Primăria Slatina a premiat excelenţa în învăţământ şi sport. Cine sunt beneficiari – lista completă

Peste 800 de elevi şi sportivi au fost premiaţi, vineri, în cadrul manifestării „Slatina, dragostea mea”, de municipalitate, pentru performanţele obţinute anul trecut la olimpiadele şcolare şi concursuri sportive, atât în ţară, cât şi în străinătate, informează OLT-ALERT. Ale câteva zeci de elevi au primit premii pentru activitate artistică. De asemenea, municipalitatea a premiat 159 de dascăli pentru merit în activitatea didactică, dar şi 19 antrenori care s-au ocupat de campionii sportivi.

Cele aproape 1.000 de premii au fost acordate pe toată durata zilei de vineri de viceprimarul Slatinei Cristian Bircea şi de administratorul public al municipiului, Cristian Cismaru, în cadrul unei festivităţi găzduite de Centrul Cuitural „Eugen Ionescu”.

Bursa de merit „Eugen Ionescu” (în valoare de 100 de euro pentru fiecare beneficiar) a fost primită de 23 de elevi. De Bursa de merit„Ion Minulescu” (75 euro) s-au bucurat 392 de elevi, Bursa de merit „George Poboran” (50 euro) a fi împărţită la 40 de elevi, iar Bursa de merit „Alexe Marin” (30 euro) a fost pentru 119 elevi. Alţi 118 elevi au primit câte un premiu special în valoare de 50 de lei pentru activitate artistică. Organizatorii au mai acordat 12 premii de excelenţă. Excelenţa în sport a fost şi ea premiată, 108 sportivi bucurându-se de premii în bani. A fost acordat Marele Premiu pentru antrenorii sportivilor cu rezultate bune, nouă astfel de distincţii, fiecare în valoare de 350 de lei, fiind înmânate beneficiarilor. Încă 10 antrenori au primit câte 150 de lei ca premiu I, în vreme de 157 de dascăli au fost premiaţi cu câte 150 de lei pentru merite în învăţămânânt. Alte două cadre didactice au primit Marele Premiu pentru profesori, valoarea unei astfel de distincţii fiind de 350 de lei.

OLT-ALERT prezintă lista nominală cu toate persoanele premiate.

Lista beneficiarilor burselor de. merit acordate de Consiliul Local cu ocazia manifestării ,, Slatina, dragostea mea” – ediţia a XI-a, 20-24.01.2016 A.

Bursa de merit ,,Eugen Ionescu.” (100 euro) se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală, care au obţinut premii cel puţin la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi

I. Colegiul Național „Radu Greceanu.”

1. Ivan Ioana Miruna – premiul I la Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă;

2. Diaconu Andreea Elena –mențiune la Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă;

II. Colegiul Național „Ion Minulescu.”

1. Deaconu Ramona Marinela – mențiune la Olimpiada Națională de Matematică, Medalie de aur acordată de Societatea de Științe Matematice din România;

2. Piroșcă Radu Andrei – mențiune la Olimpiada Națională de Fizică, medalie de argint acordată de Societatea Română de Fizică;

3. Voinicu Ionuț Bogdan – mențiune la Olimpiada Națională de Chimie;

4. Deliu Florina Daniela – mențiune la Olimpiada Națională de limbi romanice – Limba Franceză;

5. Guțică – Florescu Lucian – premiul II la Olimpiada Națională de Limbă Germană Modernă;

6. Glonț Daniela Nauma – premiul II la Olimpiada Națională de Limbă Germană Modernă;

7. Ene Suzana Elisabeta Georgiana – premiul II la Olimpiada Națională de Limbă Germană Modernă; 8. Andor Patricia Elena – premiul III la Olimpiada Națională de Limba Latină – Certamen Ovidianum Ponticum;

III. Colegiul Tehnic Metalurgic

1. Barbu Mihai Claudiu – premiul II la Olimpiada Națională de Chimie;

IV. Colegiul Național Agricol „Carol I”

1. Stan Lucian Florentin – premiul I la Olimpiada Națională de Agricultură/ Creșterea animalelor;

V. Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu”

1. Ivan Maria Luana – premiul III la Olimpiada Națională de Arte Vizuale – Arhitectură și Istoria Artei;

2. Constantin Alina Nicoleta – mențiune la Olimpiada Națională a Animatorilor;

3. Neacșa Laura Georgiana – mențiune la Olimpiada Națională a Animatorilor;

4. Sultana Maria Emanuela – mențiune la Olimpiada Națională a Animatorilor;

VI. Colegiul Tehnic „Alexe Marin”

1. Diaconu Adina Mihaela – Locul I la Olimpiada Națională a Sportului Școlar;

VII. Colegiul Național Economic „P.S. Aurelian”

1. Mocanu Georgiana Adriana – Locul III la Olimpiada Națională Economic, Administrativ, Comerț;

VIII. Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”

1. Dîrstaru Rebeca – premiul I la Olimpiada de Limbă, Comunicare și Literatura Română, premiul special Olimpiada Internațională de Lectură;

2. Ignat Horia – mențiune la Olipiada Națională de Matematică;

3. Tudosie Maria Andreea – Premiul I la Olimpiada de Limbă, Comunicare și Literatura Română;

4. Coneschi Vlad Silviu – mențiune la Olimpiada Națională de Matematică, medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică;

IX. Școala Gimnazială Nr. 3

1. Raliță Mădălina – premiul III la Olimpiada Națională de Religie – Cultul orthodox;

Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro) se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent

I. Școala Gimnazială Nr. 1, media 9,89 

1.Mangâru Georgiana Maria – clasa a VI –a

II. Școala Gimnazială „Ștefan Protopopescu” , media 10

1. Lunganu Andreea Valentina – clasa a V –a

2. Munteanu Eugen – clasa a V –a

3. Radu Bianca Roberta Maria – clasa a V –a

4. Teleșpan Claudia Ioana – clasa a V-a

5. Voica Alina Maria – clasa a V-a

6. Alexandru Roberta Cristina – clasa a V-a

7. Dospina Mihai – clasa a V-a

8. Pichermayer Ruxandra Theodora – clasa a V-a

9. Tihan Carla Iulia – clasa a V-a

10. Vîle Robert Andrei – clasa a V-a

11. Bubatu Claudiu Mihai –clasa a VII-a

12. Mereu Alexandru Ionuț – clasa a VII-a

13. Pîrvu Elena Alina – clasa a VII-a

14. Zavarache Bănică Ionuț – clasa a VII-a

15. Despina Cosmin Florinel – clasa a VIII-a

16. Zgreabăn Bianca Mădălina – clasa a VII-a

 17. Belghiru Valentin Andrei – clasa a VIII-a

18. Oprea Ioan Leontin – clasa a VIII -a

19. Pițurlea Corina Mădălina Adriana – clasa a VIII-a

20. Predoană Daria Elena – clasa a VIII -a

21. Stancu Alexandru Florin – clasa a VIII-a

22. Sulger Anda Maria – clasa a VIII -a

23. Tăbîrcă Raluca Elena – clasa a VIII-a

III. Școala Gimnazială Nr. 3, media 10

1. Mihai Laura Nicoleta – clasa a V-a

2. Văduva Leonard Mihail – clasa a V-a

3. Bărbuică Teodor Marius – clasa a V-a

4. Brîndușoiu Antonia – clasa a V-a 5

5. Ghidarcea Darius Marius – clasa a V-a

6. Pălăștea Ema Andreea – clasa a V-a

7. Rusu Gabriela Claudia – clasa a V-a

8. Urîtu Alexandru Mihai – clasa a V-a

9. Bolboașe Maria Izabela – clasa a VI-a

10. Ilie Camelia Cristina – clasa a VI-a

11. Lică Lorena Mihaela – clasa a VI-a

12. Perșinaru Andreea Denisa – clasa a VI-a

13. Alexandrescu Marian Gabriel – clasa a VII-a

14. Constantinescu Ileana Mihaela – clasa a VII-a

15. Duică Julia Maria – clasa a VII-a

16. Fărămuș Alma Maria – clasa a VII -a

17. Geamănu Mihaela Alina – clasa a VII-a

18. Grosoiu Andrei Lucian – clasa a VI-a

19. Murgea Anne Marie Cristiana – clasa a VI-a

20. Stanciu Gabriel Ciprian – clasa aVII-a

21. Stanciu Raluca Teodora – clasa a VII-a

22. Manda Bogdan Florin – clasa a VIII-a

23. Mara Bianca Teodora – clasa a VIII-a

24. Raliță Mădălina – clasa a VIII-a

IV. Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” , media 10

1. Achimescu Bianca – clasa a V-a

2. Savu Andrei Silviu – clasa a V-a

3. Vasile Laurențiu Gabriel – clasa a V-a

4. Velicea Bianca Andreea – clasa a V-a

5. Frățilă Catalaina – clasa a V-a

6. Nicu Antonia Maria – clasa a V-a

7. Preduț Mihai Iulian – clasa a V-a

8. Văncică Mario Gabriel – clasa a V-a

9. Andone Răzvan Andrei – clasa a VI-a

10. Kiss Drăghici Daria Adriana – clasa a VI-a

11. Panait Costinel Paul – clasa a VI-a

12. Grigore Ion Alexandru – clasa aVI-a

13. Oroboacă Noemi Maria – clasa a VI-a

14. Popescu Ciprian Denis – clasa a VI-a

15. Vizireanu Oana – clasa a VI-a

16. Delureanu Emil Auraș – clasa a VII-a

17. Dobeanu Irina Nicoleta – clasa a VII-a

18. Filip Vlad Florin – clasa a VII-a

19. Petre Alina Elena – clasa aVII-a

20. Bezna Elena Georgiana – clasa a VII-a

21. Matei Alina Gabriela – clasa a VII-a

22. Urziceanu Irina – clasa a VII-a

V. Școala Gimnazială „Eugen Ionescu” , media 10

1. Cojocaru Iulia Alexandra – clasa a V-a

2. Ghencea Lavinia Gabriela – clasa a V-a

3. Gioarsă Ioana Alexandra – clasa a V-A

4. Logofătu Gabriela Patricia – clasa a V-a

5. Polck Sabina Maria – clasa a V-a

6. Țolu Diana – clasa a V-a

7. Velea Cătălina Ianna – clasa a V-a

8. Bălu Sanda – clasa a V-a

9. Casangiu Cosmin George – clasa a V-a

10. Coneschi Vlad Silviu – clasa a V-a

11. Filotie Cosmin Theodor – clasa a V-a

12. Ilie Maria Ștefania – clasa a V-a

13. Simionescu Matei – clasa a V-a

14. Ștefănescu Anastasia – clasa a V-a

15. Tițuleasa Georgiana Cristina – clasa a V-a

16. Mărgheanu Cristina Andreea – clasa a V-a

17. Gabor Ioana Andreea – clasa a V-a

18. Constantinescu Liviu Gabriel – clasa a VI-a

19. Dan Eliana – clasa a VI-a

20. Dimulescu Ioana – clasa a VI-a

21. Sebeștean Andreea Maria – clasa a VI-a

22. Tudosie Maria Andreea – clasa aVI-a

23. Vădăstreanu Robert – clasa a VI-a

24. Caim Alexandru Gabriel – clasa aVI-a

25. Chelaru Alexandra – clasa a VI-a

26. Motrun Florin Cristian – clasa a VI-a

27. Păunescu Bianca Andreea – clasa a VI-a

28. Moraru Adelin Dumitru – clasa a VI-a

29. Constantinescu Maria Sabina – clasa a VII-a

30. Monete Andreea Maria – clasa a VII-a

31. Nicolae Paul Gabriel – clasa a VII-a

32. Panțucu Ștefan Alexandru – clasa a VII-a

33. Ene Mihaela Francesca – clasa a VII-a

34. Ion Iulia Bianca – clasa a VII-a

35. Matei Alexandra Gabriela – clasa a VII-a

36. Peligrad Marilena Irina – clasa a VII-a

37. Popescu Adelina Maria – clasa a VII-a

38. Știrbescu Andreea Cristina – clasa a VII-a

39. Vîrban Iulia Maria – clasa a VII-a

40. Cătănoiu Claudiu – clasa a VII-a

41. Cătănoiu Simona Mihaela – clasa a VII-a

42. Floriță Violeta Alexandra – clasa a VII-a

43. Voica Georgiana – clasa a VII-a

44. Iacob Ramona Marina – clasa a VIII-a

45. Adam Maria Mădălina – clasa a VIII-a

46. Becheanu Daniela Elena – clasa a VIII-a

47. Crăciun Andrada Sânziana – clasa a VIII-a

48. Eremencu Elena Diana – clasa a VIII-a

49. Lupu Laura Cristina – clasa a VIII-a

50. Staicu Alexandru – clasa a VIII-a

51. Anca Silvia Gabriela – clasa a VIII-a

52. Barbu Simina Andreea – clasa a VIII-a

53. Ciorceanu Andrei Răzvan – clasa a VIII-a

54. Ciulincă Mihai Alexandru – clasa a VIII-a

55. Encea Ioana Cătălina – clasa aVIII-a

56. Ignat Andrei Horia – clasa VIII-a

57. Olteanu Cristiana Ștefania – clasa VIII-a

58. Popescu Raluca Andreea – clasa a VIII-a

59. Sandu Ștefania Cristina – clasa a VIII-a

60. Udrel Maria Alexandra – clasa a VIII-a

61. Vlad Răzvan Mihai – clasa a VIII-a

VI. Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” , media 10

1. Cheroiu Maria Nicoleta – clasa a V-a

2. Crăciunescu Alexandru Marius – clasa a V-a

3. Dune Mario Alexandru – clasa a V-a

4. Motroc Elisa Maria – clasa a V-a

5. Nica Mioara Raluca – clasa a V-a

6. Pietraru Iulia Cezara – clasa a V-a

7. Tomescu Costina Adina – clasa a V-a

8. Tudor Denis Andrei – clasa a V-a

9. Vladu Mario George – clasa a V-a

10. Pîrvu Lucian – clasa a V-a

11. Stancu Mihaela Alexandra – clasa a V-a

12. Ștefan Diana Alina – clasa a V-a

13. Vălu Adelina Maria – clasa a V-a

14. Ene Cristian Alexandru – clasa a V-a

15. Ene Valentin – clasa a V-a

16. Nicolae Ionuț Mario – clasa a V-a

17. Ștefan Mihnea Cristian – clasa aV-a

18. Boca Radu Mihai – clasa a VI-a

19. Călin Mihaela Adina – clasa a VI-a

20. Dobre Cătălina Andreea – clasa a VI-a

21. Relea Florin Andrei – clasa a VI-a

22. Dinu Alina – clasa a VII-a

23. Pădureanu Ana Ioana – clasa a VII-a

24. Preduț Nicoleta Cristina – clasa a VII-a

25. Stanca Mirei Andra – clasa a VII-a

26. Niță Irina Cristina – clasa a VII-a

27. Peșu Mihai Alexandru – clasa a VII-a

28. Bărbulescu Anamaria Ingrid – clasa a VIII-a

29. Gutan Marina Iuliana – clasa VIII-a

30. Joița Larisa Florentina – clasa a VIII-a

31. Popescu Alexandru – clasa a VIII-a

 

VII. Școala Gimnazială „George Poboran” , media 10

1. Lemnaru Alina Camelia – clasa a V-a

2. Popa Alexandra Cristina – clasa a V-a 9

3. Nițu Elena Maria – clasa a V-a

4. Soreață Mihai Alex – clasa a V-a

5. Ghiorma Adrian Alin – clasa a V-a

6. Abagiu Andreea Florentina – clasa a VI-a

7. Popescu Cristina Alexandra – clasa a VI-a

8. Rădoi Ana – Maria – clasa aVI-a

9. Lunganu Denisa Ștefania – clasa a VI-a

10. Olaru Andreea Florentina – clasa a VI-a

11. Pisăru Ștefan Alin – clasa a VI-a

12. Spiridon Octavian Alin – clasa a VI-a

13. Jianu Ionuț Eugen – clasa a VI-a

14. Rădoi Iuliana Teodora – clasa a VI-a

15. Rizea Florian Dan Denis – clasa a VI-a

16. Săvescu Lorena Costina – clasa a VI-a

17. Dumitrescu Ioana – clasa a VI-a

18. Grosu Gabriela Cătălina – clasa a VI-a

19. Alexe Gabriela – clasa a VII-a

20. Vasile Ștefania Elena – clasa a VII-a

21. Rădoi Robert Georgian Florin – clasa a VI-a

22. Astăncioaie Camelia – clasa a VII-a

23. Ștefan Elena Ioana – clasa a VII-a

24. Jianu Andreea Maria – clasa a VIII-a

25. Cotoi Gabriel Daniel – clasa a VIII-a

26. Cîrstina Lavinia Elena – clasa a VIII-a

27. Croitoru Alexandra – clasa a VIII-a

28. Negru Liviu Bogdan – clasa a VIII-a

29. Doran Diana Nicoleta – clasa a VIII-a

30. Grosu Elena Mădălina – clasa a VIII-a

VIII. Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă” , media 10

1. Bobeică Ana Maria – clasa a V-a

2. Coman Nicoleta Crina – clasa a V-a

3. Ionică Flaviu Gabriel – clasa a V-a

4. Mînzală Andreea Gabriela – clasa a V-a

5. Apostolescu Darius Constantin – clasa a V-a

6. Ciușnel Robert Alexandru – clasa a V-a 10

7. Drugă Bianca Ana Maria – clasa a V-a

8. Fană Răzvan Ilie – clasa a V-a

9. Militaru Alexandru Ionuț – clasa a V-a

10. Pîrvu Giulia Georgiana – clasa a V-a

11. Terci Elena Alexandra – clasa a V-a

12. Vodiță Mihai Victor – clasa a V-a

13. Finta Roberto Mihail – clasa a V-a

14. Vârban Persida Ioana – clasa a V-a

15. Conea Denis Cătălin – clasa a V-a

16. Pehlivan Fatma Cristina – clasa a V-a

17. Andronescu Catrinel – clasa a VI-a

18. Bălșanu Denis – clasa a VI-a

19. Ciobanu Cristiana – clasa a VI – a

20. Deaconu Maria Livia – clasa a VI-a

21. Ghiocanu Maria Bianca – clasa a VI-a

22. Miu Raluca Ionela – clasa a VI-a

23. Smarandache Mihnea Ștefan – clasa a VI-a

24. Tincu Ionuț Alexandru – clasa a VI-a

25. Trașcă Andrei Sabin – clasa a VI-a

26. Tufa Maria Claudia – clasa a VI-a

27. Barbu Dănuț Marian – clasa a VI-a

28. Guțică Florescu Maria Teodora – clasa aVI-a

29. Roman Alicia – clasa a VI-a

30. Pană Denisa Ana Maria – clasa a VI-a

31. Niță Denis Andrei – clasa a VI-a

32. Pescaru Silviu Mihăiță – clasa a VI-a

33. Cioacă Dragoș Andrei – clasa a VI-a

34. Marinescu Gheorghe Ionuț – clasa a VI-a

35. Bondoc Daniela Rebeca – clasa a VI-a

36. Dună Vlad Dragoș – clasa a VII-a

37. Mateiu Alexandru Mihai – clasa a VII-a

38. Popescu Diana Ana Maria – clasa a VII-a

39. Știrbescu Raluca Oana – clasa a VII-a

40. Doncea Beatrice Ana Maria – clasa a VII-a

41. Necula Mădălina Andreea – clasa a VII-a

42. Paraschiv Alexandra Mihaela – clasa a VII-a

43. Pușcașu Mihai Valentin – clasa a VII-a

44. Vărzaru Ionuț Alexandru – clasa a VII-a

45. Antonescu Maria Cristina – clasa a VII-a

46. Zamoșteanu David – clasa a VII-a

47. Odoroagă Alex Maria – clasa a VIII- a

48. Prioteasa Alexandra – clasa a VIII-a

49. Iorga Marina Claudia – clasa a VIII-a

50. Liță Claudia Maria – clasa a VIII-a

51. Moț Tatiana Cristina – clasa a VIII-a

52. Șerban Anca Nicoleta – clasa a VIII -a

53. Tiutiu Ștefania – clasa a VIII-a

54. Galaon Georgeta Lavinia – clasa a VIII-a

55. Staicu Georgiana – clasa a VIII-a

56. Andrei Ciprian Emanuel – clasa a VIII-a

57. Nica Elena Mădălina – clasa a VIII-a

IX. Liceul cu Program Sportiv, media 10

1. Dobroiu Alexandru Ionuț – clasa a V-a

2. Militaru Alexandru Valentin – clasa a V-a

3. Moisuc Roberta Mihaela – clasa a V-a

4. Neacșu Alexandra Elena – clasa a V-a

5. Matei Mirel Ionuț – clasa a V-a

6. Prodan Florin Mihai Alexandru – clasa a V-a

7. Amza Cristina Alexandra – clasa a VI-a

8. Bărbulescu Ilinca Miruna – clasa a VI-a

9. Mihnea Alexandru Virgil – clasa a VI-a

10. Mladin Raisa Maria – clasa a VI-a

11. Povarnă Andreea Florina – clasa a VI-a

12. Buligigioiu Victoria – clasa a VI-a

13. Tucu Oana Dorina – clasa a VI-a

14. Gheorghișor Ileana Teodora – clasa a VII-a

15. Laufer Andreea – clasa a VII-a

16. Tănasie Pătruț Maria Adriana – clasa a VII-a

17. Băiaș Bogdan Andrei – clasa a VIII-a

18. Dumitrescu Mihnea Gabriel – clasa a VIII-a

19. Purcaru Ioana Denisa – clasa a VIII-a 12

20. Vîlcea Ionela Angela – clasa a VIII-a

21. Bărbuți Andrei Adrian Marian – clasa a IX-a

22. Dincă Valentina Mădălina – clasa a IX-a

23. Țăndărică Luminița – clasa a X-a

24. Tătuc Iulia Nicoleta – clasa a XII-a

X. Colegiul Național „Radu Greceanu” , media 10

1. Alexandru Andrei – clasa a V-a

2. Corcău Veronica Alexia – clasa a V-a

3. Maria Alexandru Alin – clasa a V-a

4. Oprea Marina – clasa a V-a 

5. Pârvu Răzvan Florin – clasa a V-a 

6. Șerbănică Adrian Teodor – clasa a V-a 

7. Ionică Teodora Diana – clasa a VII-a 

8. Pantilie Răzvan – clasa a VII-a 

9. Podaru Andrei Alexandru – clasa a VII-a 

10. Profeanu Ioana – clasa a VII-a 

11. Rădulescu Andrei Lucian – clasa a VII-a 

12. Enache Răzvan Ionuț – clasa a VIII-a 

13. Ghica Amalia Elena – clasa a VIII-a 

14. Marica Ștefan Ioan – clasa a VIII-a 

15. Marinescu Marian Vlăduț – clasa a VIII-a 

16. Mehedințu Mihai Cosmin – clasa a VIII-a

17. Oporanu Ioan Nicolae – clasa a VIII-a 

18. Popa Georgiana Alina – clasa a VIII-a 

19. Buturoiu Alexandra Cornelia – clasa a VIII-a 

20. Rogojinaru Elena – clasa a VIII-a 

21. Leulescu Oana – clasa a IX-a 

22. Motorga Adina Ștefania – clasa a IX-a 

23. Diaconu Andreea Elena – clasa a X-a 

24. Vodiță Ștefan – clasa a X-a 

25. Aspra Daniel Adrian – clasa aXI-a 

26. Ionescu Geanina – clasa a XI-a 

27. Boroghină Gabriela – clasa a XI-a 

28. Marica Maria Elena – clasa a XI-a 

29. Rădulescu Dan – clasa a XI-a  

30. Dicu Maria Andreea – clasa a XII-a 

31. Dragomir Georgiana – clasa a XII-a 

32. Săndiță Andreea Florina – clasa a XII-a 

33. Amza Elena Violeta – clasa a XII-a 

34. Ciobanu Mihai Alexandru – clasa a XII-a 

XI. Colegiul Național „ Ion Minulescu” , media 10 

1. Corbeanu Daniel George – clasa a V-a 

2. Preda Raluca Aida – clasa a V-a 

3. Cocoşatu Veronica – clasa a V-a 

4. Drînciu Cristina – clasa a V-a 

5. Mincă Maria Bianca – clasa a V-a 

6. Voicu Darius Petru – clasa a V-a 

7. Dobre Andreea Maria – clasa a V-a 

8. Diaconu Bianca Alexandra – clasa a VI-a 

9. Firu-Baciu Iuliana Irina – clasa a VI-a 

10. Munteanu Daria Mihaela – clasa a VI-a 

11. Olteanu Teodora Silvia – clasa a VI-a 

12. Petrescu Maria Valentina – clasa a VI-a 

13. Popescu Ioana – clasa a VI-a 

14. Şarpe Casandra – clasa a VI-a 

15. Tinu Andreea Nicoleta – clasa a VI-a 

16. Peicu Liviu Gabriel – clasa a VII-a 

17. Anton Andreea Maria – clasa a VII-a 

18. Ivana Florin – clasa a VII-a 

19. Dan Radu Gabriel – clasa a VIII-a 

20. Epure Alexandru Ionuţ – clasa a VIII-a 

21. Gruia Diana Maria – clasa a VIII-a 

22. Lică Maria Cristina – clasa a VIII-a 

23. Prina Andreea Marina – clasa a VIII-a 

24. Stăncioiu Laura Ioana – clasa a VIII-a 

25. Dumitru Georgiana Lavinia – clasa a IX-a 

26. Baboi Diana Mihaela – clasa a IX-a 

27. Aldea Cosmina Georgiana – clasa a IX-a 

28. Matei Maria Cătălina – clasa a IX-a 

29. Călin Diana Marina – clasa a X-a 

30. Filip Amalia Maria – clasa a X-a

31. Simionescu Andrei Constantin – clasa a X-a 

32. Chiriac Maria Andreea – clasa a X-a 

33. Chirimbu Liviu Iulian – clasa a X-a 

34. Deaconu Ramona Marinela – clasa a X-a 

35. Milarez Răzvan Gabriel – clasa a X-a 

36. Piroşcă Radu Andrei – clasa a X-a 

37. Vava Teia Andrada – clasa a X-a 

38. Cocorăscu Ana Maria – clasa a X-a 

39. Dima Ioana – clasa a XI-a 

40. Muşuroi Mălina Mihaela – clasa a XI-a 

41. Ifrim Veronica Mihaela – clasa a XI-a 

42. Duţă Alexandru Ionuţ – clasa a XII-a 

43. Hău Ştefania Ioana – clasa a XII-a 

44. Mădularu Andreea Evelina – clasa a XII-a 

45. Voinicu Ionuţ Bogdan – clasa a XII-a 

46. Cismaru Roxana Elena – clasa a XII-a 

47. Dumitrache Daniela Andreea – clasa a XII-a 

48. Miu Andreea Mihaela – clasa a XII-a 

49. Moşteanu Gabriel – clasa a XII-a 

50. Petruşcă Ionel Alexandru – clasa a XII-a 

51. Scarlat Marius Savu – clasa a XII-a 

52. Stancu Ilie Ionuţ – clasa a XII-a 

53. Voica Ştefan Cristian – clasa a XII-a 

54. Diaconu Mădălina Alexandra – clasa a XII-a 

55. Mărghidan Teodora Maria – clasa a XII-a 

56. Enescu Raluca Teodora – clasa a XII-a 

57. Morlova Sorina Gabriela – clasa a XII-a 

58. Neagu Ştefania Gabriela – clasa a XII-a 

59. Rezeanu Emanoil – clasa a XII-a 

60. Ştefan Marian Valentin – clasa a XII-a 

61. Bidică Ionela Alexandra – clasa a XII-a 

62. Marinescu Sara – clasa a XII-a 

63. Irimia Ioana Codruţa – clasa a XII-a 15

XII. Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu”, media 10

1. Ciulincă Andra Ștefania – clasa a V-a 

2. Florea Ștefan Mihai – clasa a V-a 

3. Ștefu Teodora – clasa a V-a 

4. Ruscu Sara Ștefania – clasa a V-a 

5. Fulga Alexia Ioana – clasa a V-a 

6. Doinea Elena Delia – clasa a VI-a 

7. Dumitrescu Ioana Delia – clasa a VI-a 

8. Duțu Alexandra Iuliana – clasa a VI-a

9. Nicolescu Ioana – clasa a VI-a 

10. Truică Mihnea Cătălin – clasa a VI-a 

11. Murgea Alexandra Diana Ștefania – clasa a VI-a 

12. Schinteie Andreea Daniela – clasa a VI-a 

13. Dobre Maria Adina Ruxandra – clasa a VII-a 

14. Tudoran Marina Camelia – clasa a VII-a 

15. Marcu Raluca Gabriela – clasa a VIII-a 

16. Matei Elena Elisabeta – clasa a VIII-a 

17. Șerban Mihaela Octavia – clasa a X-a 

18. Amza Cătina Adriana – clasa a XII-a 

XIII. Colegiul Național Agricol „Carol I” , media 9,69 

1. Petre Laurențiu Nicușor – clasa a XI-a 

XIV. Colegiul Tehnic „Alexe Marin”, media 10 

1. Diaconu Adina Mihaela – clasa a IX-a 

XV. Colegiul Economic „ P.S. Aurelian”, media 9,83 

1. Mocanu Georgiana Adriana – clasa a XI-a 

XVI. Colegiul Tehnic Metalurgic, media 9,6 

1. Stănculescu Denisa Anca Valentina – clasa a XI-a 

C.Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro) se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte şi meserii pentru investiţii şi inovaţii 

I. Colegiul Tehnic Metalurgic 

1. Petec Alexandru Gabriel – premiul I la Concursul Național „Creativitate și Inventică”; 

2. Mihai Marian Petrișor – premiul I la Concursul Național „Creativitate și Inventică”; 

3. Burdușel Laurențiu Nicolae – locul III la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană; 

4. Aldea Mihăiță Andrei – locul II la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană; 

5. Polifronie Vasilică Bogdan – locul I la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană; 

6. Florescu Florin Roberto Silviu – locul III la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană; 

7. Constantinescu Marius – locul II la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană; 

8. Mara Gabriel Marius – locul I la Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”, faza județeană; 

II. Colegiul Național Agricol „Carol I” 

1. Preda Ionuț – Locul I la Olimpiada de Agricultura-Cresterea animalelor, faza județeană; 

2. Petre Laurențiu Nicușor-Premiul II la Olimpiada de Agricultura- Cresterea animalelor, faza județeană; 

3. Stănculescu Adrian George Bogdan – Premiul II la Olimpiada de Agricultura – Creşterea animalelor, faza județeană; 

4. Mihai Valeriu Ionuț – Premiul III la Olimpiada de Agricultura- Cresterea animalelor, faza județeană; 

5. Coșoveanu Cristina – Premiul III la Olimpiada de Agricultura- Cresterea animalelor, faza județeană; 

III. Colegiul Tehnic „Alexe Marin” 

1. Turcin Constantin Cosmin – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

2. Preoteasa Cătălin Florin – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

3. Năstase Cristian Mihai – locul I Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

4. Olteanu Marin Iulian – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană, locul I Concurs Național „Creativitate și inventică”; 

5. Lazăr Florin – locul III, Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 6. Vișan Răzvan Petrișor – locul III, Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

7. Mitran Augustin Ionuț – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

8. Duică Viorel – locul III Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 9. Voicu Cristian Daniel – locul III Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

10. Polifron Dumitru Daniel – locul II Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

11. Mâș Dumitru Cristian Silviu – locul I Concurs Național de Electronică; 

12. Calciu Daniela Florina – locul I Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

13. Guță Razvan Marian – locul III Olimpiada Interdisciplinară „Aria Curriculară Tehnologii”, faza județeană; 

14. Anton Florin Daniel – locul II Concurs Național „Creativitate și inventică”; 

15. Nicolae Marius Lucian – locul I Concurs Național „Creativitate și inventică”; 

16. Stîngă Florin Valentin – locul III Concurs Național „Creativitate și inventică”; 

17. Bulduș Ionel Cristian – locul I Concurs Național „Creativitate și inventică”; 

18. Ciobanu Robert Ionuț – locul II Concurs Național Perspective modern în învățământul tehnologicinterferențe educaționale; 

19. Gălbinușe Marian Alexandru – locul II Concurs Național Perspective moderne în învățământul tehnologic – interferențe educaționale; 

20. Stănică Cristian Valentin – locul II Concurs Național „Automobilul între DA și NU” – secțiunea Abilități practice auto; 

IV. Colegiul Economic „P.S. Aurelian” 

1. Cazan Daniela – Locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”; 

2. Badea Geanina – locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”; 

3. Deaconu Nicoleta Claudia – locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”; 

4. Iosifescu Natalia – locul III Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”; 

5. Pascu Alexandra Maria – locul I Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”;

6. Gherghina Nicoleta – mențiune Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”; 

7. Rădulică Bianca Ionela – Olimpiada Interdisciplinară Aria Curriculară „Tehnologii”; 

D. Bursa ,,Alexe Marin” – (30 euro) se acordă elevilor participanţi la olimpiade naţionale pe specialităţi care au fost premiaţi de societăţile naţionale în domeniul ştiinţelor şi elevilor care au obţinut premii la concursurile naţionale, interdisciplinare 

I. Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă” 

1. Grigore Cristina Roxana – premiul special la Concursul Național interdisciplinar de limba și literatura română și religie „Cultură și spiritualitate românească”; 

II. Scoala Gimnazială Nr. 3 

1. Stanciu Gabriel Ciprian – medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică, locul II la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

2. Raliță Mădălina – locul III la Concursul Național Multidisciplinar „Pandurii lui Tudor”, locul III la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

3. Rusu Gabriela Claudia – mențiune la Concursul Național Multidisciplinar „Pandurii lui Tudor”; 

4. Militaru Sorina – mențiune la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

5. Mara Bianca – premiul III la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

6. Bolboașe Izabela – locul II la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

7. Geamănu Mihaela – locul III la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

8. Stanciu Raluca – mențiune la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

9. Pălăștea Ema – locul I la Concursul Național Interdisciplinar „La școala cu ceas”; 

III. Școala Gimnazială „ Eugen Ionescu” 

1. Popescu Adelina Maria – Premiul III Concursul Naţional transcuricular de lectură şi interpretare Ionel Teodoreanu; 

2. Popescu Raluca Andreea – Premiul II Concursul Naţional transcuricular de lectură şi interpretare Ionel Teodoreanu; 

3. Ignat Horia – Medalie de Argint, Olimpiada Naţională de Matematică; 

4. Vădăstreanu Robert Valentin – Medalia de bronz Olimpiada Naţională de Matematică, Premiul III Competiţia de Robotică, faza naţională, medalie de argint la Olimpiada Națională de Informatică; 

5. Ţolu Diana – Medalia de bronz Olimpiada Naţională de Matematică; 

6. Constantinescu Liviu Gabriel – Premiul III Competiţia de Robotică, faza naţională; 

7. Coneschi Vlad Silviu – Medalie de Aur, Olimpiada Naţională de matematică, Premiul III Competiţia de Robotică, faza naţională; 

8. Matei Alexandra – premiul special la Concursul National Lectura ca abilitate de viață; 

9. Staicu Alexandru – medalie bronz la Olimpiada Națională de Informatică; 

10. Ghencea Lavinia – premiul special la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română; 

IV. Școala Gimnazială „Ștefan Protopopescu” 

1. Sulger Anda Maria – Participantă la Olimpiada de cultură Civică – Faza Națională; 

2. Staicu Cristian – Participant la Olimpiada de cultură Civică – Faza Națională;  

V. Liceul cu Program Sportiv 

1. Băiaș Andrei – locul II la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”, mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – limba engleză”; 

2. Fulga Andreea – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”; 

3. Pătrașcu Cristina – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”, locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas- limba engleză”; 

4. Purcaru Ioana – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”; 

5. Dobroiu Alexandru – mențiune la Concursul Național „Pandurii lui Tudor”; 

6. Bărbulescu Miruna – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Limba Română”, locul III la Concursul Național PHI – online; 

7. Delurințiu Alexia Maria– mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas- Limba Română”; 

8. Laufer Andreea – participare Concurs Limba Română; 

9. Vîlcea Ioana – locul II la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Geografie”; 

10. Mitrache Octavian – locul II la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Geografie”, locul III la Concursul Național PHI – online; 

11. Gîrbaciu Ovidiu – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – Geografie”; 

12. Măgureanu Maria – locul I la Concursul Național Orașul Florilor Timișoara; 

13. Perpelea Denisa – locul I la Concursul Național Orașul Florilor Timișoara; 

14. Ispas Sînziana – locul II la Concursul „Un talent înăscut”, mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”; 

15. Butoi Alexandra – locul I la Concursul Stelele Olteniei; 

16. Mladin Raisa – locul I la Concursul Național PHI – online, locul III la Concursul interdisciplinar ”La Școala cu ceas”; 

17. Povarnă Andreea – mențiune la Concursul Național PHI – online; 

18. Mirea Alexandu – locul I la Concursul Național „Pandurii lui Tudor”; 

19. Gușe Alexandru – locul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”; 

20. Lazăr Andreea – mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”; 

21. Dabu Alexandru – mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas”; 

22. Rădulescu Robert – premiul III la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – limba engleză”, locul I la Concursul Național Orthofrancais; 

23. Neacșu Alexandra – mențiune la Concursul interdisciplinar „La Școala cu ceas – limba engleză”; 24. Iordana Andreea – mențiune la Concursul Național Orthofrancais; 25. Cojocaru Mihaela – locul I la Concursul Național Așteptând Învierea Domnului; 

VI. Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu” 

1. Brînaru Elena Daria – premiul special la Concursul Național Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și religie – Cultură și Spiritualitate Românească; 

2. Dumitrescu Ioana Delia – premiul special la Concursul Național transcurricular de lectură și interpretare „Ionel Teodoreanu”; 

VII. Colegiul Național „Ion Minulescu” 

1. Dinu Amalia – medalie bronz SSMR, Olimpiada Națională de Matematică; 

2. Chirimbu Liviu – medalie bronz SSMR, Olimpiada Națională de Matematică; 

3. Chiriac Maria Andreea – mențiune specială Olimpiada Națională de Chimie; 

4. Tănăsescu Scarlat Chrys – mențiune specială Olimpiada Națională de Chimie; 

5. Crau Maria Alexandra – premiul special Concursul Național de Limba Latină Certamen Ovidianum Ponticum; 

6. Stanciu Luminița – premiul special Concursul Național de Limba Latină Certamen Ovidianum Ponticum; 

7. Gheorghe Cristina – participare la Olimpiada de Matematică; 

8. Mircescu Mălina – participare Olimpiada de Fizică; 

9. Dumitru Lavinia – participare Olimpiada de Fizică; 

10. Dima Ioana – participare Olimpiada de Fizică; 

11. Vava Teia – participare Olimpiada Limba Română – lectură; 

12. Ștefan Marian – participare Olimpiada de Istorie; 

13. Botan Elena Georgiana – participare Olimpiada de Geografie; 

14. Toader Corina – participare Olimpiada de Științe Socio-umane; 

15. Mădularu Evelina – participare Olimpiada de Științe Socio-umane; 

16. Marica Diana – participare Olimpiada de Științe Socio-umane; 

17. Ivana Georgiana – participare Concurs Național Lb. Latină; 

18. Aldea Cosmina – participare Concurs Național Lb. Latină; 

19. Stăncioiu Silviu – participare Științele Pământului; 

20. Pătrașcu Alin – participare Olimpiada tenis de masa; 

21. Drăgan Irina – participare Olimpiada Șah; 

VIII. Colegiul Național „Radu Greceanu” 

1. Sfătosu Bianca – premiul special Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română; 

2. Băcănaru Ramona Andreea – participare Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română; 

3. Andrei Andreea Maria Roxana – premiu special Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română; 

4. Pantilie Răzvan Gabriel – participare Olimpiada Națională de Lingvistică; 

5. Săndiță Andreea Florina – participant Concursul Național Lectura ca Abilitate de viață;

6. Rădulescu Dan – medalie bronz Olimpiada Națională de Matematică; 

7. Ghiră Andreas – participant Olimpiada Națională de Fizică; 

8. Ionel Andrei Răzvan – participant Olimpiada Națională de Fizică;

9. Popescu Ion Alexandru – medalie bronz Olimpiada Națională de Informatică;

10. Matei Gabriel Valentin – participant Olimpiada Națională de Informatică; 

11. Trașcă Andrei Cătălin – participant Olimpiada Națională de Informatică; 

12. Pîrvu Denisa Gabriela – participant Olimpiada Națională de Informatică; 

13. Dima Eustațiu – medalie bronz Olimpiada Națională de Informatică; 

14. Boroghină Gabriel – participant Olimpiada Națională de Informatică; 

15. Rădulescu Dan – participare Olimpiada Națională de Informatică; 

16. Nicu Răzvan Alexandru – participant Olimpiada de Tehnologia Informației; 

17. Pescaru Andrei Alexandru – medalie argint Olimpiada de Tehnologia Informației; 

18. Ștefănescu Mihaela Doinița – premiu special Olimpiada Națională de Biologie; 

19. Popescu Sorin Ștefan – participant Olimpiada Națională de Biologie; 

20. Doriță Alina Ioana – participant Olimpiada Națională de Biologie; 

21. Moise Bianca Sorina Gabriela – participant Olimpiada Națională Istorie; 

22. Predoană Marius Răzvan – participant Olimpiada Națională Istorie; 

23. Drăgușin Maria – participant Olimpiada Națională Științe Socio – umane; 

24. Croitoru Mihai Andrei – participant Olimpiada Națională Geografie; 

25. .Zăvelcă Alexandra Livia – premiu special Olimpiada Națională de Religie – cultul Ortodox; 

26. Oprea Marina – premiul II Concursul Național de Geografie Terra; 

27. Alexandru Andrei – premiul III Concursul Național de Geografie Terra; 

28. Maria Alexandru – premiul III Concursul Național de Geografie Terra; 

29. Ionel Andrei Răzvan – premiul II Concursul Național de Geografie Terra; 

30. Ciuchete Elena Emilia – mențiune Concursul Național de Geografie Terra; 

31. Dobrescu Alin Ion – mențiune Concursul Național de Geografie Terra; 

32. Rădulescu Andrei – participant Concursul Național de Chimie;

IX. Colegiul Tehnic „Alexe Marin” 

1. Bîscoveanu Marinel Viorel – mențiune Concurs Național de Informatică Dual PC, locul I Concurs Național „Creativitate și Inventică”; 

2. Olteanu Viorica Vasilica – locul I Concurs Național „Creativitate și Inventică”; 

3. Dascălu Ionuț Cătălin – locul I Concurs Național „Creativitate și Inventică”; 

4. Stancu Florin Daniel – locul III Concurs Național „Creativitate și Inventică”; 

5. Moraru Nicolae Alex – locul III, Concursul Național „Edmond Nicolau”; 

6. Popa Constantin Gabriel – locul II, Concurs National de Comunicări Științifice; 

7. Ciobanu Robert Ionuț – locul I, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii;

8. Badea Iuliana Alexandra – locul III, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii; 9. Gălbinușe Marian Alexandru – locul I, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii; 

10. Puiu Gilda Elena Valentina – locul II, Concurs Interdisciplinar, Pași în lumea sportului și a literaturii; 

11. Vasile Marineață Gabriela Viorica – locul II, Concurs Național „O viață fără riscuri”; 

12. Ilinca Alina Maria – locul III, Concurs Național „Spune NU violenței”; 

13. Cristinescu Bianca Maria – premiul special al juriului Concurs Național „Nașterea Domnului – Renașterea Bucuriei”; 

14. Mihai Florentina Adriana – premiul special al juriului Concurs Național „Nașterea Domnului – Renașterea Bucuriei”; 

15. Otîrnică Marius Cristian – locul II, Concurs Național „Unitate în diversitate”; 

16. Bănică Abel – locul II, Concurs Național „Unitate în diversitate”; 

17. Burlan Cosmin – locul III, Concurs Național „Unitate în diversitate”; 

Premiu Special pentru activitate artistică – 50 lei / elev 

Palatul Copiilor și Elevilor „Adrian Băran” Slatina 

1. Rizea Cristian Ionuț 

2. Gioarsă Ioana Alexandra 

3. Ciobanu Mihai Adrian 

4. Polck Sabina Maria 

5. Marica Maria-Daria 

6. Sandu Ionuț Ștefan 

7. Andrei Sasha Cristian 

8. Cismaru Claudiu Dumitru 

9. Mușa Bianca Georgiana 

10. Măican Timeea Ioana 

11. Măican Giulia Andreea Liliana 

12. Preduț Florina Cristina 

13. Șișu Georgiana Maria 

14. Zorzoliu Milena Alexandra 

15. Tomescu Anda Daniela 

16. Stoica Andreea Georgiana 

17. Stoican Esmeralda Magdalena 

18. Renghea Ioana Alina 

19. Dobre Cătălina Andreea 

20. Logofătu Gabriela Patricia 

21. Alexandrescu Clara Alexia 

22. Sanda Maria Ana 

23. Ilie Maeva Natalia 

24. Gornoavă Bianca Teodora 

25. Băndică Alexandra Maria 

26. Ciulu Mihaela Ștefania 

27. Grigore Iulia 

28. Joia Elena Andreea 

29. Joia Raluca Maria 

30. Mihai Anamaria 

31. Neacșu Mihaela Cristina 

32. Predescu Sandra Maria 

33. Saliu Luciana Daniela 

34. Trăistaru Andreea Georgiana 

35. Joița Rebecca Maria 

36. Avram Roxana Valentina 

37. Peagu Marin Cătălin 

38. Maria Rebeca Maria 

39. Matei Alina Maria 

40. Andronie Marinela Daniela 

41. Baratky Andrei Sebastian 

42. Grădinariu Mădălina Ioana 

43. Frumoasa Elena Georgiana 

44. Guță Tatiana Diana 

45. Frumoasa Ionela Alexandra

46. Berechet Andrei Florin 47. Păun Mihail 

48. Iordache Diana Marina 49. Iordache Andrei Iustin 

50. Geaucă Iustina 

51. Monete Diana Georgiana 

52. Rotaru Alexia Sabina Maria 

53. Dinu Maria Adelina 

54. Neciu Andrei Răzvan 

55. Ștefănucă Ana Maria 

56. Turcu Teodora Andreea 

57. Pascu Maria 

58. Constantin Maria 

59. Stoica Mihnea Cosmin 

60. Dumitrescu Bianca Andreea 

61. Staicu Valentina Maria 

62. Ciulu Alexandra Nicoleta 

63. Trandafir Andrada Gabriela 

64. Ciobanu Diana Elena 

65. Ciobanu Bogdan Ionuț 

66. Paraschiv Ileana Sorina 

67. Costache Ana Maria 

68. Ciobanu Robert Andrei 

69. Mataraş Nicoleta Florentina 

70. Lunganu Denisa Ştefania 

71. Costache Lavinia Mihaela 

72. Dicu Marina Diana 

73. Necşuţu Claudia Mihaela 

74. Lică Lorena Mihaela 

75. Gheorghişor Cristina Alexandra 

76. Gheorghişor Sorina Ana Maria

77. Şerban Angela Georgiana 

78. Crăciunescu Maria Bianca 

79. Băloi Andreea Ana Maria 

80. Popa Giulia Ştefania 

81. Drăcea Dana Georgiana 

82. Oprea Miruna Maria 

83. Mitrache Mihaela Laura Cristina 

84. Dudu Karina Cristina 

85. Joiţa Denisa Ioana 

86. Joiţa Daria Maria 

87. Neacşa Lorena Constantina 

88. Matei Răzvan Gheorghe 

89. Matei Ana Maria Raluca  

90. Prună Ioana Alexandra 

91. Despan Luana Alexandra 

92. Sebe Andreea Maria 

93. Pîrlea Raluca Maria 

94. Boştinaru Larisa Georgiana 

95. Lazăr Ionela Nicoleta 

96. Vârtosu Toma Alexandru 

97. Vârtosu Toma Ştefan 

98. Pîrvu Lucian Andrei 

99. Murgea Alexandra Diana Ştefania 

100. Leahu Cătălina

101. Măricuţoiu Maria 

102. Matei Alina Gabriela 

103. Matei Bianca Teodora 104. Abălaru Raluca Valentina 

105. Urziceanu Irina 106. Alexe Andrei Răzvan 

107. Streche Bogdan Florin 108. Filip Cristina Anamaria 

109. Stoica Mihai Narcis 

110. Teleşpan Claudia Ioana Trupa de teatru a Colegiului Național „Radu Greceanu” 

I. Trupa ReGe 

1. Gongea Cătălin Nicușor Petrișor 

2. .Mirea Alexandru Ionuț 

3. Ducu Mihaela 

4. Zorlescu Larisa Izabela 

5. Lican Cosmin Ionuț 

6. Solomon Valentin Cristian 

7. Matei Victoraș Gabriel 

II. Interpret individual 

1. Abagiu Teodor  

Premiu de excelenţă 

I. Colegiul Național „ Ion Minulescu” 

1. Duță Alexandru – medalie de bronz la Olimpiada Internațională de Chimie ; 

2. Petrușcă Alexandru Ionuț – medalie de aur la Olimpiada Balcanică de Geografie; 

 

II. Palatul Copiilor şi Elevilor „Adrian Băran” 

1. Popescu Andreea Denisa – diplomă de excelență la concursul „Tradiții românești în mișcare”, ediția a II-a, Londra; 

III. Sport 

1. Constantin Marius Virgil – locul I la Campionatul European de Freestyle Skateboard desfășurat în Germania, la Paderborn; 

2. Luciana Marin – componentă a echipei Naționale de handbal feminin, clasată pe locul III la Campionatul Mondial din Danemarca; 

3. Aurelia Brădeanu – componentă a echipei Naționale de handbal feminin, clasată pe locul III la Campionatul Mondial din Danemarca; 

4. Diana Petrescu – componentă a echipei Naționale de handbal feminin, clasată pe locul III la Campionatul Mondial din Danemarca; 

5. Budin Daniel – component al echipei naționale a României de atletism, a realizat două recorduri naționale la Campionatul European de Tineret din Estonia, record național la seniori in Turcia, medaliat la Concursul Internațional Diamond League Stokholm, calificat la Campionatul European pe Echipe ce se va desfășura în Grecia; 

6. Radu Florina – vicecampioană europeană la Box feminin; 

7. Dobre Oliwer – campion european și mondial la karate Fudokan seniori; 

8. Diaconu Adina – campioană europeană la tenis de masă, medaliată cu bronz la Campionatele Mondiale pe echipe la tineret și juniori I; 

9. Lupu Diana – campioană europeană la tenis de masă echipe, medaliată cu bronz la Campionatele Mondiale pe echipe la tineret și juniori I; 

Premii acordate sportivilor care au obţinut performanţe la campionatele naţionale şi internaţionale în anul 2015 

Premii la campionate naționale 

Premiul I 

I. Liceul cu Program Sportiv 

1. Mirică Alexandru – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

2. Antonie Gabriel – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

3. Militaru Adrian – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

4. Negru Robert – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

5. Babii Alexandru – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

6. Babii Răzvan – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

7. Cîrstea Ionel – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

8. Bosneag Alexandru – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

9. Drosu Marian – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

10. Sbinca Marius – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

11. Tugmeanu Dănuț – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

12. Herțoiu Eugen – medalie de aur la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane; 

13. Nistor Cristian – locul I, Campionatul Național de Judo, kata seniori; 

14. Dumitrescu Gabriel Ion – locul I, Campionatul Național de Judo, kata seniori; 

II. Clubul Sportiv Municipal 

1. Gheorghe Mihaela – medalie de aur, Campionat Național Box; 

2. Fieraru Camelia – medalie de aur, Campionat Național Box; 

3. Zorlescu Maria – medalie de aur, Campionat Național Box; 

4. Bodescu Ionuț – locul I, Campionatul Național Lupte Greco-romane; 

5. Ioșca Ovidiu – locul I, Campionatul Național Lupte Greco-romane; 

III. Clubul Sportiv Şcolar 

1. Stancu Cristina – locul I, Campionatul Național Școlar Judo; 

IV. LPS – CSS 

1. Trifu Bogdana – locul I, Campionatul Național Tineret tenis de masă; 

2. Malache Raluca – locul I, campionat Național tenis de masă; 

3. Apostol Cerasela – locul I, campionat Național tenis de masă; 

Premiul II

I. Liceul cu Program Sportiv 

1. Radu Diana – locul II, Campionatul Național de Tenis de masă; 

II. Clubul Sportiv Municipal Slatina 

1. Radu Gabriela – locul II, Campionatul Național de Box; 

2. Ionică Ștefan – locul II, Campionatul Național Karate tradițional; 

3. Dumitru Ciprian – locul II, Campionatul Național Lupte Greco-romane; 

4. Cheroiu Adrian – locul II, Campionatul Național Lupte Greco-romane;

5. Șerban Marius – locul II, Campionatul Național de Atletism; 

6. Stângă Iulian – locul II, Campionatul Național de box, cadeți; 

7. Cristea Marian – locul II, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

8. Teșoiu Nicolae – locul II, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

9. Tiba Bogdan – locul II, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

III. C.S Box Comtech 

1. Lubert Tayson Augustin – locul II, Campionatul Național de Box; 

IV. C.S. Marea Generație Viitoare 

1. Oporanu Traian Marcel – locul II, Campionatul Național de Dans Sportiv; 

2. Oporanu Florina Claudia – locul II, Campionatul Național de Dans Sportiv; 

V. Clubul Sportiv Școlar 

1. Dobre Cătălin – locul II, Campionatul Național Individual Juniori  

 

VI. ACS BU-DO Karate 

1. Marcu Izabela – locul II, Campionatul Național de Karate; 

2. Maxim Sorin – locul II, Campionatul Național de Karate; 

3. Chițonu Adrian – locul II, Campionatul Național de Karate; 

4. Ilie Denisa – locul II, Campionatul Național de Karate; 

5. Filip Andreea – locul II, Campionatul Național de Karate; 

VII. LPS – CSS 

1. Radu Diana – locul II, Campionatul Național de Juniori Tenis de masă; 

 Premiul III 

I. Liceul cu Program Sportiv 

1. Mirică Nicolae – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

2. Ghiță Dan – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

3. Bănică David – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

4. Cazacu Petruș – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

5. Giura Ștefan – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

6. Dobre Marius – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

7. Matei Cătălin – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

8. Păunescu Ileana – locul III, Campionatul Național de Judo; 

II. Clubul Sportiv Municipal 

1. Tatu Florina – locul I, Cupa României la Box; 

2. Ciobanu Costel – locul III, Campionatul Național de Box; 

3. Ciobanu Adrian – Campionatul Național de Box; 

4. Mosor Mihai – Campionatul Național de Box; 

5. Păun Bogdan – locul III, Campionatul Național de Karate; 

6. Aspra Daniel – locul III, Campionatul Național de Karate; 

7. Drăgoi Marius – locul III, Campionatul Național de Karate; 

8. Mihai Miruna – locul III, Campionatul Național de Karate; 

9. Călin Daniel – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

10. Călin Cosmin – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane;

11. Mirică Andrei – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

12. Dumitru Robert – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

13. Mîzgaciu Radu – locul III, Campionatul Național de Lupte Greco-romane; 

III. C.S. Box Club Artrom 

1. Ilie Alexandru Sorin – locul III, Cupa României la Box; 

2. Ioniță RAluca Nicoleta – locul I, Cupa României la Box; 

3. Botoșineanu Ana Maria – locul II, Cupa României la Box; 

4. Bălan Alexandra Ana Maria – locul III, Cupa României la Box; 

5. Tudor Ana Maria – locul III, Campionatul Național de Box; 

 

IV. Clubul Sportiv Școlar 

1. Pascu Maria – locul III, Campionatul Național Judo; 

2. Budure Alexandru – locul III, Campionatul Național Judo; 

3. Rădoi Marius – locul III, Campionatul Național de tenis de masa; 

4. Bibirică Andra – locul III, Campionatul Național de tenis de masa; 

5. Bibirică Simina – locul III, Campionatul Național de tenis de masa; 

V. ACS BU-DO Karate 

1. Vîrban Adrian – Locul III, Campionatul Național Karate; 

2. Roșu Alin – Locul III, Campionatul Național Karate; 

VI. C.S. Aluminiu Alro Slatina 

1. Bălășoiu Luca George – locul III, Campionatul Național Karate; VII. C.S. Scorpio Karate Do Slatina 1. Rezeanu Rebeca – locul III, Cupa României la Karate; 

2. Murgea Bogdan – locul III, Cupa României la Karate; 

3. Cîrstea Mihai – locul III, Cupa României la Karate; 

4. Tufeanu Cristina – locul III, Cupa României la Karate; 

5. Bocicor Bianca – locul III, Cupa României la Karate; 

VIII. LPS – CSS 

1. Hudușan Andreea – locul III, Campionatul Național Tenis de Masă; 

.Marele Premiu pentru performanţe la Campionatele Mondiale, Europene şi Balcanice 

1. Nagy Elena – Liceul cu Program Sportiv, locul I, campionatul Balcanic Handbal; 

2. Verde Narcisa – Liceul cu Program Sportiv, locul I, campionatul Balcanic Handbal; 

3. Focaru Gabriela – Liceul cu Program Sportiv, locul I, campionatul Balcanic Handbal; 

4. Tâlvan Ionela – Liceul cu Program Sportiv, locul I, campionatul Balcanic Handbal; 

5. Ștefan Diana – Clubul Sportiv Municipal, medalie aur la Campionatul Mondial Karate; 

6. Apetrei Elena – Clubul Sportiv Municipal, medalie aur la Campionatul Mondial Karate; 

7. Apetrei Alexandra – Clubul Sportiv Municipal, medalie argint la Campionatul Mondial Karate; 

8. Pîrvan Sorin – Clubul Sportiv Municipal, medalie bronz la Campionatul European Karate; 

9. Savu George – Clubul Sportiv Municipal, loc IV la Campionatul European Karate; 

10. Turcin Luminița – Clubul Sportiv Municipal, loc III la Campionatul European Box; 

11. Fieraru Lenuța – Clubul Sportiv Municipal, loc V la Campionatul European Box; 

12. Stan Lenuța – Clubul Sportiv Municipal, loc V la Campionatul European Box; 

13. Dincă Dan Antonio – CS BOX COMTECH, loc V la Campionat European de box; 

14. Păduroiu Mihai – ACS BU-DO KARATE, loc I, Campionat Mondial karate; 

15. Păduroiu Maria – ACS BU-DO KARATE, loc I, Campionat Mondial karate; 

16. Marincea Radu – ACS BU-DO KARATE, loc I, Campionat European karate; 

17. Stroiuleasa Andrei – ACS BU-DO KARATE, loc II, Campionat European karate; 

18. Stroiuleasa Mădălin – ACS BU-DO KARATE, loc I, Campionat Mondial karate; 

19. Donciu Bogdan – ACS BU-DO KARATE, loc II, Campionat Mondial karate; 

20. Gîrbaciu Mihai Ovidiu – CS ALUMINIU ALRO, loc II, Campionat Mondial karate; 

21. Vintilescu Oana – CS ALUMINIU ALRO, loc II, Campionat Mondial karate; 

22. Cilea Alexandru – CS OLTENIA TAEKWONDO, loc IV, Campionat Balcanic; 

23. Ispas Loredana – CS OLTENIA TAEKWONDO, loc IV, Campionat Mondial Militar; 

24. Costea Luca – CS OLTENIA TAEKWONDO, loc I, Campionat Balcanic; 

25. Costea Sophie – CS OLTENIA TAEKWONDO, loc III, Campionat Balc

Criteriile de premiere a profesorilor şi antrenorilor care au pregătit elevii şi sportivii cu performanţe în anul 2014/2015 

I. Criteriile de premiere a profesorilor sunt: 

1. Marele premiu în valoare de 350 lei se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiade internaţionale. 

2. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 lei tuturor profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare şi la concursurile pe meserii. 

II. Criteriile de premiere a antrenorilor sunt: 

1. Marele premiu în valoare de 350 lei se acordă antrenorilor ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele Mondiale, Europene şi Balcanice.

2. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 de lei antrenorilor ai căror sportivi au obţinut locurile I, II şi III la Campionatele Naţionale şi Cupa României. 

Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2014/2015 

 

I. Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiadele internaţionale: 

Colegiul Național „Ion Minulescu” 

1. Monea Aurelia – profesor îndrumător al elevului Duță Alexandru, medaliat cu bronz la Olimpiada Internațională de Chimie; 

2. Cotoșman Aurelia – profesor îndrumător al elevului Petrușcă Alexandru Ionuț, medaliat cu aur la Olimpiada Balcanică de Geografie; 

II. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premii următorilor profesori:

Colegiul Național „Ion Minulescu”:

1. Perianu Marius 

2. Combei Dumitru 

3. Moșteanu Laura 

4. Cotoșman Aurelia 

5. Ciobanu Mihaila 

6. Ceauș Mariana 

7. Niculae Aurelia 

8. Perianu Irina 

9. Ciorteanu Aurica 

10. Liță Angela 

11. Cocoșatu Sorin 

12. Pruiu Adriana 

13. Mihai Florina 

14. Miu Cristian 

15. Moraru Tiberius 

16. Alexandru Valeriu 

Colegiul Național „Radu Greceanu” 

17. Corcău Nicoleta 

18. Lișteveanu Mariana 

19. Iacobescu Victor 

20. Marica Teodora 

21. Iacobescu Floriana 

22. Gușatu Ion 

23. Câciu Ion 

24. Bușcă Florentina 

25. Popescu Doru 

26. Oprea Bianca 

27. Bălan Violeta 

28. Dumbrăvescu Alin 

29. Mihai Mariana 

30. Sârghie Elena 

31. Buiculescu Viorica 

32. Diaconu Rodica 

33. Popescu Flavius 

34. Popescu Mirela 

35. Daniela Iancu 

Colegiul Național Vocațional „Nicolae Titulescu” 

36. Păunescu Felicia Mihaela 

37. Bușoiu Mihaela 

38. Geamănu Ștefania 

39. Guraliuc Carolina 

40. Bucur Beatrice Daniela 

41. Boiangiu Carmen Claudia 

42. Slujitoru Nicolae Colegiul Tehnic Metalurgic 

43. Mocanu Lucica 

44. Lupescu Ileana 

45. Barbu Marian 

46. Stoica Livia 

47. Stoica Eugen 

48. Puiu Constantin 

49. Lupu Mihaela 

50. Becheanu Corina 

51. Tinca Ion 

52. Țîrcomnicu Daniela 

53. Iordache Daniel 

54. Vasilescu Gheorghe 

55. Rachină Vera-Georgeta 

56. Deaconu Castelia 

57. Tudorică Marin 

Colegiul Economic „P.S. Aurelian” 

58. Stănescu Ortansa 

59. Ghiță Mihaela 

60. Bîzu Ramona 

61. Constantinescu Andreea 

62. Maican Denisa 

63. Roșulescu Lidia 

64. Urdeș Jenica 

65. Dragomir Claudia 

66. Petrescu Nicolae 

67. Butoi Alexandru 

68. Tudorică Zina 

69. Pruiu Iuliana 

70. Diță Dorina 

71. Raicu Marina Cristina 

72. Stroe Georgeta 

73. Tabârcă Geanina Victorița 

74. Dumitrescu Niculina 

75. Croitoru Liana 

76. Fira Mirela 

77. Sabie Ionel 

78. Lazăr Cristina 

79. Popescu Maria 

80. Popescu Ion 

81. Jianu Carmen 

82. Dorobanțu Ioana 

Colegiul Național Agricol „Carol I” 

83. Micli Aglaia Colegiul Tehnic „Alexe Marin” 

84. Diaconu Maria Marinela 

85. Chiș Gabriela 86. Gugiu Nicoleta 

87. Gugiu Sergiu 88. Iosim Niculița 

89. Boroi Ludmila 90. Miulescu Elena 

91. Duțu Dumitru 

92. Boață Niculae 

93. Vălu Paula 

94. Neag Mircea 

95. Enache Adrian 

96. Dina Marian

97. Zamfirache Nicoleta Ela 

98. Puiu Nicoleta 

99. Mitrache Elena 

100. Militaru Laurențiu 

101. Diaconu Valeria 

102. Voica Maria Sidonia 

103. Mailat Costinela 

104. Popa Cornel 

105. Luță Claudia 

106. Nicolaescu Nicolae 

107. Constantin Veronica 

108. Cărămizoiu Anca 

109. Diaconu Francesca 

Liceul cu Program Sportiv 

110. Gagiu Roberta 

111. Tudor Margareta 

112. Angelescu Nicoleta 

113. Tătuc Tatiana 

114. Sterie Marius 

115. Ghiră Virginia 

116. Popa Dorin 

117. Șerpou Ana Maria 

118. Petrescu Simona 

119. Mihuț Cristina 

120. Vâlcea Odeta 

Școala Gimnazială nr. 3 

121. Pîrvu Ion Silviu 

122. Dumbrăvescu Anda 

123. Nicu Cristina 

124. Năsui Florin 

125. Ducă Adina 

126. Brîndușoiu Alina 

127. Dumitrache Cristina 

Școala Gimnazială „Eugen Ionescu” 

128. Constantinescu Gabriela Laura 

129. Năsui Mariana 130. Pletoiu Dana Liana 

131. Pietriș Constantin Daniel 

132. Popa Grațiela Ludmila 

133. Ciobanu Ionela Aurora

Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă” 

134. Pușcașu Mihaela 

135. Iordache Cristian 

Școala Gimnazială „Ștefan Protopoescu” 

136. Cercelaru Larisa 35 Palatul Copiilor și Elevilor „Adrian Băran” 

137. Brăileanu Ilie 

138. Vasile Ilie 

139. Vlăduț Smarandache 

140. Maican Leliana Rodica 

141. Sandu Viorica 

142. Bolocan Carmen Georgeta 

143. Vătafu Elena Daniela 

144. Angelescu Laura 

145. Cica Victorița 

146. Vancea Marius 

147. Popescu Iohana Raluca 

148. Ionescu Silvia 149. Silinescu Deniza Maria 

150. Fieraru Marius Arald 151. Nichita Ioana 

152. Truță George Lucian 

153. Vârtosu Toma Florentina 

154. Cătănescu Rodica 155. Balica Mădălina 

156. Șoaică Valerica 

157. Teleșpan Ion 

Premii acordate antrenorilor ce au pregătit sportivii cu performanţe în anul 2014/2015 

Marele Premiu pentru Performanţe la Campionatele Mondiale, Eurpopene şi Balcanice 

1. Arnăutu Petre – Liceul cu Program Sportiv Slatina; 

2. Kozma Gavril – Liceul cu Program Sportiv Slatina; 

3. Bărbuți Dan – Clubul Sportiv Municipal; 

4. Gălbenușe Constantin – Clubul Sportiv Municipal; 

5. Andrii Alin – Clubul Sportiv Municipal; 

6. Vladu Valerian – CS BOX COMTECH Slatina; 

7. Costică Romeo – ACS BU-DO KARATE Slatina; 

8. Dobre Ilie – CS ALUMINIU – ALRO Slatina; 

9. Costea Relu – CS OLTENIA TAEKWONDO Slatina; 

Diploma de merit și premii antrenori:: 

1. Răduțescu Ion – Liceul cu Program Sportiv; 

2. .Scuturiciu Constantin – Clubul Sportiv Municipal; 

3. Dumitrescu Gabriel Ionel – Liceul cu Program Sportiv; 

4. Ștefan Cristi Marian – Liceul cu Program Sportiv; 

5. Sîia Costinel – Liceul cu Program Sportiv; 

6. Băduț Nicolae – CS BOX CLUB ARTROM Slatina; 

7. Florescu Florin – Clubul Sportiv Școlar Slatina; 

8. Rezeanu Cristi – CS SCORPION KARATE DO Slatina; 

9. Sîia Izolda – Clubul Sportiv Școlar Slatina; 

10. Coneschi Felicia – Clubul Sportiv Școlar Slatina.

Seria premierilor a continuat sâmbătă, tot la Centrul Cultural „Eugen Ionescu”, cu acordarea premiilor de fidelitate cuplurilor ce au împlinit 50 de ani de căsătorie în anul 2015. După înmânarea premiilor, publicul a avut parte de un spectacol folcloric de zile mari susţinut de Aurel Tămaş și taraful său.

Duminică, ultima zi a manifestării „Slatina, dragostea mea”, programul festivalului şi cel dedicat Micii Uniri se vor intersecta. După
ceremonial militar și religios şi după depunerea de coroane la statuia lui Alexandru Ioan Cuza (programate pentru intervalul 09.45 – 11.00), slătinenii vor împânzi Esplanada din faţa Casei de Cultură a Sindicatelor, unde se vor prinde în Hora Unirii şi unde vor putea servi sarmale cu mămăliguță oferite de primărie, totul într-un cadru de voie bună, cu momente artistice susţinute de Ansamblul Profesionist ”Doina Oltului” și de interpreţi cunoscuţi precum Gheorghe Turda, Maria Ghinea, Ileana Lăceanu, Neta Soare, Gabriel Zăvoeanu şi Daniel Roşoga.

Între orele 18.00 – 21.00, în închiderea manifestărilor, Esplanada va fi încinsă de ritmuri de muzică uşoară în cadrul unui spectacol extraordinar susţinut de Lidia Buble și Andra.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here