Mai multe localități din Olt, fără curent din cauza unor lucrări la rețeaua electrică. Programul de săptămâna aceasta

Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite, astfel mai multe localități din Olt vor rămâne fără alimentare cu energie electrică.

Conform programului stabilit de companie, întreruperile sunt programate de dimineața până după-amiaza, în funcție de complexitatea intervenției.

Astfel, Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

Data Interval orar

întrerupere

Localitatea Zona de întrerupere
05.04 09:00 – 17:00 Corabia PTA Agromec Corabia, PTCZ 10 Piață, PTA Str Ștefan cel Mare, PTA 1,2 Str N. Titulescu, PTA SA Dunărea
08:45-15:30 Coteana LEA JT PTA 4 Vinalcool Nou Coteana CIRC-1
06.04 09:00 – 17:00 Corabia PTAb Penny Corabia, PTCZ Spital Corabia, PTA Siloz Nou Corabia, PTA Romcereal, PTA Uniconfex, PTA Str G-ral Dragalina, PTA Vinalcool Corabia, PTA RAGCL Stație de Epurare, PTA Danubius, PTAb Siloz Nidera, PC Siloz, PTAb F-ca de Talaj
09:00 – 17:00 Comuna Bobicești PTA Elitur, PTA Sudplast Bobicești, PC CEF Milenium, PC CEF LUMARUCOM, PC CEF Auto-Trans, PTA Padure Sarului, PT Belgrun, PTA Leotești, PTA SMA Mirila, PTA Mirila, PC CEF Development DVA RO, PTA Rulori Gazon
09:00-14:00 Slatina Cel 20 kV Laborator contori – Slatina Nord
09:00-14:00 Slatina Cel 20 kV IUAS 1 – Slatina Nord
08:45-15:30 Cungrea LEA JT PTA 1 Spătaru
09:00 – 17:00 Scornicești-sat Bălțați LEA JT PTA 1 Bălțați circ 1
07.04

 

 

 

 

 

 

 

 

09:00 – 17:00 Comuna Obârșia – sat Obârșia Nouă PTA 1,2,3 Obârșia Nouă, PTA Sat Câmpul Părului
08:00-12:00 Slatina TRAFO 1 PTCZ 13 Progr 4
12:00-16:00 Slatina TRAFO 1 PTCZ 39 Progr 4
08:45-15:30 Cungrea LEA JT PTA 2 Spătaru
09:00 – 17:00 Criva de Sus LEA JT Criva de Sus circ – 2, Str. Măricești
08.04

 

 

 

 

08:00-12:00 Balș TRAFO 1 PTCZ 11 Blocuri Balș
12:00-16:00 Balș CLI 20 PT 23 AUG-PTB F BUZESTI_PROT
09:00-16:00 Corabia, Comuna Izbiceni si Gârcov PTAB Case Sociale, PTCZ SRPP 11, PTA SI SRPP 11, PTCZ SRPP 13
08:45-15:30 Cungrea LEA JT PTA Oteștii de Jos
09:00 – 17:00 Slatina LEA JT PTCZ T. Vladimirescu circ 1, Str. Tudor Vladimirescu, nr 34
09.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08:00-12:00 Comuna Dobroteasa-sat Dobroteasa PTA 1 Dobroteasa
12:00-16:00 Comuna Dobroteasa-sat Dobroteasa PTA 2 Dobroteasa
09:00-16:00 Corabia, Comuna Izbiceni si Gârcov PTAB Case Sociale, PTCZ SRPP 11, PTA SI SRPP 11, PTCZ SRPP 13
09:00 – 17:00 Ianca Olt – PT terţi: PTAB Staţie W1N2 Nord, PTAB Staţie W1N2 Sud, PTA Pepinieră Ianca
08:45-15:30 Cungrea LEA JT PTA Oteștii de Sus
09:00 – 17:00 Slatina LEA JT PTCZ CAP Cireașov circ 3, Str. Zorilor

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here