Listele complete cu persoanele care vor candida în Olt la alegerile parlamentare. Profesia, ocupaţia şi domiciliul

OLT-ALERT publică listele cu candidaţi din judeţul Olt ale tuturor celor 11 formaţiuni politice care participă la alegerile parlamentare din 11 decembrie. Listele cuprind nu doar numele candidaţilor, ci şi profesia, ocupaţia şi domiciliul fiecărui candidat, astfel încât cititorii OLT-ALERT să-şi facă o cât mai completă părere despre cei care le vor cere voturile în campania electorală.

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT (PSD)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. IORDACHE FLORIN, ILFOV, ORAŞ BRAGADIRU, DEPUTAT, JURIST
  2. CIOCAN DAN, OLT, ROTUNDA, DEPUTAT, INGINER AGRONOM
  3. STĂNESCU ALEXANDRU, OLT, VIŞINA, DEPUTAT, INGINER
  4. IANCU MARIUS-IONEL, OLT, VALEA MARE, ADMINISTRATOR PUBLIC – CONSILIUL JUDEȚEAN OLT, ECONOMIST
  5. MAN FELICIA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, INSPECTOR ȘCOLAR GENERAL, PROFESOR
  6. GRECU ION-CĂTĂLIN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, DIRECTOR GENERAL-SC LOCTRANS SA, INGINER
  7. DRĂGHICESCU DRAGOȘ-NICOLAE, OLT, ŞERBANEŞTI, DIRECTOR, INGINER AGRONOM
  8. DUMITRESCU FLORIN ADRIAN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, DIRECTOR ECONOMIC, ECONOMIST

SENAT

  1. STĂNESCU PAUL, OLT, VIŞINA, CONSULTANT, INGINER AGRONOM
  2. DIACONESCU RENICĂ, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, MEDIC PRIMAR NEUROLOGIE
  3. SULGER CORNELIA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, MANAGER VÂNZĂRI, INGINER
  4. BOZGĂ ION, OLT, GRADINARI, PROFESOR UNIVERSITAR, MEDIC VETERINAR
  5. BRĂTOI SORIN-CRISTIAN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, MANAGER SPITALUL DE PSIHIATRIE CRONICI-GRECI, MEDIC

 

PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL (PNL)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. ȘTIRBU GIGEL-SORINEL, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, DEPUTAT, TEOLOG
  2. MOISESCU ION, OLT, ORAŞ SCORNICEŞTI, DIRECTOR ECONOMIST
  3. STANA DAN, OLT, ORAŞ PIATRA-OLT, ȘEF SERVICIU, ECONOMIST
  4. GHERGHIȚĂ IONELA-NICOLETA, OLT, ORAŞ CORABIA, DIRECTOR ECONOMIC
  5. CIAUȘU ANA-MARIA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, REFERENT CABINET PARLAMENTAR INGINER
  6. NICOLESCU GABRIEL-FLORIN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, REPREZENTANT VÂNZĂRI, ECONOMIST
  7. CÎRLOGANU SILVIU-MIHAI, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, REPREZENTANT VÂNZĂRI, INGINER
  8. BĂEȚICA TOMEL, OLT, IZBICENI, INGINER AGRONOM

SENAT

  1. MIREA SIMINICA, OLT, CRÎMPOIA, DIRECTOR GENERAL, INGINER
  2. IORDACHE ANDREI, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, MEDIC
  3. MULȚESCU ADRIAN, OLT, RUSANEŞTI, ADMINISTRATOR FIRMĂ, INGINER
  4. CIOCAN ION, OLT, OSICA DE SUS, PENSIONAR, SUBINGINER
  5. SPIRIDON ION, OLT, URZICA, PRIMAR, JURIST

 

PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR (ALDE)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. NIȚĂ MIHAI, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, SENATOR, INGINER
  2. CIUGULEA IOAN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, VICEPREȘEDINTE CONSILIUL JUDEȚEAN OLT, INGINER
  3. POPISTAȘ ALEXANDRU-BOGDAN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, MEDIC STOMATOLOG
  4. TUDOR FLOREA, OLT, ORAŞ SCORNICEŞTI, DIRECTOR GENERAL-SOCIETATE COMERCIALĂ FILOLOG
  5. UDRESCU GHEORGHE, OLT, ORAŞ PIATRA-OLT, ADMINISTRATOR FIRMĂ, CONSILIER JURIDIC
  6. IONIȚĂ GHERGHINA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ECONOMIST
  7. ALBU DANIEL, OLT, ORAŞ CORABIA, ADMINISTRATOR, INGINER MECANIC
  8. BRICEAG NICUȘOR, OLT, RUSANEŞTI, CONSILIER JURIDIC, JURIST

SENAT

  1. PĂUNESCU TEIU, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, SENATOR, INGINER
  2. BIRCEA CRISTIAN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, DIRECTOR CALITATE MEDIU, INGINER
  3. SMARANDACHE MARIN, OLT, BOBICEŞTI, PENSIONAR, ECONOMIST
  4. STANA ANDRONIA-LUANA-MIHAELA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, DIRECTOR MARKETING, INGINER
  5. CHEROIU ROMULUS, OLT, ORAŞ PIATRA-OLT, ADMINISTRATOR, ECONOMIST

 

PARTIDUL UNIUNEA SALVAȚI ROMÂNIA (PUSR)

CAMERA DEPUTAȚILOR

  1. GHEORGHE VLAD-DAN, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 6, CONSILIER JURIDIC, JURIST
  2. ANTON SILVIU-CRISTIAN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ANTREPRENOR, ECONOMIST
  3. CIUCU ANDREI-SANDU, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, INGINER TECHNICO-MARKETING
  4. ȚĂCĂLĂU IRINA-SÎNZIANA, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 6, ANALIST PROGRAMATOR, INGINER
  5. DRAGU EMIL, OLT, CILIENI, INGINER DE SISTEM ÎN INFORMATICĂ,
  6. RADU ȘERBAN-MIHAI, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 2, MANAGER, INGINER
  7. SAFTA MIHAELA, OLT, ORAŞ CORABIA, CONSILIER VÂNZĂRI, PROFESOR
  8. IACOB CEZAR, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 3, GEOFIZICIAN, INGINER

SENAT

  1. ÖZMEN OANA-MARCIANA, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 3, AVOCAT
  2. DUMITRU CONSTANTIN, MUNICIPIUL BUCUREŞTI. SECTORUL 3, DIRECTOR GENERAL, JURIST
  3. MATEI ROMULUS-EUGEN, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 3, CONSILIER JURIDIC, JURIST
  4. NICU LUCIAN, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 3, ANALIST CALITATE, ECONOMIST
  5. ROȘU CRISTIAN, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTORUL 4, ADMINISTRATOR, INGINER

 

PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ (PMP)

CAMERA DEPUTAȚILOR

  1. NICULESCU DUMITRU, OLT, MUNICIPIUL CARACAL, DEPUTAT, INGINER MECANIC
  2. TĂNASIE FLORIN-SILVIU, OLT, ORAŞ BALŞ, MEDIC DENTIST
  3. CONSTANTIN DANIEL-ION, OLT, ORAŞ SCORNICEŞTI, TEOLOG
  4. RĂDUINEA HORIA-VALENTIN, OLT, POBORU, JURIST
  5. FLORESCU COSMIN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, DIRECTOR VÂNZĂRI ,ECONOMIST
  6. STĂNCULESCU IONELA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ECONOMIST
  7. BROBOANĂ MIHAELA, OLT, VADASTRIŢA, ÎNVĂȚĂTOR
  8. ȚENEA CRISTIAN, OLT, MUNICIPIUL CARACAL, ECONOMIST

SENAT

  1. MONE AUREL, OLT, IZBICENI ADMINISTRATOR FIRMĂ, JURIST
  2. BÎRLĂDEANU CRISTIAN, OLT, VIŞINA, SECRETAR, JURIST
  3. BORȚA LAURENȚIU MIHAI, OLT, FALCOIU, MEDIC VETERINAR
  4. CHIRIȚĂ CAMELIA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ADMINISTRATOR FIRMĂ, JURIST
  5. IANCU TEODOR-CLAUDIU OLT MARUNŢEI ECONOMIST ECONOMIST

 

UNIUNEA DEMOCRATĂ MAGHIARĂ DIN ROMÂNIA (UDMR)

CAMERA DEPUTAȚILOR

  1. SZŰCS IOAN, SĂLAJ, ORAŞ ŞIMLEU SILVANIEI, DIRECTOR, SUBINGINER
  2. FANCSALI JÁNOS, HARGHITA, LUPENI, CONSILIER POLITIC
  3. BALOG TAMÁS-TIVADAR, SIBIU, MUNICIPIUL MEDIAŞ, REFERENT
  4. MÁRTON ZSÓFIA, HARGHITA, ZETEA, REFERENT PEDAGOG
  5. KOLUMBÁN DÁVID, HARGHITA, AVRAMEŞTI, DIRECTOR, POLITOLOG
  6. SZENAS SZABOLCS, SATU MARE, VOLUNTAR SPECIALIST DE RELAȚII PUBLICE
  7. KISLAKI JÓZSEF-ANDRÁS, MUREŞ, ORAŞ MIERCUREA NIRAJULUI, ADMINISTRATOR
  8. KEMERI FERI ATTILA, SIBIU, MUNICIPIUL MEDIAŞ, REFERENT

SENAT

  1. BEREK STEFAN, SĂLAJ, ORAŞ ŞIMLEU SILVANIEI, PROFESOR PENSIONAR
  2. LŐRINCZ ILDIKO, ALBA, MUNICIPIUL AIUD, PROFESOR DE RELIGIE REFORMATA
  3. ANGI ZOLTÁN, HARGHITA, MUNICIPIUL GHEORGHENI, ȘEF PAZĂ, INGINER ECONOMIST
  4. UDVARDI ARPAD, BRAŞOV, MUNICIPIUL BRAŞOV, FOTOGRAF CAMERAMAN
  5. GERGELY ISTVAN-CSABA, CLUJ, MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA, CONDUCĂTOR AUTO INGINER INFORMATICIAN

 

PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ (PRU)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. IONICĂ GEORGE-ALEXANDRU, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ADMINISTRATOR, ECONOMIST
  2. MIHAI ALINA-MARIANA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, CONSILIER, ECONOMIST
  3. BOAGIU MĂDĂLINA-FLORIANA, DOLJ, MUNICIPIUL CRAIOVA, COORDONATOR COLECTIV, FILOLOG
  4. JIANU BOGDAN-FLORINEL, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, AVOCAT, JURIST
  5. MARINESCU DUMITRU, OLT, MUNICIPIUL CARACAL, ANTRENOR DE FOTBAL
  6. BRATU MARIN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ADMINISTRATOR, ECONOMIST
  7. VERDEȘ IULIAN-RĂZVAN, OLT, ORAŞ SCORNICEŞTI, OPERATOR INFORMATICĂ
  8. GUȘĂ ANAMARIA, OLT, SEACA, CASNICĂ, CONTABIL

SENAT

  1. GROSU MIHAI, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ADMINISTRATOR, INGINER
  2. POTECARU MIRCEA, OLT, FARCAŞELE, MANAGER, INSTRUCTOR AUTO
  3. MUȘETESCU CONSTANTIN, DOLJ, MUNICIPIUL CRAIOVA, PENSIONAR, INGINER AGRONOM
  4. CĂLIN MARINELA-VILUȚA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, ASISTENT MEDICAL,
  5. IONICĂ MARIN, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, PROFESOR, PROFESOR UNIVERSITAR

 

ALIANȚA NOASTRĂ ROMÂNIA (ANR)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. IORDĂCHESCU IOAN, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, ECONOMIST
  2. IVAȘCU MARIA-ELENA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, MEDIC SPECIALIST CHIRURG
  3. RĂDULESCU CICERONE, DOLJ, MUNICIPIUL CRAIOVA, CHIRURGIE MAXILO-FACIALĂ, MEDIC
  4. TUDORA ILEANA, OLT, OBOGA, ȘOMER, ECONOMIST
  5. PANDELICĂ FLORIN-ARGENTIN, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, LIBER PROFESIONIST, SPECIALIST RP
  6. ȚURCANU PETRU, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, INGINER

SENAT

  1. GRUMAZ ALEXANDRU, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, CONSILIER BANCA RAIFFEISEN SA, INGINER
  2. NEAGOE ELENA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, FUNCȚIONAR ECONOMIC
  3. BERCEA ILIE, VÂLCEA, AMARAŞTI, AGENT SECURITATE, ELECTRONIST
  4. BERCEA CAMELIA, VÂLCEA, AMARAŞTI, ADMINISTRATOR PATRIMONIU, TECHNICIAN VETERINAR
  5. GHIȚĂ ION, VÂLCEA, AMARAŞTI, ELECTROMECANIC

 

PARTIDUL ROMÂNIA MARE (PRM)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. POPA VASILE, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, DIRECTOR GENERAL, INGINER ȘI ECONOMIST
  2. CONSTANTIN ȘTEFAN, OLT, ORAŞ CORABIA, PROFESOR C.F.M.
  3. BUICULESCU ZIZI-GEORGETA, VÂLCEA, MUNICIPIUL DRAGAŞANI, ADMINISTRATOR, LUCRĂTOR COMERCIAL
  4. BOȘOTEANU DOMINEL, OLT, ORAŞ BALŞ, MEDIATOR AUTORIZAT, PROFESOR
  5. VLĂDUȚ MIHAI, OLT, ORAŞ SCORNICEŞTI, PENSIONAR M.A.I., CADRU M.A.I.
  6. CENUȘE AUREL, OLT, MUNICIPIUL CARACAL, INGINER
  7. FLORICA DOREL MIREL, OLT, OBÎRŞIA, ADMINISTRATOR, CÂNTĂREȚ BISERICESC
  8. ȘTEFAN GHEORGHE, OLT, BOBICEŞTI, PENSIONAR, STRUNGAR

SENAT

  1. BURDA PETRE, OLT, STUDINA, ADMINISTRATOR, MAISTRU
  2. GHIDĂNAC MELANIA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, AVOCAT
  3. DRĂGHICI CORNEL, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, MAISTRU ÎN CONSTRUCȚII ȘI INSTALAȚII
  4. ACHIM IULIAN, OLT, ORAŞ DRAGANEŞTI, PENSIONAR, AGENT DE POLIȚIE

 

PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN (PER)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. GUINEA ANA-MARIA, OLT, MUNICIPIUL SLATINA, SECRETAR CABINET DE AVOCATURĂ, FARMACIST
  2. CÂRSTOCEA ANDREI-MĂDĂLIN, BUCUREŞTI, SECTORUL 5, ADMINISTRATOR JURIST
  3. FUIOREA CAMELIA, BUCUREŞTI, SECTORUL 3, AVOCAT
  4. DAMIAN ALEXANDRU-ROBERT, BUCUREŞTI, SECTORUL 6, REFERENT SPECIALITATE, TEOLOG
  5. IONIȚĂ ALEXANDRU DRAGOȘ, BUCUREŞTI, SECTORUL 5, DIRECTOR, ECONOMIST
  6. STĂNESCU EUGEN-VICTOR, BUCUREŞTI, SECTORUL 5, ȘEF SERVICIU, INGINER
  7. GHELASE MIHAELA, BUCUREŞTI, SECTORUL 4, INSPECTOR RESURSE UMANE, SPECIALIST ÎN RELAȚII INTERNAȚIONALE ȘI STUDII EUROPENE
  8. DINCĂ VASILE, BUCUREŞTI, SECTORUL 3, CONDUCĂTOR AUTO

SENAT

  1. STROESCU MARILENA-DANIELA, BUCUREŞTI, SECTORUL 4 PROFESOR
  2. PRODEA FLORIN, BUCUREŞTI, SECTORUL 5, ȘOFER
  3. AGHEORGHIESEI EMIL, BUCUREŞTI, SECTORUL 5, JURIST, CONSILIER JURIDIC
  4. PETROVICI SORIN-ANTONIU, BUCUREŞTI, SECTORUL 5, PREȘEDINTE CA, INGINER

 

PARTIDUL SOCIALIST ROMÂN (PSR)

CAMERA DEPUTAŢILOR

  1. CÎTU VASILE, VÂLCEA, ROEŞTI, TEHNICIAN AUTO
  2. TURCU GHEORGHE-MĂDĂLIN, VÂLCEA, MUNICIPIUL DRAGAŞANI, LIBER PROFESIONIST, PROFESOR
  3. IONESCU ELENA, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, INGINER
  4. POPA FLOREA, VÂLCEA, OLANU, CONSILIER JURIDIC, JURIST
  5. MATEESCU IULIANA, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, CONTROLOR CTC, ECONOMIST
  6. CEDICĂ MARIA, VÂLCEA, GLAVILE, PENSIONAR, GESTIONAR
  7. DUȚU ILIE, VÂLCEA, ORAŞ BABENI, ADMINISTRATOR, MECANIC
  8. ȘTEFAN ION, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, PENSIONAR, MAISTRU

SENAT

  1. SANDU CONSTANTIN-LIVIU, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, TEHNICIAN AUTO,
  2. RĂDUCU IOAN, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, INGINER, EXPERT
  3. MANEA MARIA, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, INSPECTOR ASIGURĂRI, ECONOMIST
  4. MATEESCU CONSTANTIN, VÂLCEA, ALUNU, MECANIC
  5. VASILE RODICA, VÂLCEA, MUNICIPIUL RÂMNICU VÂLCEA, PENSIONAR, ECONOMIST

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here