clasa a XI

a
36. Anghel Valentin Andrei, clasa a XII

a
37. Butoi Alexandra And
reea, clasa a XII

a
38. Coneschi Vlad Silviu, clasa a XII

a
39. Datcu Maria Roxana, clasa a XII
-a
40. Florică Bianca Gabriela, clasa a XII
-a
41. Gherghina Andreea, clasa a XII

a
42. Marinescu Anca Maria, clasa a XII
-a
43. Munteanu Eugen, clasa a XII
-a
44. Neacșu Ștefan Valentin,
clasa a XII
-a
45. Nica Alexandra Izolda, clasa a XII
-a
46. Nica Mioara Raluca, clasa a XII

a
47. Oprea Marina, clasa a XII
-a
48. Pârvu Andra Georgiana, clasa a XII
-a
49. Rusu Bianca Mihaela, clasa a XII
-a
50. Sîrbu Corina Elena, clasa a XII
-a
51. Szocs Luca, clasa a XII
-a
52. Urzi
c
eanu David, clasa a XII
-a
53. Vasilescu Georgiana Mădălina, cl
asa a XII
-a
54. Vătășoiu Tania Maria, clasa a XII
-a
55. Vlad Alexandru Mihai, clasa a XII

a
Liceul cu Program Sportiv
– media 10
1. Bouleanu Dimitrie Nicolae
– clasa a V

a
2. Ion Sofia Elena
– clasa a V

a
3.
P
rună Miruna Ioana
– clasa a V

a
4. Catană Costin Ștefan

cla
sa a V

a
5. Corbeanu Mihnea Alexandru
– clasa a V

a
6. Liță Daniel Ștefan
– clasa a V

a
7. Marinescu David Costinel
– clasa a V

a
8. Martinescu Nicușor Alexandru
– clasa a V

a
9. Măceșanu Miruna Mihaela

c
l
asa a V

a
10. Perpelea David Iulian
– clasa a V

a
11. Popescu
Yan
nis Christian Andrei
– clasa a V

a
12. Trandafir Nicoleta
– clasa a V

a
13. Udrea Nicolas Ionuț
– clasa a V

a
14. Comănescu Ștefan
– clasa a V

a
15. Cornet Mario Ionuț
– clasa a V

a
16. Gheorghe Nicușor Marin

c
lasa a V

a
17. Cojoacă Maria Alexandra
– clasa a VI

a
18. Călin
A
n
a
-Maria Ștefania
– clasa a V
I

a
19. Crețu Ioana Alexandra
– clasa a V
I

a
20. Dumitrescu Andrei Ștefan
– clasa a VI

a
21. Geamănu Teodor Constantin
– clasa a VI

a
22. Odagiu Mihai Sebastian
– clasa a V
I

a
23. Oi
ț
ă Cristina Cătălina
– clasa a V
I

a
24. Papuc Adelina
– clasa
a VI

a
25. Roșu
– Neagoie Denis George
– clasa a V
I

a
26. Stamate Rebecca Andreea
– clasa a V
I

a
27.
Șerpou Matei Iulian
– clasa a V
I

a
28. Tare Maria
– clasa a
V
I

a
29. Voicu Valeriu Andrei
– clasa a
V
I

a
25
30. Badea
Andreea
– clasa a VI
I

a
31. Cancea Nicolae Eduard
– clasa a VI
I

a
32. Băluțoiu Raluca Maria
– clasa a VIII

a
33. Constantin Darius Ionuț
– clasa a VIII

a
34. Măgală Alexandra Nicole
– clasa a VIII

a
35. Popa Georgiana Elena
– clasa a VIII

a
36. Sanda Andra Elena
– clasa a VIII

a
37. Sima Albert Gabriel
– clasa a VIII

a
38. Vlad Yannis Maria
n

clasa a VIII

a
39. Voica Maria Teodora
– clasa a VIII

a
40. Prodan Nicoleta
– clasa a VIII

a
41. Ghimiș Brianna Emilia Liana
– clasa a VIII

a
42. Ursu Andrei David
– clasa a VIII

a
43. Turcu Yanis Andrei
– clasa a X

a
44. Lutreanu Cristina Georgiana
– clasa a XI

a
45. Asănică Anya Fi
orina Ștefania
– clasa a XI
I

a
Liceul Teoretic
„Nicolae Titulescu”
–media 10
1. Dumitru David Daniel
– clasa a V

a
2. Costache Adela Maria
– clasa a V

a
3. Dinculescu Ilinca Maria
– clasa a V

a
4. Mier
l
escu Adelina Ștefania
– clasa a V

a
5. Mija Răzvan Patrik
– clasa a V

a
6. Nicolae Viorica Oana
– clasa a V

a
7. Vlad Sebastian Ștefan
– clasa a V

a
8. Dicu Mihaela Cristina– clasa a V
I

a
9. Gheorghe Mihai Cristian
– clasa a V

a
10. Butucea Andreea Maria
– clas
a a V

a
11. Ilinca Lucian Valentin
– clasa a V

a
12. Mereu Olg
a
Teodora
– clasa a V

a
13. Dumitrașcu Bianca Maria
– clasa a V

a
14. Georgescu Ianis Laurențiu
– clasa a V

a
15. Toma Andrei Bogdan
– clasa a VI

a
16. Anghel Clara Ana Maria
– clasa a VI

a
17. Hanganu Alexan
d
ru Ioan
– clasa a VI

a
18. Munteanu Adrian Ștefan
– clasa
a
V
I

a
19. Nițu Alexandru Florin
– clasa a VI

a
20. Sulger Sara Maria
– clasa a VI

a
21.
Șerban Maria Teodora
– clasa a VI

a
22. Vîlcică Constantin Valentin
– clasa a V
I

a
23. Vlădescu Mihai Ștefan
– clasa a
V
I

a
24. Crăciun Alexandru Gabriel
– clasa a V
I
I

a
25. Geană Se
bastian Alexandru
– clasa a VII

a
26. Mierlescu Eliza Maria
– clasa a VII

a
27. Mustață Daria Ștefania
– clasa a VII

a
28. Popa Mădălina Ștefania
– clasa a VII

a
29. Ruscu Mihai Răzvan
– clasa a VII

a
30.
Șer
b
an Iustin Vasile
– clasa a VII

a
31. Vătăman Natalia Gabrie
la
– clasa a VII

a
32. Mateescu Andrei Cristian
– clasa a VII

a
33. Velcea Letiția Mihaela
– clasa a VII

a
34. Galeș Luca
– clasa a VIII

a
35. Ilie Alessia Maria
– clasa a VIII

a
36. Ionițoaia Miruna Maria

c
lasa a VIII

a
37. Mândrean Andrei Cristian
– clasa a VII
I

a
26
38. Căprăroiu Antonio – clasa a VIII- a
39. Grecu Bianca Ștefania – clasa a VIII- a
40. Ivan Ionuț David – clasa a VIII- a
41. Dudu Karina Cristina – clasa a VIII- a
42. Olaru Miihnea Răzvan – clasa a VIII- a
43. Mitrache Izabela Georgiana – clasa a VIII- a
44. Florea Iustina Maria – clasa a IX- a
45. Tănăsie Lorena Maria – clasa a IX- a
46. Angelescu Alin Ștefan – clasa a X- a
47. Șerban Angela Georgiana – clasa a X- a
48. Terci Adina Maria – clasa a X- a
49. Cismaru Nicoleta Viviana – clasa a XI- a
50. Dumitrescu Alexandra Maria – clasa a XI- a
51. Pătrașcu Ana Maria Mihaela – clasa a XI- a
52. Screciu Constantina Iuliana – clasa a XI- a
53. Mateescu Corina Elena – clasa a XI- a
54. Titoveanu Ianna Dorina – clasa a XI- a
55. Bîzgan Marius Ionuț – clasa a XII- a
56. Nijloveanu Ana Alexandra – clasa a XII- a
57. Ocnaru Denisa – clasa a XII- a
58. Ioniță Mihai Cristian – clasa a XII- a
59. Ionel Ramona Maria – clasa a XII- a

Liceul Tehologic „Alexe Marin”
1. Voicu Daria Simona – media 9,76
Liceul Tehnologic „Metalurgic” – media 9,29
1. Nițu Ana – Maria – clasa a XI- a
Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”- media 9,86
1. Arghir Liliana – clasa a XII – a
2. Stancu Nicoleta – clasa a XII – a
3. Bursa de merit ,,George Poboran” – 250 lei / elev/ă
Se acordă diplomă de merit și o sumă în bani, tuturor elevilor/elor din liceele cu profil tehnologic care
au obținut în anul școlar 2021 – 2022, premiile I-III la olimpiadele / concursurile pe meserii în
orice fază.
Liceul Tehologic „Alexe Marin”
1. Mihai Adrian Daniel – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRIC;
2. Stan Elena Mihaela – – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI;
3. Ciocan Ionuț Florinel – Locul III Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRIC;
4. Văduva Dănuț Adrian – Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI;
5. Mateescu Ștefan Marian – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria
curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ
AUTOMATIZĂRI;
6. Măceșanu Ionuț – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – MECANIC AUTO;
7. Pîrvu – Crăciun David – Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – MECANIC AUTO;
27
8. Fieraru Mihai – Locul III Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – MECANIC AUTO;
9. Fieraru Bogdan Ionuț – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
10. Iancu Alin Mihăiță – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
11. Giurgia Robert – Andrei – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
12. Leancă Florin – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
13. Calcan Andrei – Horațiu – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
14. Mușat Răzvan – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
15. Zaharia Laurențiu Mihai – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
16. Tomescu Dumitru Mihai – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
17. Popescu Alina Maria – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
18. Bibirici Răzvan Gabriel – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
19. Boroi Adrian Ionuț – Locul I etapa județeană a concursului „Fii un consumator
informat”;
20. Iliescu George Alexandru – Locul II etapa județeană a concursului „Știu și aplic”.
Liceul Tehologic „Petre S. Aurelian”
1. Pîșcoveanu Ramona – Denisa – Locul I Concursul pe meserii pentru învățământ
profesional, domeniul turism și alimentație – calificare ospătar;
2. Popa Nicoleta Cătălina – Locul II Concursul pe meserii pentru învățământ profesional,
domeniul turism și alimentație – calificare ospătar;
3. Ion Andreea Daniela – Locul III Concursul pe meserii pentru învățământ profesional,
domeniul turism și alimentație – calificare ospătar.
Liceul Tehnologic „Metalurgic”
1. Chiriță Ion Liviu – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu MECANICĂ;
2. Nicolae Maria Elena – Locul I Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu MECANICĂ;
3. Cîrstea Cristian Gabriel – Locul III Olimpiada școlară la disciplinele din aria
curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ ȘI
AUTOMATIZĂRI;
4. Iacob George Ionuț – Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria curriculară
„TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ ȘI AUTOMATIZĂRI;
5. Crăciun Constantin Cătălin – Locul II Olimpiada școlară la disciplinele din aria
curriculară „TEHNOLOGII” – profil TEHNIC, domeniu ELECTRONICĂ ȘI
AUTOMATIZĂRI;
6. Țolu Florin Claudiu – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
7. Marin Marius Constantin – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
8. Nistor Ana Maria – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
9. Vălu Eugen – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
10. Pețea Valentin – Locul I Concursul județean „Fii un consumator informat!”;
11. Mitrică Mădălin – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
12. Sandu Andrei – Locul I etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
13. Hîrcă Alexandru Daniel – Locul III etapa județeană a concursului „Știu și aplic”;
14. Mezdrea Gabriel Cosmin – Locul III etapa județeană a concursului „Știu și aplic”.
5. Premiul Special pentru activitate artistică – 100 lei / elev
Se acordă diplomă de merit și o sumă în bani, tuturor elevilor/elor din școlile, liceele sau școlile de
artă care au obținut în anul școlar 2021 – 2022, premiile I-III la concursurile / festivalurile /
competițiile de artă, creație, ecologie, interpretare muzicală, dans sportiv, etc., în orice fază de
desfășurare.
28
Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”
1. Dumitru Daniel Marian – școala de muzică;
2. Dumitru Delia Cristina – școala de muzică;
3. Dudu Karina Cristina – școala de muzică;
4. Matei Cezar Valentin – școala de muzică;
5. Mustățea David Cristian – școala de muzică;
6. Nica Daria Maria – școala de muzică;
7. Pitei Maria Daniela – școala de muzică;
8. Șerban Iasmina Maria – școala de muzică;
9. Gugu Tinela Ștefania – școala de muzică;
10. Turcin Constantin Ștefan – școala de muzică;
11. Cocoș Andrada Florentina – școala de muzică;
12. Băjan Erik Marius – școala de muzică;
13. Roșoga Denisa Elena – școala de muzică;
14. Fieraru Erik Ionuț – școala de muzică;
15. Vasile Mihai Cosmin – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
16. Mândreanu Florentina Ana-Maria Gabriela – Premiul III Fest. naț. „CDIdei în cărți”;
17. Stroe Daria Maria – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;
18. Ciulu Andrei Marius – Locul I Concursul „Emoții de iarnă”;
19. Matei Raluca Elena – Locul II Concursul „Emoții de iarnă”;
20. Vătășoiu Maya Ștefania – Locul III Concursul „Emoții de iarnă”;
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Paraschiva Mihaela Olivia – Mențiune Festivalul național „CDIdei în cărți”;
2. Nadolu Maria Ruxandra – Mențiune Festivalul național „CDIdei în cărți”;
3. Cojocaru Erika Maria – Mențiune Festivalul național „CDIdei în cărți”.
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Nicola Bianca – Maria – Mențiune Festivalul creație și interpretare „Ana Blandiana”;
2. Preda Maria – Alexandra – Pr. I – Concurs național „Tinerii în Pădurile Europei”;
3. Stegaru Emanuel – Pr. I – Concurs național „Tinerii în Pădurile Europei”;
4. Țone Alina – Maria – Pr. I – Concurs național „Tinerii în Pădurile Europei”.
Colegiul Național „Ion Minulescu”
1. Călugăreanu Cosmina Ionela – Mențiune Festivalul creație și interpretare „Ana
Blandiana”.
Palatul Copiilor „Adrian Băran” – pentru premii obținute la concursurile de artă și/sau
meserii, obținute de elevii înscriși la fiecare cerc din cadrul Palatului Copiilor:
1. Rizea Cristian Ionuț
2. Mirescu Daria Maria
3. Mălăescu Vlad Andrei
4. Brabete Karina Maria
5. Burtescu Ionuț Cosmin
6. Ștefan Larisa Maya Gabriela
7. Ștefan Luca Andrei
8. Enache Anna Giulia Mihaela
9. Crețeanu Irene Ioana
10. Enache Isabela Elisa Maria
11. Lazăr Miruna Ștefania
12. Vîlceleanu Eduard Gabriel
13. Stanciu Robert George
14. Dragomir Eliana Maria
29
15. Dragomir David Mihai
16. Anghelina Darius Rafael
17. Pîrnă Catinca Elena
18. Pîrnă Codruț Ioan
19. Marcoci Anisia Maria
20. Pană Raissa Andreea
21. Lazăr Elena Adelina
22. Dragomiroiu Andreas Daniel
23.
G
e
orgescu Daria Ioana
24. Caracale
anu Ștefania Florentina
25. Niță Alexandra Ioana
26. Alexe Radu Mihai
27. Albotă Carmen Maria
28. Neacșu Mihaela Cristina
29. Dumitrache Ana Maria Tatiana
30. Trușcă Theodora Maria
31. Sterie Eva Maria
32. Balica Maria Elena
33. Teleșpan Claudia Ioana
34. Sa
n
du Ionuț Ștefan
35. Bălășoiu Luca George
36. Cîmpeanu Alexandru
37. Cârnaru Gabriel
38. Dragomiroiu David Florin
39. Preda Alexandru Ștefan
40. Ciupercă Luca Maximilian
41. Bobeică Gabriela Lavinia
42. Stanciu Ema Nicolle
43.
Nicola Andreea Aurica Ioana
44. Paraschiv Florina Cristina
45. Ne
a
cșu Luminița
46. Vârtosu
– Toma Ș
tefan
47. Vârtosu
– Toma Alexandru
48. Sandu Ștefan Adrian
49. Prundeanu Luca Octavian
50. Constantin Dragoș Gabriel
51. Pipin Cristian Andrei
52. Leulescu Matei Marian
53. Ghidănac Anna Elizabeth
54. Ion Andrada Elena
55. Pavel Timeea Maria
56. Nițu Ștefa
n
ia Claudia
57. Donea Gabriela Il
ya
58. Măceșanu Ana Casiana
59. Vasile Carmen Andreea
60. Duță Alessia Ana Maria
61. Păun Vanessa Maria
62. Cheroiu Maya Cristina
63. Pârvu Alexia Maria
64. Giura Popa Georgiana Magdalena
65. Drăgălae Andreea Maria Florentina
30
66. Iancu Ioana Maria
67. Nicolae Lavinia Gabriela
68. Bărbieru Giulia Elena
69. Lunganu Ștefania Monica
70. Ștoi Alexandra Florentina
71. Florescu Ocatavia Elena
72. Drăcea Dana Georgiana
73. Căluianu Magda Maria
74. Stoican Cristina
75. Stoican Ionuț Daniel
76. Bălărau Alexandru Dumitru
77. Peiagu Maria Alexandra
78. Drăghici Karla Daniela
79. Dinu Mincă Alina Maria
80. Stan Elena Mihaela
81. Cojocariu Alexandra
82. Dumitrașcu Miruna Nicoleta
83. Băbărelu Sara
84. Manea Ioana Florina
85. Manea Maria Adelina
86. Dulugeac Maria
87. Bobaru Cristina Ionela
88. Lungu Mădălina Ștefania
89. Florescu Ilinca Miruna
90. Iana Ana Maria
91. Marcu Denis Alexandru
92. Florinca Timeea Maria
93. Dragnea Andreea Nicolle
94. Marin Liana Marin
95. Iordache Bianca Ioana
96. Constantin Răzvan Gabriel
97. Polo Maya
98. Arici Cristina Ștefania
99. Luță Ernest Andrei
Liceul Tehologic „Alexe Marin”
1. Mihai Marian Cristian – Premiul II creație literară – eseu – „Mesaj pentru părintele
meu”
2. Ghiță Laurențiu Florentin – Premiul III creație literară – eseu – „Mesaj pentru părintele
meu”;
3. Mihai Alex Florin – Premiul II creație literară – poezie – „Mesaj pentru părintele
meu”;
4. Stan Mihaela – Premiul I desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”;
5. Cîndea Florin Octavian – Premiul II desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”;
6. Săndulescu Elena Miruna – Premiul III desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”;
7. Sava Rareș – Premiul III desen / pictură – „Mesaj pentru părintele meu”.
A.C.S. M.G.V. Slatina – dans sportiv
1. Barbu Antonio Raul
2. Stănculescu Daria Maria
3. Dinculescu Alexia
31
4. Popa Alex
5. Neacșu Bianca
6. Rotea Radu Constantin
7. Preduț Maria Timee
a
8.
Antohi Anisia M
aria
9. Badea Filip
10. Budurescu Antonia Maria
11. Cercel D
aria Gabriela
12. Șerban Daria M
aria
13. Cincu Andreea Irina
14. Marinescu David Ștefan
15. Darsan Alexia Maria
16. Drăguț Daria Maria
17. Drăguț Denis M
arian
18. Dumitrașcu Antonia Mihaela
19. Dumitrescu Maria Luiza
20. Colțan Erika Gabriela
21.
Ilinca Alexandru Ștefan
22. Nicola Erika
M
aria
23. Odagiu T
eodora
M
aria
24.
Stroica Julia Ștefania
25. Țuculan Ana Maria
26. Vîlcea Alexya Maria
27. Albulescu Dragoș Ion
28. Bălănescu Alexandra M
aria
29. Bazavan Anisia Gabriela
30.
Cjap Er
ic
31. Dorobanțu Yanis Florin
32. Florea Alexandra Mikael
a
33. Florea Roxana Maria
34. Ganea Sofia
G
abriela
35. Ghencioiu Bălan Miruna
36. Gheorghe Alexandra Florentina
37. Leancă Maria Evelin
38. Mogoș Maya Ștefania
39. Nădescu Ilinca Felicia
40. Tucu Laura Andreea
41. Cîrstea Alexia Maria
42. Croitoru Cristina Dalia
43. Dinculescu Catrina Ioana Maria
44.
D
obre Izabela Elena
45. Drăgan Iordache Alexia M
aria
46. Drăghici Claudia Alexandra
47. Duminecianu Amalia Andrea Zenya
48.
Grigore Răzvan Ionuț
49. Marin Andra Giorgiana
50. Militaru Bianca Gabriela
51. Neacșu M
atei Teodor
52. Papuc Karina Andreea
53. Popescu Ancuța Elena
54. Prioteasa Daria Io
a
na
32
55. Stănculescu Daria Maria
56. Stoica Andra Maria
57. Țuculan Ana Maria
58. Mitrache Liviu Aurelian
Liceul cu Program Sportiv
1. Ungureanu Natalia
2. Pescariu Denisa Gabriela
3. Achimescu Amalia Maria
4. Roșu Neagoie Denis George
5. Oiță Cristina Cătălina
6. Premiul de excelenţă – acordat pentru premianții la Cupele și Concursurile școlare
internaționale, organizate pentru discipline din aria curriculară. Premiul de excelență
poate fi cumulat cu un alt rezultat obținut la o competiție internațională organizată la o altă
disciplină curriculară.
Notă: În cazul în care elevul/a a obținut un premiu național la o disciplină pentru care este
premiant/ă internațional, se va lua în considerare premiul cel mai mare obținut.

Medalie de aur – 2.000 / elev/ă / disciplină
1. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
2. Gîrniță Laurențiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
3. Gîrniță Laurențiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
4. Popa Lidia Ștefania – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de aur la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
5. Mateescu Bogdan Matei – Medalie de aur la Concursul Internaț. Mathematical
Grammar School Cup – Serbia – matematică;
6. Cărnaru Annellise Maria Cornelia – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de
aur la Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p);
7. Bolborea Radu Ionuț – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de aur la
Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p);
8. Neagoe Raisa Andreea – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de aur la
Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p);
9. Dinu Mihai – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de aur la Concursul
științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022 (Loc I – punctaj: 100 p).
Medalie de argint – 1.500 lei / elev/ă / disciplină
1. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul
Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
2. Bilauschi Simina Gabriela – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul
Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
3. Popa Luca Teodor – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
4. Rizea Niță Theodor Andrei – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul
Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
5. Rizea Niță Theodor Andrei – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul
Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
6. Paraschiva Octavian Alexandru – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la
Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
33
7. Ștefan Alexandru Gabriel – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul
Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică;
8. Dinu Mihai – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de argint la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
Medalie de bronz – 1.000 lei / elev/ă / disciplină
1. Crăciun Mihai – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – informatică;
2. Cristea David Andrei – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul
Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
3. Peia Claudiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;
4. Peia Claudiu – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică.
5. Vasilescu Robert – Centrul Jud. Excel. Olt – Medalie de bronz la Concursul Internaț.
Mathematical Grammar School Cup – Serbia – informatică.
7. SPORT
7.1 Premiu de Excelenţă – acordat pentru premierea internațională la un sport olimpic
(atletism, tenis de masă, handbal, fotbal, taekwondo, lupte greco-romane, box, judo,
etc.).
Premiul I, Loc I, Medalie de Aur – 2.000 lei / sportiv/ă
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Atletism
1. Neagoe Ionuț Andrei – Locul I la Camp. Balcanic de Seniori – Ștafetă 4x100m;
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box
1. Tudoroiu Arun Nicu – Medalie de aur Turneul Internațonal de box Aitoloakarrnania –
Grecia, Medalie de aur la Turneul Internațional Open Brașov.
C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina – taekwondo
1. Costea Sophie Livia Anisia – Locul I Campionatul Balcanic Durres Albania;
2. Nicorescu Matei Gabriel – Locul I Campionatul European de copii București;
3. Prună Radu Mihai – Locul I Campionatul European de copii București;
CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina – tenis de masă
1. Jifcu Andreea – Locul I la Campionatul European Tenis de Masă, juniori II echipe.
Premiul II, Loc II, Medalie de Argint – 1.500 lei / sportiv/ă
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box
1. Tudoroiu Paul Tudor – Medalie de argint la Turneul Internațional Open Brașov.
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Judo
1. Kunszabo Luca – Locul II European Open Judo Cluj Napoca;
2. Radu Valentin – Locul II Campionatul Balcanic Seniori Bulgaria;
C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina – taekwondo
1. Dumitru Elena – Locul II Campionatul European Taekwondo copii București;
2. Drăgușin David – Locul II Campionatul European Taekwondo copii București;
3. Mihalache Augustin Andrei – Locul II Campionatul European Taekwondo copii
București;
34
Premiul III, Loc III, Medalie de Bronz – 1.000 lei / sportiv/ă
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Atletism
1. Floricel Simona – Medalie de Bronz, Campionatul Balcanic Masters, 800m și 1500m;
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Tenis de masă
1. Diaconu Adina – Locu III dublu – mixt WTT Feeder Doha 2022;
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box
1. Drăgan Emilia Ramona Iuliana – Medalie de bronz la Turneul Internațional Open
Brașov.
C.S. BOX ARTROM Slatina – box
1. Iliescu George Alexandru – Locul III Turneul Internațional Open Brașov;
C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina – taekwondo
1. Ghidănac Rebeca – Locul III Campionatul European de copii București;
2. Dincă Maria Cătălina – Locul III Campionatul European de copii București;
3. Vișan Sophia Maria – Locul III Campionatul European de copii București;
4. Șerban Iulia Laura – Locul III Open Serbia cadeți;
7.2. Premiu de Excelenţă – acordat pentru premierea internațională la un sport neolimpic
(fotbal – tenis, karate, etc.)
Premiul I, Loc I, Medalie de Aur – 1.000 lei / sportiv/ă
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate
1. Andrii Alin Robert – Medalie de aur Campionat Mondial Karate traditional –
Macedonia;
2. Ghițurin Luca Ștefan – Medalie de aur Cupa Mondială Karate HIDETAKA NISHI
YAMA – Macedonia.
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Fotbal – tenis
1. Sorean Alex – Locul I Campionatul European seniori fotbal-tenis simplu, Alanya
Turcia 2022;
2. Nagy Darius – Locul I Campionatul European seniori fotbal-tenis simplu, Alanya
Turcia 2022;
3. Jecu Sebastian – Locul I Campionatul European seniori fotbal-tenis simplu, Alanya
Turcia 2022;
4. Sorean Vasile Ladislau – Locul I Campionatul European seniori fotbal-tenis simplu,
Alanya Turcia 2022.
A.S.C.S. BU-DO Karate
1. Bojin Daria Maria – Locul I (aur) la Campionatul Mondial de Karate Tradițional,
Lublin, Polonia.
Premiul II, Loc II, Medalie de Argint – 750 lei / sportiv/ă
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate
1. Diaconescu Elisa Maria – Medalie de argint Cupa Mondială Karate HIDETAKA
NISHI YAMA – Macedonia;
2. Vasile David Florin – Medalie de argint Cupa Mondială Karate HIDETAKA NISHI
YAMA – Macedonia;
3. Voicu Marius Alberto – Medalie de argint Cupa Mondială Karate HIDETAKA NISHI
YAMA – Macedonia;
35
4. Răducan Marius Adrian – Medalie de argint Cupa Mondială Karate HIDETAKA
NISHI YAMA – Macedonia;
A.C.S. BU-DO Karate
1. Costică Raisa Maria – Locul II (argint) la Campionatul Mondial de Karate Tradițional,
Lublin, Polonia;
2. Cîciu Teodor Andrei – Locul II (argint) la Campionatul Mondial de Karate Tradițional,
Lublin, Polonia.
3. Belgu Darius Nicolas – Locul II (argint) la Campionatul Mondial de Karate
Tradițional – kumite, Lublin, Polonia.
C.S. BUSHIDO Slatina
1. Bibescu Ianis Andrei – Medalie de Argint Cupa Mondială Skopje, Macedonia;
2. Prasacu Vladimir Mikael – Medalie de Argint Cupa Mondială Skopje, Macedonia;
Premiul III, Loc III, Medalie de Bronz – 500 lei/sportiv/ă
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate
1. Apetrei Cristina Alexandra – Medalie de bronz Campionatul Mondial Karate
traditional juniori – Macedonia.
2. Ștefan Diana Alina – Medalie de bronz Cupa Europeană Karate traditional ITKF–
Slovenia;
3. Tănase Rebeca Ștefania – Medalie de bronz Cupa Mondială Karate HIDETAKA
NISHI YAMA – Macedonia.
A.C.S. BU-DO Karate
1. Constantin Robert Ionuț – Locul III (bronz) la Campionatul Mondial de Karate
Tradițional – echipe, Lublin, Polonia;
2. Dițu Eduard Marius Ionuț – Locul III (bronz) la Campionatul Mondial de Karate
Tradițional – echipe, Lublin, Polonia;
3. Tănase Ana Maria – Locul III (bronz) la Campionatul Mondial de Karate Tradițional –
kata individual, Lublin, Polonia.
C.S. ALUMINIU ALRO SLATINA – karate
1. Dobre Oliwer Constantin – Locul III, kumite echipe la Campionatul Mondial de
Karate Tradițional, Slovenia 2022.

8. Premii acordate sportivilor inclusiv sportul pe echipe, ce au obţinut performanţe la
campionatele naționale în anul 2023
8.1. Premii la campionate naționale, obținute la sporturi olimpice (atletism, tenis de
masă, taekwondo, lupte Greco-romane, fotbal, judo, box, etc.)
Premiul I – 500 lei
CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina – Judo
1. Boicea Robert Dănuț – Locul I Campionatul Școlar Național de judo U18.
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Lupte Greco – Romane
1. Ali Gean – Locul I la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane Individual
U20, U23;
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box
1. Eremia Ionela Mihaela Aura – Locul I Campionatul Național Box feminin, Medalie de
Aur Cupa României la Box feminin.
2. Gheorghe Alexandra Anamaria – Locul I Campionatul Național Box feminin, Locul I
Cupa României fete.
C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina – taekwondo
1. Mezdrea Georgiana Nicoleta – Locul I Campionatul Național Seniori București;
2. Bălașa Alina – Locul I Campionatul Național Seniori București;
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SLATINA – lupte greco – romane
1. Babii Victor Ionuț – Locul I Campionatul Național Individual Școlar lupte greco
romane.
Premiul II – 400 lei
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Tenis de masă
1. Chiriță Mircea – Locul II Campionatul national individual juniori III;
2. Ciobanu Irina – Locul II Campionatul national dublu fete;
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Slatina – tenis de masă
1. Radu Diana Manuela – Loc II la Campionatul Naţional de tenis de masă;
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Slatina – lupte Greco – romane
1. Stoian Alexandru – Locul II Campionatul Național Individual Școlar lupte greco
romane;
2. Stancu Florin – Locul II Campionatul Național Individual Școlar lupte greco romane;
3. Crisu Alexandru – Locul II Campionatul Național Individual Școlar lupte greco
romane U17.
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – lupte Greco-Romane
1. Babii Victor – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane cadeți;
2. Miu Alexandru – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane
individual.
C.S. BOX ARTROM Slatina
1. Ghiță Cristina Georgiana – Locul II Campionatul Național Box feminin Năvodari;
C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina
1. Costea Luca – Locul II Campionatul Național Universitar Iași;
37
2. Nistor Maria Elena – Locul II Campionatul Național, Iași;
Premiul III – 300 lei
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Atletism
1. Șerban Marius – Locul III Campionatul Național de Seniori, ștafetă 4×100 m;
2. Dincă Cosmin – Locul III Campionatul Național de Seniori, ștafetă 4×100 m;
3. Budin Daniel – Locul III Campionatul Național de Seniori, ștafetă 4×100 m;
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box
1. Filip Robert Mihai – Medalie de Bronz Cupa României la Box cadeți;
2. Novello Angelo Gabriel – Medalie de Bronz Cupa României la Box;
3. Novello Giuseppe Mihai – Medalie de Bronz Cupa României la Box.
4. Udrea Dimitrios Alexandru – Medalie de Bronz Cupa României la Box tineret.
5. Robescu Laura – Medalie de Bronz Campionatul Național de Box feminin.
6. Dursan Geani Andrei – Medalie de Bronz Campionatul Național de Box cadeți.
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Lupte Greco-Romane
1. Ioniță Geani – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane individual
seniori;
2. Negru Robert – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane
individual seniori;
3. Babii Teodor – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane
individual cadeți;
4. Davidescu Marius – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane
individual;
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Judo
1. Rotaru Rareș – Locul III Campionatul Național Judo seniori;
2. Florea Ionuț – Locul III Campionatul Național Judo juniori U13;
3. Crișan Cătălin – Locul III Cupa României Judo seniori;
C.S. BOX ARTROM Slatina
1. Vicică Maria Adina – Locul I Cupa României Box feminin cadeți;
C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina
1. Mărunțelu Andreea – Locul I Cupa României Taekwondo cadeți;
2. Mincă Vlad – Locul III Campionatul Național Juniori, București;
3. Popa Nicoleta – Locul IV (mențiune) Cupa României Taekwondo cadeți;
4. Dumitru Ana Maria – Locul III Cupa României, Oradea;
5. Stan Gabriel – Locul III Cupa României, Oradea.
6. Ciobanu Bogdan – Locul II Cupa României Lifestyle București;
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – tenis de masă
1. Toloș Ianis – Locul III Campionat national juniori III.
2. Jumate Teodora – Locul III Campionatul national dublu fete;
3. Racoviceanu Darius – Locul II Campionatul national juniori III – echipe;
4. Boroi Nectarie – Locul III Concursul național „Doboly Aladar”.
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Slatina
1. Costache Florin – Locul III Campionatul Național Individual Școlar lupte greco
romane;
2. Nicolescu Alexandru – Locul III Campionatul Național Individual Școlar lupte greco
romane, echipe U17;
38
3. Nicolescu Cristian – Locul III Campionatul Național Individual Școlar lupte greco
romane, echipe U17;
4. Mirea Vlăduț – Locul III Campionatul Național Individual Școlar lupte greco romane,
echipe U17;
5. Crînguș Sergiu – Locul III Campionatul Național Individual Școlar lupte greco
romane, echipe U17;
6. Vidu Ionuț – Locul III Campionatul Național Individual Școlar lupte greco romane,
echipe U17;
7. Babii Teodor Viorel – Locul II Cupa României U20 lupte Greco romane;
CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina – tenis de masă
1. Sîia Mirela Elena – Locul III la Campionatul Naţional Tenis de Masă, juniori III;
2. Luță Carina Ionela – Locul III la Campionatul Naţional Tenis de Masă, juniori III;
3. Ignat Valentina Gabriela – Locul III la Camp. Naţional Tenis de Masă, juniori III;
CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina – judo
1. Dobre Ionuț Dorin – Locul III la Campionatul Naţional Școlar Judo, U 18.
8.2. Premii la campionate naționale, obținute la sporturi neolimpice (fotbal tenis,
karate, etc.)
Premiul I – 350 lei
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate
1. Ionică Ștefan – Medalie de Aur Campionatul Naţional de karate simplu și fudokan;
2. Predescu Stănescu Eva – Medalie de Aur Campionatul Naţional de karate, Zalău;
A.C.S. BU-DO KARATE Slatina
1. Petrache Yanis Mihai Rareș – Locul I la Campionatul Naţional de karate, București;
2. Prună Andrei – Locul I la Campionatul Naţional de karate, București;
Premiul II – 300 lei
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate
1. Păun Bogdan Gheorghe – Locul II Campionatul Național karate tradițional;
2. Băluță Petru – Locul II Campionatul Național karate tradițional, București;
A.C.S. BU-DO KARATE
1. Ciubuc Mihăiță Rareș Vlad – Locul II la Campionatul Naţional de karate, București;
2. Ciubuc Maria Natasha Iulia – Locul II la Campionatul Naţional de karate, București;
3. Nedelcu Eva Maria – Locul II la Campionatul Naţional de karate – kata echipe,
București;
4. Ghiță Dragoș – Locul II la Campionatul Naţional de karate – fudokan, București;
5. Mărgeloiu Maya – Locul II la Campionatul Naţional de karate – fudokan, București;
6. Pavel David – Locul II la Campionatul Naţional de karate – fudokan, București;
C.S. BUSHIDO Slatina
1. Andrii David Robert – Medalie de argint Campionatul Național karate Bucuresti;
2. Nicolae Darius Augustin – Medalie de argint Campionatul Național karate București;
3. Mangîru Darius – Medalie de argint Campionatul Național karate București;
Premiul III – 250 lei
A.C.S. BU-DO KARATE Slatina
1. Preda Andrei Marian – Locul III la Campionatul Naţional de karate, București;
2. Florea Alberta – Locul III la Campionatul Naţional de karate – fudokan, București;
3. Florea Marc – Locul III la Campionatul Naţional de karate – fudokan, București;
39
4. Simion Eric – Locul III la Campionatul Naţional de karate – fudokan, București;
5. Dumitrescu Eduard – Locul III la Campionatul Naţional de karate – fudokan,
București;
C.S. BUSHIDO Slatina
1. Prasacu Natasha Gabriela – Medalie de bronz Campionatul Național karate Bucuresti;
8.3. Premiul de performanță în echipă la turneele internaționale (în funcție de sportul
olimpic practicat). Premiile se acordă pentru performanța în echipă la turneele
internaționale la care au obținut rezultate sportivii și sunt următoarele: Locul I – 300 lei
sportiv/ă, locul II – 250 lei sportiv/ă și locul III – 200 lei / sportiv/ă.
NOTĂ: Premiile acordate la această categorie nu pot fi cumulate cu o altă categorie de
premiere la nivel național sau internațional.
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Tenis de masă
1. Ioniță Alexandra – Locul I Turneu Internațional tenis de masă U18, Novi Sad, Serbia;
2. Găină Daniela – Locul I Turneu Internațional tenis de masă U18, Novi Sad, Serbia.
8.4. Premiul de performanță în echipă (în funcție de sportul olimpic practicat) pentru
performanțe remarcabile obținute în cadrul campionatelor naționale. Se vor acorda premiile
:1.000 lei / sportiv/ă; 700 lei / antrenor.
NOTĂ: Premiile acordate la această categorie nu pot fi cumulate cu o altă categorie de
premiere la nivel național sau internațional.
CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Secția de Handbal Junioare acordat
pentru: întreaga activitate sportivă de performanță, atingerea obiectivelor clubului, Locul II –
Turneu Final Valoare Junioare III (Brăila) – Vicecampioane Naționale handbal junioare.
1. Ancuța Minodora Florentina
2. Căruntu Aura Marina
3. Chirea Cristina Ana Maria
4. Cioponea Bianca Andreea
5. Ciortan Andreea Delia
6. Cîrciumaru Daria Maria
7. Dănoiu Maria
8. Matei Maria Daria
9. Minciu Andreea Manuela
10. Popescu Denisa Gabriela
11. Sîrghii Andra Rebeca
12. Sucălescu Ștefania Rebeca
13. Stanciu Elena Raisa
14. Ștefan Andreea Mihaela
15. Trandafir Ana Maria Lăcrămioara
16. Trușcă Sara Ana Maria
17. Tudor Maria Cristina
18. Popescu Andrei – antrenor
19. Cojocaru Cristina – antrenor
8.5. Premiul de performanță internațională sportivi (750 lei / sportiv/ă) pentru
participarea sportivilor/elor la Campionatele Mondiale sau Europene, cu echipele
naționale de juniori, tineret sau seniori, în funcție de sportul olimpic practicat.
1. Lixăndroiu Maria – Diana – componentă a lotului Echipei naționale de handbal
feminin – senioare, participantă la Campionatul European de Handbal desfășurat în
Muntenegru – Slovenia – Macedonia.
2. Necula Ioana – Rebeca – componentă a lotului Echipei naționale de handbal feminin –
tineret, participantă la Campionatul Mondial de Handbal desfășurat în Slovenia.
40
3. Matea Luciana – Mara – componentă a lotului Echipei naționale de handbal feminin –
tineret, participantă la Campionatul Mondial de Handbal desfășurat în Slovenia.
4. Coman Andreea – Alexandra – componentă a lotului Echipei naționale de handbal
feminin – tineret, participantă la Campionatul Mondial de Handbal desfășurat în
Slovenia.
5. Lecu Valentina – Elena – componentă a lotului Echipei naționale de handbal feminin –
juniori, participantă la Campionatul Mondial de Handbal desfășurat în Macedonia.

Criteriile de premiere a profesorilor şi antrenorilor care au pregătit elevii şi sportivii
cu performanțe în anul 2021/2022
I. Criteriile de premiere a profesorilor sunt:
1. Marele premiu pentru profesorii îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la
cupele / concursurile școlare internaţionale va avea valoarea de 1.000 lei.
2. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 500 lei profesorilor
îndrumători ai căror elevi au obţinut premii încadrate la bursa „Eugen Ionescu”.
3. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 250 lei profesorilor
îndrumători ai căror elevi au obţinut premii încadrate la categoria de premiere a
calității în educație.
4. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 200 lei profesorilor
îndrumători ai căror elevi au obţinut premii încadrate la bursa „George Poboran”
și premii pentru activitate artistică.
NOTĂ: În situația în care un profesor a coordonat mai mulți elevi care au performanțe
județene, naționale, internaționale – individual sau în echipă, se va acorda doar premiul cu
valoarea cea mai mare.
II. Criteriile de premiere a antrenorilor sunt:
1. Premiul de excelență antrenori ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele
Mondiale, Europene şi Balcanice la sporturile olimpice, în valoare de 1.000 lei.
2. Premiul de excelență antrenori ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele
Mondiale, Europene şi Balcanice la sporturile neolimpice, în valoare de 500 lei.
3. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu antrenorilor în valoare de 400 lei pentru
antrenorii ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele Naţionale – sporturi
olimpice.
4. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu antrenorilor în valoare de 300 lei pentru
antrenorii ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele Naţionale – sporturi
neolimpice.
NOTĂ: În situația în care un antrenor a coordonat mai mulți sportivi care au performanțe
județene, naționale, internaționale – individual sau în echipă, se va acorda premiul cu
valoarea cea mai mare.

Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2021/2022.
9. Marele Premiu – se acordă premiul în valoare de 1.000 lei / persoană, profesorilor
îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la cupele / concursurile școlare
internaţionale:
9.1. Marele Premiu – Medalie de aur
1. Perianu Marius – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Bolborea Radu, Gîrniță Laurențiu, Bilauschi Simina Gabriela, Popa Luca Teodor, Rizea Niță
Theodor Andrei, Dinu Mihai, medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad –
Serbia;
2. Năsui Mariana – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Lidia
Popa, Mateescu Matei Bogdan, Cristea David Andrei, medaliați la Mathematical Grammar
School Cup Belgrad – Serbia;
3. Liță Angela – Colegiul Național „Ion Minulescu” – profesor îndrumător al elevilor
Cărnaru Annellise Maria Cornelia, Bolborea Radu Ionuț, Neagoe Raisa Andreea și Dinu
Mihai, medaliați la Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022.
9.2 Marele Premiu – Medalie de argint
1. Combei Dumitru – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Bolborea Radu, Gîrniță Laurențiu, Ștefan Alexandru Gabriel, Rizea Niță Theodor Andrei,
medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
2. Chiriță Aurel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Bilauschi Simina, Popa Luca Teodor, Cristea David Andrei, Dinu Mihai,, medaliați la
Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
3. Pietriș Daniel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Paraschiva Octavian Alexandru, Vasilescu Robert, medaliați la Mathematical Grammar
School Cup Belgrad – Serbia;
4. Anghel Costel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Paraschiva Octavian Alexandru, Peia Claudiu, medaliați la Mathematical Grammar School
Cup Belgrad – Serbia.
9.3. Marele Premiu – Medalie de bronz
1. Badea Rodica – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului
Crăciun Mihai medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
43
2. Popescu Doru – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului
Crăciun Mihai medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
3. Mincă Mihaela – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Peia
Claudiu medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
4. Preduț Aurelian – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului
Vasilescu Robert medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia.
10. Diplomă de merit şi premiu profesori (îndrumători ai elevilor/elor cu premii la
bursa „Eugen Ionescu”), în valoare de 500 lei / persoană.
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”
1. Cheroiu Ioana
Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”
1. Vasile Carolina
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Dincă Reli Violeta
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Popescu Flavius
2. Mihai Mariana
3. Popa Liana
4. Pîrvu Geanina Isabela
5. Alexandru Felicia
6. Alexandru Roxana
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Petre Claudia
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Datcu Paula
2. Bușoiu Mihaela
3. Geamănu Ștefania
4. Dinu Emilia
Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”
1. Sterpan Maria
2. Alexandru Ramona
3. Dumitrache Cristina
4. Marin Cristina
5. Stoichicescu Lorena
6. Ceauș Mariana
7. Mezdrea Adriana
8. Din Mădălina
9. Mihai Florina
10. Moșteanu Laura
11. Mitru Ion
12. Predeanu Florentina
13. Neacșu Mihaela
14. Cătănoiu Camelia
15. Duțescu Cristina
44
10.1. Diplomă de merit şi premiu profesori (îndrumători ai elevilor/elor cu premii de
calitate în educație), în valoare de 250 lei / persoană
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”
1. Pirnă Mihaela Mioara
Școala Gimnazială „George Poboran”
1. Zamfir Ana Alina
Şcoala Gimnazială Nr.3
1. Vasile Carolina
Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu”
1. Chiroiu Violeta
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Oprea Bianca
2. Datcu Zamfir
3. Chiroiu Violeta
4. Corcoveanu Marinela
5. Mareș Diana
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Vlădescu Elena
2. Dinu Emilia
10.2. Diplomă de merit şi premiu profesori (îndrumători ai elevilor/elor cu premii la
bursa „George Poboran” și activitate artistică), în valoare de 200 lei / persoană.
Liceul cu Program Sportiv
1. Vancea Marius
Palatul Copiilor „Adrian Băran”
1. Brăileanu Ilie
2. Sandu Viorica
3. Maican Liliana Rodica
4. Trușcă Georgeta
5. Teleșpan Ion
6. Vancea Marius
7. Vîrtosu Toma Florentina
8. Ionescu Silvia
9. Sterie Marius
10. Bolocan Carmen Georgeta
11. Șoaică Valerica
12. Vătafu Elena Daniela
13. Cătănescu Rodica
14. Petrache Roxana Valentina
15. Florescu Gabriel
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Constantinescu Gabriela-Laura
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Moraru Mirela
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Nica Diana
45
2. Enoiu Ioana
3. Butucea Niculina
4. Petcu Luminița
5. Brad Zoica
6. Brî
u
șor Veronica
7. Co
n
stantin Ion
8. Brăileanu Victoria
9. Mustățea Lenuța
10. Tecuceanu Mihaela

Liceul Tehologic „Petre S. Aurelian”
1. Lăcraru
Angelica Marinela
2. Petrescu Nicolae

Liceul Tehologic „
M
etalurgic

1. Ciochină Ionescu M
ariana
2. Dobrică Niculina
3.
Lupu Mihaela
4.
Puiu Constantin
5. Chimoaica Daniela
6. Stoica Livia
7. Iordache Danie
l
8.
M
anda Constanța
9. Țîrcomnicu Daniela
10. Vîlcea Elen
a
11. Nicolăescu Nuța
12. Dima Anișoara Lăcrămeoara
13. Lepădat Lenuța
14. Lepădat Eleodor
Liceul Tehnologic „Alexe M
arin”
1.
Diaconu Valeria
2. Boață Nic
ulae
3. Gheorghe Crina
4. Enache Adrian
5. Vălu Paula
6. Neag Mirce
a
7.
Voica Sidonia
8. Dina
M
arian
9. Miulescu Elen
a
10. Iosim Nic
ulița
11. Popa Corne
l
12. Bădoi M
aria
13. Chiș Gabriela
14. Simion Gheorghița
15. Iliescu Elena Madi
16. Boroi Simona
17. Bujgoi Anișoara
18. Tița Mirabela
Asociația M.G.V. Slatina
– dans modern
1. Oporanu Claudia
2. Opora
nu Corina
46
11. Premii acordate antrenorilor ce au pregătit sportivii cu performanţe în anul 2021/2022
11.1 Premiul de excelență antrenori pentru performanţe la Campionatele/Turnee Mondiale,
Europene şi Balcanice – sporturi olimpice, în valoare de 1.000 lei / persoană.
1. Bărbuți Daniel – Antrenor Atletism Clubul Sportiv Municipal Slatina;
2. Arnăutu Petre – Antrenor Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
3. Gălbenuşe Constantin – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
4. Turcin Elena Luminiţa – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
5. Dorobanțu Mihai – Antrenor judo Clubul Sportiv Municipal Slatina;
6. Băduț Dumitru – Antrenor C.S. BOX ARTROM Slatina;
7. Costea Aurelian – Antrenor C.S. Oltenia Taekwondo Slatina;
8. Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Școlar Slatina.
11.2. Premiul de excelență antrenori pentru performanţe la Campionatele Mondiale,
Europene şi Balcanice – sporturi neolimpice, în valoare de 500 lei / persoană.
1. Jecu Sebastian – Antrenor Fotbal-tenis Clubul Sportiv Municipal Slatina;
2. Andrii Alin Robert – Antrenor karate Clubul Sportiv Municipal Slatina;
3. Andrii Alin Robert – Antrenor C.S. Bushido Slatina;
4. Dobre Ilie – Antrenor C.S. Aluminiu ALRO Slatina;
5. Costică Eugen Romeo – Antrenor A.C.S. BU-DO KARATE.
11.3. Diplomă de merit și premii antrenori – sporturi olimpice, în valoare de 400 lei /
persoană.
1. Scuturiciu Constantin – Antrenor lupte Greco-romane C.S.M. Slatina;
2. Răduțescu Ion –Antrenor lupte Greco-romane L.P.S Slatina;
3. Păuna Loredana – Antrenor C.S. Oltenia Taekwondo Slatina.
4. Florescu Florin – Antrenor judo Clubul Sportiv Școlar Slatina.
5. Zanfir Andreea – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
6. Davidescu Nicolae – Antrenor lupte Greco-romane C.S.M. Slatina;
7. Scuturiciu Constantin – Antrenor lupte Greco-romane L.P.S Slatina;
8. Sîia Costinel – Antrenor tenis de masă L.P.S. Slatina.
9. Cuțudi Gabriela – Antrenor Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
10. Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
11. Sîia Izolda – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Școlar Slatina.

Manifestările vor continua duminică, 22 ianuarie, începând cu ora 17.00, tot la Centrul Cultural „Eugen Ionescu”, cu Gala Seniorilor, în cadrul căreia vor fi premiate 80 de cupluri care au împlinit 50 de ani de căsnicie. În cinstea lor va susține un recital muzical îndrăgitul interpret Paul Surugiu – Fuego.

Luni, 23 ianuarie, de la ora 17.00, va avea loc Gala Superlativelor, eveniment în care va fi conferit titlul de cetățean de onoare al orașului unor personalități din lumea medicală și învățământ și vor fi acordate diplome de merit mai multor instituții, companii și cetățeni care fac cinste municipiului-reședință de județ.

Manifestările se vor încheia luni seară, cu un concert al trupei Ad Libitum Voices.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here