Gala Campionilor: Avem numele celor peste 1000 de elevi, profesori, sportivi și antrenori pe care Primăria Slatina îi va premia/ Ce sume vor primi

Cu ocazia împlinirii a 651 ani de atestare documentară, Primăria Municipiului Slatina și Consiliul Local  premiază excelența în cadrul Galei Laureaților, care va avea loc în perioada 20-24 ianuarie.

Manifestarea se va deschide duminică, 20 ianuarie, cu Gala Campionilor, începând cu ora 09:00, la Centrul Cultural „Eugen Ionescu”, unde se vor decerna diplome și premii elevilor, profesorilor, sportivilor și antrenorilor din unitățile de învățământ și cluburile sportive slătinene care au obținut performanțe remarcabile în anul anterior.

Valoarea totală alocată premierii se ridică la suma de 330.742 lei, urmând să fie premiați 1095 de elevi, profesori, sportivi și antrenori.

Programul Galei Campionilor se va desfășura după cum urmează:

• În intervalul orar 9:00 – 9:30: Şcoala gimnaziala, ”Ștefan Protopopescu”, Școala gimnaziala nr. 3 și Şcoala gimnaziala nr. 1.
• În intervalul orar 9:30 – 10:00: Şcoala gimnaziala nr.5 “Nicolae Iorga” și Școala gimnaziala „Vlaicu Voda”.
• În intervalul orar 10:00 – 10:30: Scoala gimnaziala „Eugen Ionescu”.
• În intervalul orar 10:30 – 11:30: Şcoala gimnaziala „C-tin Brancoveanu”, Şcoala gimnaziala „George Poboran”, Liceul cu Program Sportiv ,Colegiul Naţional „ Radu Greceanu” și Centrul Județean de Excelență.
• În intervalul orar 11:30 – 12:30: Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu” Liceul Tehnologic “P.S Aurelian” Liceul Tehnologic “Alexe Marin” și Colegiul Tehnic Metalurgic.
• În intervalul orar 12:30 – 13:30: Colegiul Naţional „Ion Minulescu”.
• În intervalul orar 13:30 – 14:30: Fundația Județeană pentru tineret și Palatul copiilor.
• În intervalul orar 14:30 – 15:30: CS ALUMINIU SLATINA, CSS SLATINA, Școala Populară de Arte și Meserii, Asociația Club Sportiv MGV, CS Oltenia Taekwondo, ACS Scorpion Karate-DO și ACS Scorpion Karate-DO.
• În intervalul orar 15:30 – 16:30: CSM SLATINA, ACS BU DO KARATE, CS BOX ARTROM, CS BUSHIDO SLATINA, CS BOX, CS BOX COMTECH Slatina și ACS ATHLETIC SLATINA.

 

Lista beneficiarilor burselor de merit acordate de Consiliul Local cu ocazia manifestării „Gala Laureaților”, ediţia a III-a, 20-24.01.2019

 

  1. Bursa de merit ,,Eugen Ionescu” (100 euro)

se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală care au obţinut în 2018 premii cel puţin la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi

 

Şcoala Gimnazială nr.1

  1. Mosor Mihaela – Menţiune Competiţie Badminton în cadrul ONSS
  2. Dude Alexandru – Menţiune Competiţie Badminton în cadrul ONSS
  3. Fudulu Georgiana – Menţiune Competiţie Badminton în cadrul ONSS
  4. Mosor. Angel – Menţiune .Competiţie Badminton în cadrul ONSS

 

Şcoala Gimnazială ”Ștefan Protopopescu”

  1. Criveanu Andra Maria – Locul II la Olimpiada Naţională Ionel Teodoreanu;
  2. Munteanu Eduard Marius – Premiul Special la Concursul Naţional Memoria Holocaustului;
  3. Pătraşcu Gabriel Alexandru – diploma de onoare la Olimpiada Naţională de Fizică
  4. Mihai Dragoş Ionuţ – locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”.;
  5. Voicu Raluca -Locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”.;
  6. Nuţă Andrei – Locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”.;
  7. Nicolae Maria Adriana – Locul III la Concursul Internaţional “SCRATCH International Programming Trial SCRIBDT 2018”.;

 

Şcoala Gimnazială nr.3

  1. Pălăştea Ema Andreea – Locul I la Olimpiada de Engleză.;

 

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Ilie Maria Giulia Elena – Premiul Special Concursul Naţional Ionel Teodoreanu;
  2. Căpăţână Alexadra -Premiul Special la Olimpiada Naţională de Limba Română;
  3. Ghencea Lavinia Gabriela – Premiul Editurii Polirom La Concursul Naţional Ionel Teodoreanu;
  4. Ştefănescu Ecaterina- Medalie de arginit Olimpiada Naţională de Informatică;
  5. Coneschi Vlad Silviu – Medalie de argint la Olimpiada Naţională de Informatică, Premiul I la competiţia de robotică faza Naţională, .
  6. Mărgheanu Cristina- Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Fizică;
  7. Mitre Ana Melania – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  8. Logofătu Gabriela Patricia – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  9. Pehlivan Fatma Cristina – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  10. Oprea Carmen Daniela – Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  11. Cojocaru Iulia Alexandra – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  12. Dobre Andreea Maria – – Premiul I şi Premiul Special la Concursul Naţional de Creativiatate Protejez “La Nature”;
  13. Ştefănescu Anastasia – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Matematică;

 

 

Şcoala Gimnaziala „Constantin Brâncoveanu”

  1. Tudorache Robert Cristian – Diplomă de Onoare pentru Rezultate Deosebite obţinute la Olimpiada Naţională de Fizică.

 

 

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”

  1. Călin Maria Claudia – Menţiune la Olimpiada Naţională Turism şi Alimentaţie.

 

Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”

  1. Diaconu Adina Mihaela – Locul I la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar- tenis de masă;
  2. Bădescu Florina Elena – Locul II la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – şah;
  3. Dan Marius Daniel – Locul III la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar- tenis de masă;

 

 

Liceul Tehnologic Metalurgic

  1. Neacşu Edi Marian- Menţiune Specială în concursul Naţional de Chimie Petru Poni;

 

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”

  1. Coman Raluca Ruxandra- Mențiune la Concursul de Cultură şi Spiritualitate Românească;
  2. Cârnaru Annelise Maria Cornelia – Premiul Special la Olimpiada de Limba şi Literatura Română,
  3. Florea Ştefan Mihai – Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie;
  4. Manta Ştefania Cătălina- Premiul II la Olimpiada de Limbi Romanice – Limbă Franceză;
  5. Băjan Erik Marius – Premiul II la Olimpiada de Interpretare Vocală şi Instrumentală;
  6. Dumitru Delia Cristina- Premiul I la Olimpiada de Interpretare Vocală şi Instrumentală;
  7. Popa Alexandra Larisa – Premiul II la Olimpiada de Interpretare Vocală şi Instrumentală;
  8. Angelescu Alin Ştefan – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  9. Bica Cristina Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  10. Brumuşilă Constantina – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  11. Butoi Cristiana Andreea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;Sportiv
  12. Cocoşilă Bianca Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  13. Comisaru Maria Amalia – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
  14. Dima Larisa Andreea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;

 

15. Dinu Cristina Alexandra – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
16. Dragomiroiu iuliana Alexandra– Locul II la Olimpiada Naţională corală;
17. Florescu Livia Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
18. Georgescu Ovidiu Ştefănuţ – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
19. Gheorghe Andrei Bogdan – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
20. Gheorghişor Sorina Ana Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
21. Glogoveanu Maria Ştefania – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
22. Grumezaş Neacşu Ştefania Riana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
23. Iancu Maria Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
24. Joiţa Denisa Ioana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
25. Joiţa Luiza Gabriela – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
26. Matei Bianca Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
27. Minescu Daniel Adrian – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
28. Mitrică Marinela Viorica – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
29. Neacşa Lorena Constantina – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
30. Nicu Bianca Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
31. Nicu Rebeka Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
32. Nistor Sabina Andreea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
33. Niţoi Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
34. Ocnaru Denisa – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
35. Păunoiu Iuliana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
36. Predescu Teodor Mihai – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
37. Primejdie Florin Iulian Robert – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
38. Rada Elisa Andreea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
39. Rădoiescu Diana Elena – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
40. Ristea Mirona Florentina– Locul II la Olimpiada Naţională corală;
41. Stancu Stefano Andrea – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
42. Stroie Daria Maria – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
43. Şerban Angela Georgiana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
44. Şerban Bianca Gabriela – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
45. Turbatu Maria Alexandra – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
46. Verdeş Anda Alexandra – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
47. Voicu Adela Iuliana – Locul II la Olimpiada Naţională corală;
48. Pârva Florentina – Menţiune la Olimpiada de Religie Ortodoxă;
49. Stoica Bianca Elena Cristina – Menţiune la Olimpiada Animatorilor;
50. Vişan Mariana Florentina- Menţiune la Olimpiada Animatorilor;
51. Lepădatu Flori Cătălina – Menţiune la Olimpiada Animatorilor;
52. Franţ Maria Alexandra – Premiul II la Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria
Artei;
53. Moroşan Emanuela Maria – Premiul I la Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria
Artei;

 

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Vârban Iulia Maria – Premiul I şi Diplomă de Excelenţă la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română;
  2. Popescu Adelina  Maria  –  Premiul  II  la  Olimpiada     Naţională de Limba şi Literatura Română;
  3. Manolache Maria Alexandra – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română;
  4. Turcitu Daria Mihaela- Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română Lectura ca Abilitate de Viaţă.
  5. Maricuţoiu Maria – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba şi Literatura Română;
  6. Doriţă Maria Bianca- Premiul Special la Olimpiada Naţională de Latină;
  7. Bălan Ionela Diana – Menţiune la Olimpiada Naţională de Latină;
  8. Antonescu Maria Cristina – Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba Engleză;
  9. Badea Ramona Florina- Menţiune la Olimpiada Naţională de Limba Franceză;
  10. Voica Georgiana – Premiul III la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  11. Scarlat Bianca Dimitria- Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  12. Pătraşcu Cristina Gabriela – Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  13. Bâgiu Adriana – Premiul I la Olimpiada Naţională de Limba Germană;
  14. Dobriţă George Mădălin – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Matematică;
  15. Ignat Andrei Horia – Menţiune şi Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de Matematică;
  16. Militaru Ionuţ Marius- Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de matematică;
  17. Dumitrescu Petru Lucian – Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de matematică;
  18. Popa Luca Teodor – Menţiune şi Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de matematică;
  19. Filip Vlad Florin – Menţiune şi Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de Fizică;
  20. Mioc Roxana Maria – Diplomă de Onoare la Olimpiada Naţională de Fizică;
  21. Prina Alexandru Ionuţ – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Fizică, Menţiune la Concursul Naţional de chimie “Raluca Râpan “, Premiul Special la Olimpiada Naţională de Ştiinţe Pentru Juniori;
  22. Mînzală Andreea Gabriela- Menţiune Olimpiada Naţională de Istorie;
  23. Matei Alexandra Gabriela -Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie ;
  24. Ceauşescu Alexandru Ştefan -Premiul Special la Olimpiada Naţională de Geografie ;
  25. Cătănoiu Simona Mihaela – Premiul I la Olimpiada Naţională de Tehnologia Informaţiei ;
  26. Popa Filip – Medalie de argint la Olimpiada Naţională de Informatică ;
  27. Drăgan Andrei – Menţiune Specială la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar Şah;

 

 

Liceul cu Program Sportiv

 

  1. Boicea Claudia Diana Andreea – Locul II la Festivalul Expoziţia Naţională “Vis de Iarnă”;
  2. Pietriş Iulia Ramona – Locul III la Festivalul Expoziţia Naţională “Vis de Iarnă”;

 

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

  1. Barbu Simina Andreea – Menţiune la Olimpiada “Lectura ca Abilitate de Viaţă”;
  2. Oprea Marina – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Informatică;
  3. Stanciu Gabriel Ciprian – Medalie de Argint la Olimpiada Naţională de Informatică;
  4. Vădăstreanu Robert Valentin – Medalie de Bronz la Olimpiada Naţională de Informatică, Premiul I la Faza Naţională – Competiţia de Robotică WORLD ROBOT OLIMPIAD;
  5. Bratu Vlad Aurelian – Menţiune la Olimpiada Naţională de Biologie;
  6. Nicola Clara Andreea – Menţiune la “Concursul Transculicular de Lectură – Interpretare Ionel Teodoreanu”
  7. Pescaru Andrei Alexandru – Medalie de Argint şi Menţiune la Olimpiada Tehnologia Informaţiei;
  8. Profeanu Ioana – Premiul I – cel mai bun orator la Olimpiada Naţională de Argumentare, Dezbatere şi Gândire Critică “Tinerii Dezbat”;
  9. Moţ Tatiana – Premiul II –cel mai bun orator la Olimpiada Naţională de Argumentare, Dezbatere şi Gândire Critică “Tinerii Dezbat”;
  10. Spiridon Octavian Alin – Premiul II – cel mai bun orator la Olimpiada Naţională de Argumentare, Dezbatere şi Gândire Critică “Tinerii Dezbat”;
  11. Udrescu Diana Andreea Maria Breda – Menţiune la Concursul Naţional de Comunicări Ştiinţifice.

Istorie”

Centrul Judeţean de Excelenţă / Şcoala Gimnazială “George Poboran”

  1. Medinţu Adriana Mihaela – Premiul II la etapa Naţională a Concursului “Călător prin

 

 

B. Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro)

Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în 2018 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent

 

Şcoala Generală nr. 1 –media 10

  1. Mangiru Georgiana Maria – clasa VIII-a

 

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10

  1. Gradinaru Bianca Iulia – clasa a VI-a
  2. Mereu Anca Gabriela – clasa a VI-a
  3. Radulescu Robert Stefan – clasa a VI-a
  4. Criveanu Andra Maria – clasa a VII-a
  5. Gagiu Stefania Elisa – clasa a VII-a
  6. Georgescu Daria Maria – clasa a VII-a
  7. Voicu Raluca Maria – clasa a VII-a
  8. Patrascu Gabriel Alexandru – clasa a VII-a
  9. Rusoiu Andreea Luiza – clasa a VII-a
  10. Udrea Andreea Maria – clasa a VII-a
  11. Lunganu Andreea Valentina – clasa a VIII-a
  12. Munteanu Eugen – clasa a VIII-a
  13. Radu Bianca Roberta Maria – clasa a VIII-a

 

Şcoala Gimnazială nr. 3 –media 10

  1. Bilauschi Simina Gabriela – clasa a V-a
  2. Dan Ioan Alexandru- clasa a V-a
  3. Nedelcu Alana Stefania – clasa a V-a
  4. Nicolae Rares Mario- clasa a V-a
  5. Nicu Octavian Mihai – clasa a V-a
  6. Petcu Anna Maria – clasa a V-a
  7. Pârvan Andrei Mario- – clasa a V-a
  8. Popa Bianca Elena – clasa a V-a
  9. Radu Ionuţ Rareş – clasa a V-a
  10. Şerban Andrei Cezar – clasa a V-a
  11. Ungureanu Mihai Alexandru – clasa a V-a
  12. Bocai Andrei Constantin – clasa a V-a
  13. Bocai Maria Lorena – clasa a V-a
  14. Bocai Roxana Adriana – clasa a V-a
  15. Istinie Alexandra Ioana – clasa a V-a
  16. Jianu Diana Andreea – clasa a V-a
  17. Popa Giulia Ştefania – clasa a V-a
  18. Ţoi Miruna – clasa a V-a
  19. Floraru Adriana Mădălina – clasa a V-a
  20. Ciobanu David Marius – clasa a VI-a
  21. Diaconescu Stefan Viorel – clasa a VI-a
  22. Ioja Elena Denisa – clasa a VI-a
  23. Neacşu Adina Maria – clasa a VI-a
  24. Nicolae Alessandra Maria – clasa a VI-a
  25. Preda Maria Alexandra – clasa a VI-a
  26. Stegaru Emanuel Catalin – clasa a VI-a
  27. Andrei Maria Lavinia – clasa a VI-a
  28. Marinescu Adrian Ştefan – clasa a VI-a
  29. Ionică Larisa Cristina – clasa a VII-a
  30. Nuta Doria Maria – clasa a VII-a
  31. Manolea Cristian – clasa a VII-a
  32. Manu Robert Mihai – clasa a VII-a
  33. Solniţaru Ana Maria – clasa a VII-a
  34. Vlad Alexandru Mihai – clasa a VII-a
  35. Bărbuică Teodor Marius – clasa a VIII-a
  36. Ghidarcea Darius Marius – clasa a VIII-a
  37. Pălăştea Ema Andreea – clasa a VIII-a
  38. Corbeanu Andreea Denisa – clasa a VIII-a
  39. Rusu Gabriela Claudia – clasa a VIII-a
  40. Uritu Alexandru Mihai – clasa a VIII-a
  41. Pluteanu Mihnea Alexandru – clasa a VIII-a

 

 

Şcoala Gimnazială ”Nicolae Iorga” – media 10

  1. Bălan Ramona Maria – clasa a V a
  2. Cărămidă Maria Alexandra – clasa a V a
  3. Curelaru Alissia Nicole – clasa a V a
  4. Florescu Erika Florentina – clasa a V a
  5. Paraschiv Mihai Laurenţiu – clasa a V a
  6. Şendroiu Maria Theodora – clasa a V a
  7. Cătănoiu Marian Adrian – clasa a VI- a
  8. Matei Bianca Teodora – clasa a VI a
  9. Ciuca Alessia Florentina – clasa a VI a
  10. Mihalache Elena Lavinia – clasa a VI a
  11. Neagoe Andreea Elena – clasa a VI a
  12. Negru Bianca Maria – clasa a VI a
  13. Secu Luiza Gabriela – clasa a VI a
  14. Diaconescu Ştefania Clara – clasa a VII a
  15. Dulea Andrei Rareş – clasa a VII a
  16. Nica Alexandra Izolda – clasa a VII a
  17. Nicolae Robert Gabriel – clasa a VII a
  18. Tudor Diana Cristina – clasa a VII a
  19. Urziceanu David – clasa a VII a
  20. Savu Andrei Silviu – clasa a VIII a
  21. Velicea Bianca Andreea – clasa a VIII a
  22. Frăţilă Cătălina – clasa a VIII a

 

 

Şcoala Gimnazială ”Vlaicu Vodă” –media 10

  1. Bălănescu Miruna Ştefania – clasa a V- a
  2. Comănescu Radu Andrei – clasa a V- a
  3. Efghenie Laura Maria – clasa a V- a
  4. Mihai Ana Maria – clasa a V- a
  5. Mogoşanu Andreea Olivia – clasa a V- a
  6. Odagiu Teohari Andrei – clasa a V- a
  7. Smarandache Andreea Diana – clasa a V- a
  8. Trăistaru Maria Cosmina – clasa a V- a
  9. Ion Diana Marina – clasa a V- a
  10. Belu Andra Mihaela – clasa a V- a
  11. Dobre Sebastian Mihail – clasa a V- a
  12. Mihalache Lorena Nicoleta – clasa a V- a
  13. Popescu Roxana Iuliana – clasa a V- a
  14. Drăgan Andreea Beatrice – clasa a V- a
  15. Târcovu Bogdan Ionuţ – clasa a V- a
  16. Papuc Diana – clasa a V- a
  17. Dinculescu -Catrina Alexia Iuliana – clasa a VI- a
  18. Drăgan Marian Alexandru – clasa a VI- a
  19. Bălşanu Matei Mihai – clasa a VI-a
  20. Călătoru Cosmin Valentin – clasa a VI- a
  21. Costescu Raluca Georgiana – clasa a VI- a
  22. Turlea Albert Cristian – clasa a VI- a
  23. Costea Sophie Livia – clasa a VI- a
  24. Neacşu Adina Maria – clasa a VI- a
  25. Ciucă Bianca Maria – clasa a VI- a
  26. Chirilaş Ovidiu Ionuţ – clasa a VI- a
  27. Papuc Adina Maria – clasa a VI- a
  28. Constantin Alexandra – clasa a VI- a
  29. Cioc Alexandru Marian – clasa a VII- a
  30. Costaş Teodora Bianca – clasa a VII- a
  31. Din Cosmin Adrian – clasa a VII- a
  32. Negrilă Claudia Elena – clasa a VII- a
  33. Scorbureanu Luiza Teodora – clasa a VII- a
  34. Trăsnea Andreea Teodora – clasa a VII- a
  35. Bujgoi George Emil – clasa a VII- a
  36. Brînzan Dariana – clasa a VII- a
  37. Arici Cristina Ştefania – clasa a VII- a
  38. Stroiuleasa Ştefan Dumitru – clasa a VII- a
  39. Vătăşoiu Tania Maria – clasa a VII- a
  40. Bobeică Ana Maria – clasa a VIII- a
  41. Gabor Ioana Alexandra – clasa a VIII- a

 

 

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu” – media 10

  1. Buleteanu Maria Diana – clasa a V- a
  2. Căpăţînă Alexandra Maria – clasa a V- a
  3. Cîrciumaru Maria Alexia – clasa a V- a
  4. Paraschiva Nineta Maria – clasa a V- a
  5. Petcan Alexia Ştefania – clasa a V- a
  6. Popescu Bianca Maria – clasa a V- a
  7. Rotea Radu Constantin – clasa a V- a
  8. Ştefan Alexandru Gabriel – clasa a V- a
  9. Ştefănescu Ecaterina – clasa a V- a
  10. Vâlcov Sara Gabriela – clasa a V- a
  11. Gogoţ Ruxandra Andreea – clasa a V- a
  12. Popescu Mariela Luisa – clasa a V- a
  13. Solniţaru Andrei Iosif – clasa a V- a
  14. Bolborea Radu Ionuţ – clasa a VI- a
  15. Nadolu Bianca Elena – clasa a VI- a
  16. Nedelea Alin Teodor – clasa a VI- a
  17. Udrel Robert Marian – clasa a VI- a
  18. Virşa Vlad Gabriel – clasa a VI- a
  19. Vasiloiu Andrei – clasa a VI- a
  20. Voicu Antonia Carla – clasa a VI- a
  21. Foamete Florin Dani – clasa a VI- a
  22. Bărbulete Alexia Maria – clasa a VI- a
  23. Huţanu Mario Nicolae – clasa a VI- a
  24. Ilie Maria Giulia Elena – clasa a VI- a
  25. Marinciu Sarah Bianca – clasa a VI- a
  26. Nicola Cristina Teodora – clasa a VI- a
  27. Tudosie Alin Ştefan – clasa a VI- a
  28. Ţucă Roberta Bianca Gabriela – clasa a VI- a
  29. Untea Alexandra Nicoleta – clasa a VI- a
  30. Vochiţa Thea Alessia Maria – clasa a VI- a
  31. Gogolan Raluca Maria – clasa a VII- a
  32. Rusu Bianca Mihaela – clasa a VII- a
  33. Moţoc Ştefania – clasa a VII- a
  34. Pătrulescu Oana Diana Gabriela – clasa a VII- a
  35. Şugubeţu Adriana – clasa a VII a
  36. Iova Bianca Maria – clasa a VII- a
  37. Moraru Andra – clasa a VII- a
  38. Oprea George Andrei – clasa a VII- a
  39. Rada Andrei Daniel – clasa a VII- a
  40. Turcu Emilia Mihaela – clasa a VII- a
  41. Cojocaru Iulia Alexandra – clasa a VIII- a
  42. Dobre Andreea Maria – clasa a VIII- a
  43. Feteleanu Ana Alexia – clasa a VIII a
  44. Logofătu Gabriela Patricia – clasa a VIII- a
  45. Mitre Ana Melania – clasa a VIII- a
  46. Polck Sabina Maria – clasa a VIII- a
  47. Pycher Mayer Ruxandra Theodora – clasa a VIII- a
  48. Ţolu Diana – clasa a VIII- a
  49. Velea Cătălina Ianna – clasa a VIII- a
  50. Bălu Sandra – clasa a VIII- a
  51. Casangiu Cosmin George – clasa a VIII- a
  52. Coneschi Vlad Silviu – clasa a VIII- a
  53. Ioniţă Andrei – clasa a VIII- a
  54. Întorcaciu Alexandra Diana – clasa a VIII- a
  55. Mărgheanu Cristina Andreea – clasa a VIII- a
  56. Simionescu Matei – clasa a VIII- a
  57. Ştefănescu Anastasia – clasa a VIII- a
  58. Vasile Alexandru Gabriel – clasa a VIII- a
  59. Tiţuleasa Georgiana Cristina – clasa a VIII- a

 

Şcoala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu” – media 10

  1. Bărbulescu Sorin Laurenţiu Mihăiţă – clasa a V- a
  2. Marcu Ştefan Gabriel – clasa a V- a
  3. Niţulescu David George – clasa a V- a
  4. Pietraru Veronica Maria – clasa a V- a
  5. Stanciu Ianis George – clasa a V- a
  6. Ceauşu Ana Maria – clasa a V- a
  7. Cucu George Lucian – clasa a V- a
  8. Vlad Andrei Daniel – clasa a V- a
  9. Voinea Andrada Ionela – clasa a V- a
  10. Barbu Marius Gabriel – clasa a VI- a
  11. Dindere Diana Gabriela – clasa a VI- a
  12. Dindere Denisa Mihaela – clasa a VI- a
  13. Truşcă Irina Maria – clasa a VI- a
  14. Tudorache Robert Cristian – clasa a VI- a
  15. Sanda Bianca Iuliana – clasa a VI- a
  16. Bălan Maria Alexandra – clasa a VI- a
  17. Băcanu Elena Daria – clasa a VII- a
  18. Drăghici Daria Gabriela – clasa a VII- a
  19. Preduţ Florina Cristina – clasa a VII- a
  20. Vasilescu Alexandru Gabriel – clasa a VII- a
  21. Motroc Elisa Maria – clasa a VIII- a
  22. Nica Mioara Raluca – clasa a VIII- a
  23. Pietraru Iulia Cezara – clasa a VIII- a
  24. Tomescu Costina Adina – clasa a VIII- a
  25. Vladu Mario George – clasa a VIII- a

 

Şcoala Gimnazială ”George Poboran”–media 10

  1. Ene Bianca Maria – clasa a V- a

 

  1. Militaru Delia Maria Paula – clasa a V- a
  2. Tăureci Ioana Iazmina – clasa a V- a
  3. Costea Ana Maria – clasa a V- a
  4. Popa Georgiana Flavia – clasa a V- a
  5. Alexe Denis Liviu – clasa a VI- a
  6. Bercea Cătalin Andrei – clasa a VI- a
  7. Bimbirică Denis Ionuţ – clasa a VI- a
  8. Cîrstina Alexandru Constantin – clasa a VI- a
  9. Dogaru Mihai Adrian – clasa a VI- a
  10. Florica Timeea Maria – clasa a VI- a
  11. Gîlca Larisa Cătălina – clasa a VI- a
  12. Ilie Daria Andreea – clasa a VI- a
  13. Muşa Bianca Georgiana – clasa a VI- a
  14. Toader Alexandru Gabriel – clasa a VI- a
  15. Iordache Bianca Ioana – clasa a VI- a
  16. Medinţu Adriana Mihaela – clasa a VI a
  17. Lemnaru Alina Camelia – clasa a VIII- a
  18. Muşea Raluca Ioana – clasa a VIII a
  19. Drăguţ Mario Cosmin – clasa a VIII- a

 

 

Colegiul Național ”Ion Minulescu” – media 10

  1. Stan Cornel Gabriel – clasa a V- a
  2. Cârnaru Mihai Andrei – clasa a V- a
  3. Păcioianu Teodora – clasa a V- a
  4. Bălăşoiu Bianca Maria – clasa a V- a
  5. Bibirică Andrei Mădălin – clasa a V- a
  6. Boţogan Maria Cristiana – clasa a V- a
  7. Constantin Francesca Alexandra – clasa a V- a
  8. Constantin Răzvan Mihai – clasa a V- a
  9. Coserea Vlad Teodor – clasa a V- a
  10. Dinu Mihai – clasa a V- a
  11. Geauca Anca Andreea – clasa a V- a
  12. Ispas George Emilian – clasa a V- a
  13. Ivan Bianca Maria – clasa a V- a
  14. Niţă Sebastian Valentin – clasa a V- a
  15. Brad Anca Gabriela – clasa a V- a
  16. Popa Luca Teodor – clasa a V- a
  17. Biro Briana – clasa a VI- a
  18. Arsene Georgiana Loredana – clasa a VI- a
  19. Bădoi Andrei Marius Valentin – clasa a VI- a
  20. Lica Luiza Elena – clasa a VI- a
  21. Vilceleanu Bogdan Andrei – clasa a VI- a
  22. Zavragiu Vlad Rareş Constantin – clasa a VI- a
  23. Anton Maria Alexia – clasa a VI- a
  24. Cioantă Ana Maria Lorena – clasa a VI- a
  25. Cîrstea Andreea Florentina – clasa a VI- a
  26. Constantinescu Ştefania Iuliana – clasa a VI- a
  27. Duţescu Anda Elena – clasa a VI- a
  28. Glonţ Mario Cristian – clasa a VI- a
  29. Petre Alexandru Florin – clasa a VI- a
  30. Radu Constantin Andrei – clasa a VI- a
  31. Podoleanu Iustina – clasa a VI- a
  32. Tinu Ştefania Larisa – clasa a VI- a
  33. Vlădilă Radu Mihai – clasa a VI- a
  34. Bărbuia Bianca Mihaela – clasa a VI- a
  35. Dumitrescu Petru Iulian – clasa a VI- a
  36. Finta Andreeas Patrick – clasa a VI- a
  37. Grădinaru Iulia Maria – clasa a VI- a
  38. Ioan Andrei Codruţ – clasa a VI- a
  39. Predoană Maria Bianca – clasa a VI- a
  40. Preda Bianca Ana Maria – clasa a VI- a
  41. Tosa Oana Miruna – clasa a VI- a
  42. Vintilescu Oana – clasa a VI- a
  43. Diaconescu Rareş Theodor – clasa a VII- a
  44. Maricuţoiu Maria – clasa a VII- a
  45. Prina Alexandru – clasa a VII- a
  46. Turcitu Daria Mihaela – clasa a VII- a
  47. Visanescu Bogdan Emilian – clasa a VII- a
  48. Cîrstica Liana Maria – clasa a VII- a
  49. Ungureanu Sara – clasa a VII- a
  50. Călina Ovidiu Nicolas – clasa a VII- a
  51. Căruntu Dana Maria – clasa a VII- a
  52. Militaru Ionuţ Marius – clasa a VII- a
  53. Pirvu Robert Alexandru – clasa a VII- a
  54. Popa Victor Andrei – clasa a VII- a
  55. Şerban Ioana – clasa a VII- a
  56. Vasiloaica Adrian – clasa a VII- a
  57. Corbeanu Daniel George – clasa a VIII- a
  58. Preda Raluca Aida – clasa a VIII- a
  59. Teleşpan Claudia Ioana – clasa a VIII- a
  60. Drinciu Cristina – clasa a VIII- a
  61. Voicu Darius Petru – clasa a VIII- a
  62. Păunescu Matei Iulian – clasa a IX- a
  63. Bobaru Valentin Ionuţ – clasa a IX- a
  64. Murgea Alexandra Diana Ştefania – clasa a IX- a
  65. Dumitrescu Ioana Delia – clasa a IX- a
  66. Văleanu Tănase Daniela Gabriela – clasa a IX- a
  67. Antonescu Maria Cristina – clasa a X- a
  68. Cătănoiu Simona Mihaela – clasa a X- a
  69. Dindere Mihaela Elisabeta – clasa a X- a
  70. Ene Mihaela Francesca – clasa a X a
  71. Filip Vlad Florin – clasa a X- a
  72. Popescu Adelina Maria – clasa a X- a
  73. Peligrad Marilena Irina – clasa a X a
  74. Traşcă Lucian George – clasa a X a
  75. Bădescu Adriana – clasa a X a
  76. Sandu Elena Maria – clasa a X a
  77. Anca Silvia Gabriela – clasa a XI- a
  78. Ignat Andrei Horia – clasa a XI- a
  79. Grigore Cosmin Mitică – clasa a XI- a
  80. Roşoga Ionuţ Cristian – clasa a XI- a
  81. Stăncioiu Laura Ioana – clasa a XI a
  82. Mara Bianca Teodora – clasa a XI a
  83. Adam Maria Madalina – clasa a XI a
  84. Pătraşcu Cristina Gabriela – clasa a XI a
  85. Staicu Georgiana – clasa a XI a
  86. Ştirbescu Alexandra Ştefania – clasa a XI a
  87. Ivana Georgiana Mirela – clasa a XI- a
  88. Aldea Mihaela Lorena – clasa a XII a
  89. Ciocăianu Andreea Diana – clasa a XII- a
  90. Dinu Corina Amalia – clasa a XII- a
  91. Gugiu Andreea Adelina – clasa a XII- a
  92. Nedeloiu Alexandra Mihaela Diana – clasa a XII- a
  93. Silinescu Maria Iulia – clasa a XII- a
  94. Floreanu Julia Mădălina – clasa a XII- a
  95. Baboi Diana Ştefania – clasa a XII- a
  96. Scarlat Andra Maria – clasa a XII- a
  97. Aldea Cosmina Georgiana – clasa a XII- a
  98. Matei Maria Catalina – clasa a XII- a
  99. Rizea Niţă Ioan Alexandru – clasa a XII- a
  100. Ionescu Andreea Cornelia – clasa a XII- a
  101. Iova Marina Renate – clasa a XII- a
  102. Manda Rodica Andreea – clasa a XII- a
  103. Tonea Ioana Catalina – clasa a XII- a

 

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu” – media 10

  1. Marcu Oana – clasa a V- a
  2. Motorga Maria Diana – clasa a V- a
  3. Nane Mihnea Andrei – clasa a V- a
  4. Nicola Clara Andreea – clasa a V- a
  5. Nicola Bianca Maria – clasa a V- a
  6. Pirvu Ion Silviu – clasa a VII- a
  7. Szocs Luca – clasa a VII- a
  8. Ungureanu Radu Andrei – clasa a VII- a
  9. Florescu Tudor Stefanut – clasa a VII- a
  10. Gherghina Andreea – clasa a VII- a
  11. Alexandru Andrei – clasa a VIII- a
  12. Oprea Marina – clasa a VIII- a
  13. Spiridon Octavian Alin – clasa a IX a
  14. Dan Eliana – clasa a IX a
  15. Podaru Andrei Alexandru – clasa a X a
  16. Radulescu Andrei Lucian – clasa a X a
  17. Cucu Andra Adelina – clasa a X a
  18. Iuhas Elena Maria – clasa a XI a
  19. Mot Tatiana Cristina – clasa a XI- a
  20. Mihai Miruna Cristina – clasa a XI- a
  21. Nedeloiu Vlad Ştefan – clasa a XI a
  22. Popescu Raluca Andreea – clasa a XI a
  23. Manda Bogdan Florin – clasa a XI a
  24. Rădoi Eliza Elena – clasa a XII a

 

 

Liceul cu Program Sportiv – media 10

  1. Linţoiu Ştefan Răzvan – clasa a V- a
  2. Puenea Teodor Valentin – clasa a V- a
  3. Rizea Niţă Andrei Theodor – clasa a V- a
  4. Vlăicuş Alexandru Mihai – clasa a V- a
  5. Voica Răzvan Mihai – clasa a V- a
  6. Ţone Ionuţ Alexandru – clasa a VI- a
  7. Cocoloş Teodor Andreas – clasa a VI- a
  8. Gîlcă Florian Vlăduţ – clasa a VI- a
  9. Liciu Maria Sara – clasa a VI- a
  10. Licsăndroiu Maria Diana – clasa a VI- a
  11. Ristea Ioana Lorena – clasa a VI- a
  12. Ioan Dan Gabriel – clasa a VII- a
  13. Popescu-Ciobanu Andrei Ştefanut – clasa a VII- a
  14. Romanescu Andi – clasa a VII- a
  15. Butoi Alexandra Andreea – clasa a VII- a
  16. Ispas Raluca Sînziana – clasa a VII- a
  17. Vălu Andrei Florin – clasa a VII- a
  18. Babii Victor Ionuţ – clasa a VII- a
  19. Dobroiu Alexandu Ionuţ – clasa a VIII-a
  20. Militaru Alexandru Valentin – clasa a VIII- a
  21. Chiriţă Bianca Ştefania – clasa a XI- a
  22. Ivan Ionela Andreea – clasa a XI- a

 

 

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu” –media 10

  1. Matei Bianca Ana Maria – clasa a V- a
  2. Dumitrescu Roberto Cristian – clasa a V- a
  3. Dinu Mihai Antonio – clasa a V- a
  4. Voicu Andrei Bogdan – clasa a V- a
  5. Cărnaru Annelise Maria – clasa a VI- a
  6. Coman Raluca Ruxandra – clasa a VI a
  7. Niţoi Maria – clasa a VI- a
  8. Şerban Angela Georgiana – clasa a VI- a
  9. Boncioagă Nicolae Adelin – clasa a VI- a
  10. Gheorghe Andrei Bogdan – clasa a VII- a
  11. Manta Ştefania Cătălina – clasa a VII- a
  12. Manolache Maria Cătălina – clasa a VII- a
  13. Fulga Alexia Ioana – clasa a VIII- a
  14. Anghel Valentin Andrei – clasa a VIII- a
  15. Florea Ştefan Mihai – clasa a VIII- a
  16. Paniţă Estera Mihaela – clasa a VIII- a
  17. Ştefu Teodora – clasa a VIII- a
  18. Talevici Boris Mihai – clasa a VIII- a
  19. Ocnaru Denisa – clasa a VIII- a
  20. Ruscu Sara Ştefania – clasa a VIII- a
  21. Preduţ Florin Marius Alex – clasa a IX- a
  22. Popa Maria Cătălina – clasa a XI

 

Liceul Tehologic ”Alexe Marin” – media 10

  1. Diaconu Adina Mihaela – clasa a XII-a.

 

Colegiul Tehnic Metalurgic – media 9,19

  1. Bobeică Maria – clasa a XII- a.

 

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”- media 10

  1. Duţă Roxana – clasa a XII- a.

 

C. Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro)

se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte şi meserii pentru investiţii şi inovaţii

 

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”

  1. Racheru Marina Carmen – Locul II la Concursul pe Meserii – Confecţioner Produse Textile

– faza Judeţeană;

  1. Ghimiş Dana Andreea – Locul I la Concursul pe Meserii – Bucătar – faza Naţională;

 

Liceul Tehnologic Metalurgic

 

  1. Chiriţă Ionuţ Florin – Locul II la Olimpiada Interdişciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  2. Ristache Cornel Alin – Locul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  3. Brăgaru Claudiu Iulian – Locul I la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  4. Toma Ion Sorin – Locul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  5. Puţoi Gabriel – Locul III la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  6. Olteanu Gabriel Alexandru – Locul II la Concursul pe meserii – Mecanic Auto, faza Judeţeană;

 

Colegiul Tehnic ”Alexe Marin”

  1. Florescu Aurelian Andrei – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii;
  2. Ciocan Ilie Cătălin – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii;
  3. Ciobanu Robert Ionuţ – Premiul I la Olimpiada Interdisciplinară Tehnologii;
  4. Farcaş Deju – Premiul I la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru Viitor”;
  5. Chelaru Ionuţ Cătălin – Premiul I la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru
  6. Ţucă Narcis – Premiul I la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru Viitor”;
  7. Căpăţână George Constantin – Premiul I la Concursul pe meserii – Transporturi, faza

judeţeană;

  1. Florea Andrei  Flavius  –  Premiul  II  la  Concursul Regional  Interdisciplinar      “Cine Ştie Căştigă”;
  2. Tolea Gabriel Ionuţ- Premiul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  3. Zidaru Alin Daniel – Premiul II la Concursul Interjudeţean “Mecanicul Auto o Profesie Prezentă şi Viitoare” ;
  4. Ozam Cosmin Florin – Premiul II la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;
  5. Burcea Gheorghe Cristian – Premiul II la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru

 

Viitor”; Viitor”;

 

  1. Oprea Ionuţ Ştefan – Premiul II la Concursul Interjudeţean “Un demaraj Sigur pentru

 

 

  1. Şuţu Adrian Ionuţ – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară

 

Tehnologii;

  1. Gălbinuş Constantin Alexandru – Premiul III la Olimpiada Interdisciplinară din Aria Curriculară Tehnologii;

 

  1. Stancu Alexandru George – Premiul III la Concursul Naţional “Automobilul Între Da şi

Nu”;

 

 

Premiul Special pentru activitate artistică – 50 lei / elev

 

 

Fundaţia Judeţeană pentru Tineret Olt

  1. Pietriş Alessia Maria
  2. Tudosie Emma Alice
  3. Golumbeanu Alexia Gabriela
  4. Tîrţopan Alina Ştefania;
  5. Badea Maria Loredana;
  6. Râpeanu Elena Bianca;
  7. Mordunescu Anastasia Gabriela;
  8. Puşcaşu Mara Riana;
  9. Trandafir Irina Florentina;
  10. Cheroiu Dragoş Andrei;
  11. Badea Roberta Ilariana;
  12. Diaconu Eduard Andrei;
  13. Stavre Alexandra;
  14. Vătui Rebeca;
  15. Anghel Riana;
  16. Marin Cristiana;
  17. Ghergu Teodora;
  18. Vîrtejaru Maria;
  19. Duinea Adina;
  20. Pârvu Ion Silviu;
  21. Muşa Bianca;
  22. Piţigoi Alessia;
  23. Nicolae Alesandra;
  24. Nicolae Andreea;
  25. Boştină Ana Maria;
  26. Cintian Carla Elena;
  27. Mincă Bianca;
  28. Chirea Camelia Loredana;
  29. Luţă Denisa Nicoleta;
  30. Lenţoiu Bianca Maria;

 

  1. Ene Luca;
  2. Barbu Ionuţ Alexandru;
  3. Bucura Karla Ana Maria;
  4. Călinescu Marina Corina;
  5. Epure Ionuţ Alexandru;
  6. Raicu Andreea;
  7. Smărăndoiu Alina Giorgiana;
  8. Bianca Ene;
  9. Lenţoiu Andreea

 

 

Palatul Copiilor

  1. Rizea Cristian Ionuţ:
  2. Mihai Laura Nicoleta;
  3. Iordana Emilia Georgiana;
  4. Nica Elena Alexandra;
  5. Nica Ştefania Iustina;
  6. Vârtosu Toma Ştefan;
  7. Vârtosu Toma Alexandru;
  8. Dumitrache Ana Maria Tatiana;
  9. Costea Sophie Livia Anisia;
  10. Mitrache Adriana Ionela;
  11. Boicea Cătălina Bianca Ionela;
  12. Vulpe Denisa Cătălina;
  13. Caracaleanu Ştefania Florentina;
  14. Gealapu Ana Maria Clarida;
  15. Măican Giulia Andreea Liliana;
  16. Ghiţă Florescu Ştefania Elena;
  17. Voinic Valentina Cristina;
  18. Mitrache Andreea Daniela;
  19. Florescu Alexandra Monica;
  20. Baboi Veronica;
  21. Ivănescu Claudia Mihaela;
  22. Chivu Mihaela Daria;
  23. Nistor Maria Elena;
  24. Stanca Denisa Andreea;
  25. Cotelian Gabriela Elena;
  26. Cotelin Andrada Mihaela;
  27. Mitrache David Andrei;
  28. Mitrache Rareş Ştefan;
  29. Mustăţea Alexandru Nicolae;
  30. Mustăţea David Cristian;
  31. Ştefan Larisa Maya Gabriela;
  32. Grigore Iulia;
  33. Pescaru Elena Iulia;

 

  1. Dincă Leea Adriana;
  2. Pescaru Pavel Adrian;
  3. Pescaru Ioan Călin;
  4. Dobre Ana Maria Geanina;
  5. Şerban Maria Cosmina;
  6. Nicoliţă Alessia Maria;
  7. Mirescu Daria Maria;
  8. Ciulu Mihaela Ştefania;
  9. Trăistaru Andreea Georgiana;
  10. Cucu Cătălin Ilie;
  11. Cucu Geanina Maria;
  12. Gheocanu Anca Gabriela;
  13. Tabacu Anastasia Ştefania;
  14. Mezdrea Cosmina Ştefania;
  15. Ioniţă Raisa Elena;
  16. Dicu Elena Erika;
  17. Căpraru Alexandru Mihai;
  18. Şterie Gabriel Ionuţ;
  19. Linţoiu Bianca Ionela;
  20. Stan Elena Mihaela;
  21. Peagu Maria Alexandra;
  22. Dumitraşcu Andra Elena;
  23. Mitrache Alexandra Ioana;
  24. Rădulescu Raisa Andreea;
  25. Ştefănescu Puiu Raluca Ioana;
  26. Ştefănescu Puiu Melisa Maria;
  27. Bubatu Marius Cristian;
  28. Pîrlea Raluca Maria;
  29. Bălan Camelia Gabriela;
  30. Polk Sabina Maria;
  31. Marica Maria Daria;
  32. Geoarsă Ioana Alexandra;
  33. Florescu Ani Maria;
  34. Necşuţu Claudia Mihaela;
  35. Popescu Ana Maria Iuliana;
  36. Şerban Angela Georgiana;
  37. Neaţă Adelina Maria;
  38. Cheroiu Maya Cristina;
  39. Dobre Miruna Iuliana;
  40. Lunganu Denisa Ştefania;
  41. Pohaţă Alina Ştefania;
  42. Dicu Marina Diana;
  43. Crăciunescu Maria Bianca;
  44. Lică Lorena Mihaela;
  45. Rada Elisa Andreea;
  46. Gheorghişor Sorina Ana Maria;
  47. Păun Vanessa Maria;
  48. Dragomiroiu David Florin;

 

  1. Sandu Ionuţ Ştefan;
  2. Ion Andrada;
  3. Manea Alexandra;
  4. Teleşpan Claudia Ioana;
  5. Tudosie Daniela;
  6. Nicola Vlad Florin;
  7. Mitrea Tudor Iulian
  8. Dăogaru Cristina Marina;
  9. Spilcea Gabriela Mădălina;
  10. Lungu Mădălina Ştefania;
  11. Ioaniţoaia Miruna;
  12. Zaharia Maria
  13. Preda Bianca;
  14. Mihai Marian Cristian;
  15. Petre Robert Alexandru;
  16. Găneşanu Cristian Dumitru;
  17. Turiac Giulia;
  18. Stanciu Ema Nicolle;
  19. Popa Larisa
  20. Duică Julia Maria;
  21. Preoteasa Natalia Gabriela;
  22. Măican Timeea Ioana;
  23. Mică Maria Bianca;
  24. Jianu Diana Andreea;
  25. Bujgoi

 

1.2. Premiu de excelenţă

  1. Ţolu Diana – Şcoala Gimnazială “Eugen Ionescu”– Medalie de Aur la Balcaniada de Matematică;
  2. Dobre Andreea Maria – Şcoala Gimnazială “Eugen Ionescu”– Premiul III la “European Mathematical Cup”;
  3. Coneschi Vlad Silviu – Şcoala Gimnazială “Eugen Ionescu”–Diplomă de Excelenţă la WORLD ROBOT OLYMPIAD 2018 THAILAND;
  4. Ionică Diana Teodora – C.N.R.G. -Diplomă de Participare la Internation Young PHY PHISICHISTS’ TOURNAMENT 2018, BEIJING;
  5. Vădăstreanu Robert Valentin – C.N.R.G. Diplomă de Participare la Concursul Internaţional MATHEMATICAL GRAMMAR SCHOOL CUP IN MATHEMATICS, PHYSICS IN COUMPUTER SCIENCE, Belgarad 2018
  6. Vîrban Iulia Maria – C.N.I.M. – Premiul Special la Olimpiada Internaţională de Lectură;
  7. Popescu Adelina Maria – C.N.I.M.- Premiul II la Olimpiada Internaţională de Lectură;

 

  1. Dumitrescu Ioana Delia – C.N.I.M.- Medalie de Bronz la Balcaniada de Geografie;
  2. Constantinescu Gabriel – C.N.R.G. – Diplomă de Excelenţă la WORLD ROBOT OLYMPIAD 2018 THAILAND;

 

 

SPORT

Premiu de Excelenţă

 

CS ALUMINIU ALRO Slatina

  1. Dobre Oliwer Constantin – medalie de aur la Campionatul European de Karate Tradiţional din Belgrad

CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR Slatina

  1. Huduşan Andreea – Locul III la Campionatele Europene de Tenis de Masă de la Cluj şi Locurile II şi III la campionatul Balcanic de Tenis de Masă din Bosnia

 

ŞCOALA POPULARĂ DE ARTE ŞI MESERII

  1. Nistor Maria Elena – Locul I şi Diplomă de Excelenţă la Concursul Internaţional de balet “Vibe Vienna Internaţional Ballet Experience”;
  2. Costea Sophie Livia Anisia –Diplomă de Excelenţă la Concursul Internaţional de balet “Vibe Vienna Internaţional Ballet Experience”;

 

 

ASOCIAŢIA CLUBUL SPORTIV M.G.V.

  1. Oporanu Florina Claudia – Locul VI la Concursul “International World Dance Masters”;
  2. Oporanu Traian Marcel – Locul VI la Concursul “International World Dance Masters”;
  3. Gheorghe Carmina – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;
  4. Rotea Radu – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;
  5. Ilie Giulia – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;
  6. Ciuică Radu – Locul III la Concursul “International World Dance Masters”;

 

 

OLTENIA TAEKWONDO

  1. Costea Luca – Locul II la Slovenia Open Taekwondo calificat la jocuri Olimpice pentru Tineret din Tunisia, Locul III la Jocurile Olimpice Şcolare din Maroc, Locul III la Open, Grecia;
  2. Ciobanu Victor – Locul III la Campionatul Balcanic de Taekwondo ;

 

 

A.C.S. SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Mihai Andreea – Locul I la Open Internaţional de Karate;

 

  1. Floricică Adrian – Locul I la Open Internaţional de Karate;
  2. Drăgici Cristian – Locul I la Open Internaţional de Karate;
  3. Cîrstea Mihai – Locul I la Open Internaţional de Karate;
  4. Vile Robert – Locul II la Open Internaţional de Karate;
  5. Murgea Bogdan – Locul II la Open Internaţional de Karate;
  6. Rezeanu Rebeca – Locul II la Open Internaţional de Karate;
  7. Frunză Alexandru – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  8. Marinescu Mihai – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  9. Matei Alin – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  10. Frunză Carmen – Locul III la Open Internaţional de Karate;
  11. Niță Sebastian – Locul III la Open Internaţional de

 

 

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina

  1. Păun Bogdan- Medalie de Aur la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad şi Medalie de Aur la Campionatul European din Slovenia;
  2. Ionică Ştefan – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad, Medalie de Aur la Campionatul European din Slovenia;
  3. Apetrei Elena – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad;
  4. Ştefan Diana – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate Tradiţional Belgrad;
  5. Apetrei Alexandra – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate Tradiţional

Belgrad;

  1. Neagoe Andrei – Semifinalist la Campionatul European de Atletism Seniori de la Berlin,

Campion Balcanic Seniori şi Campion Internaţional Seniori al României;

  1. Budin Daniel – Campion Balcanic la Seniori Atletism, Vicecampion Internaţional Seniori al României;
  2. Şerban Marius – Vicecampion Internaţional la Seniori – Atletism al României;
  3. Dincă Cosmin – Vicecampion Internaţional la Seniori – Atletism al României;
  4. Diaconu Adina – Locul IV Campionatul European Tenis de Masă;
  5. Ciobanu Irina – Locul V Campionatul European Seniori Tenis de Masă;
  6. Gheorghe Alexandra Anamaria – Locul II la Campionatul European de Junioare Box;
  7. Ene Alina Gabriela – Locul II la Campionatul European de box “UNDER 22” Seniori;
  8. Barbul Andrei Florea – Locul 12 la Campionatul Mondial de Lupte Greco- Romane Cadeţi de la Zagreb şi Locul 11 la Campionatul European de Lupte Greco- Romane, Cadeţi de la Scopje;
  9. Andrii Andrei Robert – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  10. Aspra Daniel – Locul 4 la Campionatul European de Karate din

 

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV

  1. Cace Adina Gabriela – Locul IX la Campionatul Mondial “UNDER 18” Polonia;

 

ACS PRO SPORT 2009

  1. Firaru Andrei – Vicecampion Naţional Tenis de Câmp, Clasat în turneele intenaţionale

 

 

ACS BU DO KARATE

  1. Maxim Sorin – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  2. Păduroiu Mihai – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  3. Costică Romeo – Medalie de Aur la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  4. Petrache Yanis Mihai – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  5. Buzgurilă Andrei – Medalie de Bronz la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  6. Bojin Daria – Locul II la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  7. Ţarălungă Lucian – Locul VI la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  8. Belgu Darius – Locul III la Campionatul European de Karate din Slovenia;

 

CS BOX ARTROM

  1. Iliescu George Alexandru – Locul V la Campionatul European de Box din Albena

 

CS BUSHIDO Slatina

  1. Ghiţurin Luca Ştefan – Medalie de Argint şi Bronz la Campionatul European de Karate din Slovenia;
  2. Nuţeanu Alexei – Medalie de Argint la Campionatul European de Karate din Slovenia;

 

  1. Premii acordate sportivilor care au obţinut performanţe la campionatele naţionale în anul

2018

 

2.1 Premii la campionate naționale Premiul I – 200 lei

ACS BU-DO KARATE Slatina

  1. Goran Tony – Locul I la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Stroiluleasa Mădălin – Locul I la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  3. Păduroiu Maria – Locul I la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;

 

 

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Sarpescu Damian – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  2. Mincă David- Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  3. Popescu Vlad – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  4. Tapescu Miruna – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  5. Ionescu Bianca – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  6. Floricica Antonio – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  7. Ciontu Augustin – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  8. Gheorghe David – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  9. Constantin Liviu – Locul I la Campionatul Naţional de Karate
  10. Geană Alexandra – Locul I la Cupa României la Karate
  11. Bocicor Bianca – Locul I la Cupa României la Karate
  12. Cristescu David – Locul I la Cupa României la Karate
  13. Ştefan Darius – Locul I la Cupa României la Karate
  14. Mitrache Irina – Locul I la Cupa României la Karate
  15. Ion Florentina – Locul I la Cupa României la Karate
  16. Dobrescu Alexandru – Locul I la Cupa României la Karate
  17. Franţescu Alexandru – Locul I la Cupa României la Karate

 

Clubul Sportiv Municipal

  1. Drăgan Emilia Iuliana – Locul I la Campionatul Naţional de Box feminine;
  2. Ciobanu Costel Adrian – Locul I la Cupa României de Tineret Box;
  3. Tudoroi Paul Tudor – Locul I la Campionatul Naţional de Box pentru Cadeţi;
  4. Ciocan Marina Mihaela- Locul I la Cupa României la Box Junioare;

 

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

  1. Barbu Ana Cristina – Locul I la Campionatul Naţional Tenis de masa;
  2. Ioniţă Alexandra – Locul I la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;
  3. Jifcu Andreea – Locul I la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;

 

C.S. Box

  1. Cotescu Ionuţ Alexandru Locul I la Campionatul Naţional de Box Pentru Cadeţi

 

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Radu Diana Manuela – Locul I la Campionatul Naţional al CSS Tenis de Masă
  2. Popa Mihai Silviu – Locul I la Festivalul Românesc de Judo
  3. Babii Teodor Viorel – Locul I la Campionatul Naţional de Juniori Lupte Greco- Romane
  4. Bănica David Marian – Locul I la Campionatul Naţional de Juniori Lupte Greco- Romane

 

CS Oltenia Taekwondo

  1. Păuna (Ispas) Loredana – Locul I la Campionatul Naţional Militar ,Locul I la „Dracula OPEN TOURNEMENT”
  2. Trifan David – Locul I la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori
  3. Enache Valentin – Locul I la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori

 

C.S Box Comtech Slatina

  1. Ganciu Ovidiu Alexandru – Locul I la Cupa României la Box Cadeţi

 

 

Şcoala Populară de Arte şi Meserii

  1. Stănescu Maria Irina – Locul I la balet la Concursurile Internaţionale „Lebăda de Cristal” şi

„Stele Aurii”

 

 

Asociaţia Club Sportiv MGV Slatina

  1. Niculescu George – Locul I la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  2. Coca Antonia– Locul I la Concursul Zonal „Cupa Argeş”

 

ACS PROSPORT 2009

  1. Duţă Denis – Locul I la Campionatul Naţional de Tenis de Câmp

 

ACS ATHLETIC Slatina

  1. Filea Andrei – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”

 

  1. Ţîrcomnicu Bogdan Marian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  2. Costea David Maximilian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  3. Hermeneanu Evan Valentin – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  4. Danciu Andrei Traian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  5. Vîlceleanu Darius Ştefan – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  6. Cârciumaru Sebastian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  7. Gherghe David Anhel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  8. Barbu Ciprian Andrei – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  9. Ristea Patrick – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  10. Haloiu Alexandru Ionuţ – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  11. Ristea Matei Gabriel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  12. Ciocîrlan Ştefănuţ Cristian – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  13. Breazu Eduard Gabriel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  14. Ciucu Răzvan Dragoş Andrei – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  15. Teodor Patrick Tiberiu – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  16. Anuţa Ioan Mihai – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  17. Lungu Eduard George – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  18. Dicu Andrei Bogdan – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”
  19. Răduleţ Matei Gabriel – Locul I la Turneul de Fotbal „Gheorghe Ola”

 

Premiul II – 160 lei

 

ACS SCORPION KARATE-DO Slatina

  1. Sfîrlează Alexandra – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  2. Ionescu Mirabela – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  3. Fiscuci Viorel – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  4. Geană Natalia – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  5. Golgojan Claudiu – Locul II la Campionatul Naţional de Karate
  6. Coşmeleaţă David – Locul II la Cupa României de Karate
  7. Palada Alexandru – Locul II la Cupa României de Karate
  8. Popescu Gabriel – Locul II la Cupa României de Karate
  9. Dobrescu Maria – Locul II la Cupa României de Karate

 

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Băluţă Florentin – Medalie de Argint la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Huduşan Andreea – Locul II la Campionatul Naţional de Tineret, Tenis de Masă
  3. Bulgar Marius Liviu – Locul II la Campionatul Naţional Individual U 23 Lupte Greco – Romane;
  4. Mirică Alexandru Cristian – Locul II la Cupa României Juniori, Lupte Greco – Romane ;
  5. Negru Robert Constantin – Locul II la Campionatul Naţional Individual U 23 Lupte Greco – Romane;

 

Colegiul Naţional Ion Minulescu

  1. Cojocaru Radu Ianis – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  2. Alexe Radu Mihai – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  3. Călina Ovidiu Nicolas Mario- Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  4. Cîmpeanu Vlad Mihai – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  5. Diaconescu Rareş Theodor – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  6. Negreanu Antonio Nicolae – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  7. Biţă Mihai Cezar- Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  8. Traşcă Ştefan Gabriel- Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  9. Ispas George Emilian – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  10. Mărgărit Antonio Longin – Locul II la Olimpiada Şcolară Baschet masculin, faza Zonală;
  11. Dincă Robert – Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;
  12. Popescu Maria Alexia Gabriela- Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;
  13. Ion Denisa – Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;
  14. Pîrvu Mihail Ciprian – Locul II la Olimpiada Şcolară Tenis de Masă, faza Zonală;

 

 

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

  1. Smedescu Alin – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane, cadeţi;
  2. Anuţa Nicolae – Locul II la Campionatul Naţional Individual Şcolar, cadeţi;
  3. Pepene Ana – Locul II la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;

 

C.S. Box

  1. Marinescu Nicolae -Locul II la Cupa României la Box Juniori

Asociaţia Club Sportiv MGV Slatina

  1. Dirleci Tudor Florin – Locul II la Concursul Naţional „Cupa Sibba”
  2. Ioanovici Pojoceanu Amanda– Locul II la Concursul Naţional „Cupa Sibba”

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Pîrvan Elena Camelia – Locul II la Festivalul Românesc de Judo

 

CS Oltenia Taekwondo

  1. Costea Sophie – Locul II la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori;
  2. Mincă Vlad – Locul II la Campionatul Naţional de Copii Juniori şi Seniori;
  3. Ţucă Andrei – Locul II la Cupa României.

 

Premiul III – 130 lei

 

ACS BU-DO KARATE Slatina

  1. Filip Andreea – Locul III la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Ştefănescu Alexandra – Locul IV la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional ;

 

ACS SCORPION KARATE – DO Slatina

  1. Petrişor Iulia – Locul III la Campionatul Naţional de Karate

 

Clubul Sportiv Municipal Slatina

  1. Dumitru Alin – Medalie de Bronz la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN;
  2. Savu George – Medalie de Bronz la Campionatul Naţional de Karate FUDOKAN
  3. Bârzoi Daniela – Locul III la Campionatul Naţional de Seniori, Tenis de masă;
  4. Matei Ana Maria – Locul III la Cupa României Box Tineret;
  5. Bobaru Andreea Andra- Locul III la Cupa României Box Junioare;
  6. Gheorghe Niculina Denisa – Campionatul Naţional de Box Feminin;
  7. Bărănescu Alexandra – Locul III la Campionatul Naţional de Box Feminin;
  8. Trifu Nela Anna Maria – Locul III la Cupa României la Box Cadete;
  9. Eremia Luca – Locul III în Cupa Născut pentru Lupte;
  10. Panait Sabin – Locul III în Cupa Născut pentru Lupte;
  11. Davidescu Darius – Locul III în Cupa Născut pentru Lupte;
  12. Babii Alexandru – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori – Lupte Greco – Romane;
  13. Cheroiu Florian Adrian – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco – Romane;
  14. Dumitru Robert Ionuţ – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori – Lupte Greco – Romane;
  15. Gheorghe Florin – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco – Romane;
  16. Ioniţă Geani Nicuşor – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco– Romane;
  17. Mirică Nicolae Cosmin – Locul III la Campionatul Naţional de Superligă Seniori- Lupte Greco – Romane;

 

Clubul Sportiv Şcolar Slatina

  1. Florescu Alecsia – Locul III la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;
  2. Ignat Alexandra – Locul III la Campionatele Naţionale Tenis de Masă;
  3. Moise Andrei – Locul III la Campionatul Naţional U 15 la Judo;
  4. Dobre Ionuţ – Locul III la Festivalul Naţional de Judo;
  5. Stancu Cristina – Locul III la Festivalul Naţional de

Colegiul Naţional Ion Minulescu

  1. Mincă Maria Bianca – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  2. Ioana Adriana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală, Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  3. Băcănaru Denisa Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  4. Alexe Maria Giulia – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală, Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  5. Cârstea Horia Cristian – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  6. Conea Denis Cătălin – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  7. Spătaru Cristian Iulian – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  8. Lungu Andrei Daniel – Locul III la Olimpiada Şcolară Atletism, faza Zonală;
  9. Creţan Olivia Mihaela – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  10. Ioana Adriana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  11. Badea Maria Raluca – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  12. Bojincă Ana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  13. Ungureanu Sara – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  14. Drăguţ Genoveva Ioana – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  15. Stănescu Sînziana Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  16. Anton Maria Alexia – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  17. Niţă Janine Ana Maria – – Locul III la Olimpiada Şcolară Baschet feminin, faza Zonală;
  18. Grădinaru Iulia Maria – Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  19. Banu Andreea Ştefania – Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  20. Tinu Ştefania Larisa – Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  21. Nae Patricia Maria- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  22. Bărbuia Bianca- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  23. Tecu Alexandra Maria- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  24. Marinescu Teodora- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;
  25. Geauca Anca Andreea- Locul III la Olimpiada Şcolară Volei Feminin, faza Zonală;

Liceul cu Program Sportiv Slatina

  1. Bănică Iustin Marian – Locul III la Festivalul Naţional de Judo;
  2. Ioniţă Carmen Georgiana – Locul III la Festivalul Naţional de Judo;
  3. Neacşu Iacov Alexandru – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte, Juniori;
  4. Marinescu Ionuţ Mihai – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte, Juniori;
  5. Drăghici Cosmin Adrian – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  6. Nae Teodor Gabriel – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  7. Diculescu Ioan Virgil – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  8. Vasile Răzvan Vasilică – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  9. Fulga Mihai Cătălin – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  10. Manea Robert Constantin – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  11. Diaconu David Cătălin – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  12. Ghiţă Dan Ionuţ – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  13. Popa Sergiu Mihai – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;
  14. Dumitra Marinel Cristian – Locul III la Campionatul Naţional Liga Cadeţilor, Lupte;

Asociaţia Club Sportiv MGV Slatina

  1. Brânzan Alin Costinel – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  2. Vochiţa Thea – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  3. Florescu Teodor Ştefănuţ – Locul VII la Concursul Naţional „Cupa Vâlcea”
  4. Preduţ Timeea Maria – Locul VII la Concursul Naţional „Cupa Vâlcea”
  5. Cătănoiu Marian – Locul III la Concursul Naţional „Cupa Sibba”
  6. Heroaica Ioana Miruna – Locul III la Concursul Naţional „Cupa Sibba”
  7. Alexa Răzvan Gheorghe – Locul IV la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  8. Niţu Octavia Maria – Locul IV la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  9. Cătănoiu Cezar – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”
  10. Fieraru Alexandra – Locul III la Concursul Zonal „Cupa Argeş”

C.S. Box

  1. Marinescu Nicolae – Locul III la Campionatul National de cadeti.

 

C.S. Box ARTROM

  1. Din Ionuţ Cătălin – Medalie de Bronz la Cupa României de Box- Tineret

 

Criteriile de premiere a profesorilor şi antrenorilor care au pregătit elevii şi sportivii cu performanţe în anul 2017/2018

 

  1. Criteriile de premiere a profesorilor sunt:

 

  1. Marele premiu în valoare de 350 lei se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiade internaţionale.
  2. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 lei tuturor profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare şi la concursurile pe

 

II.            Criteriile de premiere a antrenorilor sunt:

  1. Marele premiu în valoare de 350 lei se acordă antrenorilor ai căror sportivi au obţinut premii la Campionatele Mondiale, Europene şi
  2. Se acordă ,,Diploma de merit” şi premiu în valoare de 150 de lei antrenorilor ai căror sportivi au obţinut locurile I, II şi III la Campionatele Naţionale.

 

  1. Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la olimpiadele internaţionale:

 

Centrul Judeţean de Excelenţă

  1. Chiriţă Aurel – profesor îndrumător al elevilor Coneschi Vlad şi Vădăstreanu Robert Valentin.

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Perianu Irina – Profesor indrumator al elevelor Vîrban Iulia Maria şi Popescu Adelina Maria premiate la Olimpiada Internaţională de Lectură;
  2. Liţă Angela – Profesor indrumator al elevei Dumitrescu Ioana Delia la Balcaniada de Geografie

Colegiul National ”Radu Greceanu”

  1. Popescu Doru Anastasiu – Profesor Indumator al echipei Robocom participante la Competiţia Internaţională din Thailanda;
  2. Mic Emilia – Profesor Indumator al elevei Ionică Diana Teodora

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Năsui Mariana – Profesor Îndrumător al Elevei Câştigătoare a Medaliei de aur la  Balcaniada de Matematică şi a Elevei Dobre Maria câştigătoare al Premiului III la European Mathematical Cup;

 

II.             Diplomă de merit şi premiu

Şcoala Gimnazială nr.1

  1. Szilagzi Georgeta
  2. Mutu Lucia

 

 

Şcoala Gimnazială nr.3

  1. Brânduşoiu Alina

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”

 

  1. Părnă Mihaela Mioara
  2. Tuta Carmen Elena
  3. Cercelaru Larisa Carmen
  4. Mincă Mihaela

 

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu”

  1. Constantinescu Gabriela Laura
  2. Petre Claudia
  3. Anastasiu Doru Popescu
  4. Pletoiu Dana Liana
  5. Vasile Maria
  6. Andrei Emilia
  7. Ene Simona Elena
  8. Pietriş Daniel Constantin

 

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

  1. Perianu Irina
  2. Ionescu Cristian
  3. Sterpan Maria
  4. Niculae Aurelia
  5. Micu Roxana
  6. Popescu Ioana Nely
  7. Ceauş Mariana
  8. Mezdrea Adriana
  9. Perianu Marius
  10. Năsui Simona
  11. Combei Dumitru
  12. Ghiră Virginia
  13. Moşteanu Laura
  14. Predeanu Florentina
  15. Liţă Angela
  16. Barbu Gabriela
  17. Dragu Mirel
  18. Moraru Tiberius
  19. Alexandru Valeriu
  20. Gagiu Alina
  21. Cătănoiu Camelia
  22. Badea Rodica

 

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

  1. Alexandru Felicia
  2. Oprea Oana Bianca
  3. Rădulescu Rodica
  4. Bălan Violeta
  5. Mihai Mariana
  6. Lişteveanu Mariana

 

  1. Dumbrăvescu Marius Alin
  2. Badea Valeria
  3. Datcu Zamfir
  4. Popescu Doru Anastasiu

 

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”

  1. Buşoiu Mihaela
  2. Dinu Emilia
  3. Velcea Adriana
  4. Brăileanu Victoria
  5. Prodan Rodica
  6. Enoiu Ioana
  7. Butucea Nicolina
  8. Mustăţea Lenuţa
  9. Geantă Alexandra
  10. Balint Gheorghe
  11. Boiangiu Carmen
  12. Geamănu Ştefania
  13. Bucur Beatrice
  14. Popescu Carmen
  15. Badea Delia
  16. Burdulea Felicia
  17. Vâlcea Elena Adriana
  18. Podoleanu Cătălin

 

Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”

  1. Boaţă Nicolae
  2. Vălu Paula
  3. Neag Mircea
  4. Gheorghe (Ţârcomicu) Crina
  5. Croitoru Marian
  6. Enache Adrian
  7. Dina Marian
  8. Diaconu Valeria
  9. Voica Sidonia
  10. Popa Cornel
  11. Chiş Gabriela
  12. Miulescu Elena
  13. Iosin Nicoliţa
  14. Boroi Ludmila Georgeta
  15. Diaconu Maria

 

Colegiul Tehnic Metalurgic

  1. Mocanu Lucica
  2. Puiu Constantin
  3. Lupu Mihaela

 

  1. Ciochină Ionescu Mariana
  2. Chimoaica Daniela
  3. Rachina Vera Georgeta
  4. Deaconu Castelia
  5. Manda Constanţa
  6. Petra Florea
  7. Vîlcea Elena
  8. Râmaru Gheorghiţa
  9. Stoica Livia
  10. Barbu Marian
  11. Lupescu Ileana

 

Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”

  1. Raicu Marina
  2. Tăbârcă Geanina
  3. Colpacci Tanţa
  4. Diţă Dorina
  5. Lazăr Cristiana
  6. Popescu Ion
  7. Petrescu Nicolae
  8. Enache Marinela
  9. Dinu Mioara

 

 

Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu”

  1. Petrache Maria

 

Liceul cu Program Sportiv

  1. Vancea Marius

 

Centrul Judeţean de Excelenţă

  1. Istrate Viorica
  2. Gruia Adina Maria
  3. Marineanu Ştefania
  4. Dogaru Mioara

 

Fundaţia Judeţeană pentru Tineret Olt

  1. Bălăiţă Iuliana

Palatul Copiilor

  1. Braileanu Ilie;
  2. Maican Leliana Rodica;
  3. Cătănescu Rodica
  4. Balica Mădălina
  5. Bolocan Carmen Georgeta
  6. Şoaica Valerica
  7. Petrache Ion

 

  1. Vârtosu Toma Florentina
  2. Vasile Ilie
  3. Ionescu Silvia
  4. Teleşpan Ion
  5. Vătafu Elena Daniela
  6. Truţă George Lucian
  7. Constantin Ion
  8. Sterie Cristina Maria
  9. Vancea Marius
  10. Viorica Sandu
  11. Vlăduţ Smarandache

 

 

Premii acordate antrenorilor ce au pregătit sportivii cu performanţe în anul 2017/2018

 

 Marele Premiu pentru Performanţe la Campionatele Mondiale, Eurpopene şi Balcanice

  1. Andrii Alin Robert – Antrenor Karate Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  2. Bărbuţi Daniel – Antrenor Atletism Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  3. Petre Arnăutu – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  4. Ilie Mihaela Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  5. Cuţudi Gabriela Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  6. Gălbenuşe Constantin Antrenor Box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  7. Turcin Luminiţa – Antrenor Box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  8. Scuturiciu Constantin Antrenor Lupte Clubul Sportiv Municipal Slatina;
  9. Ilie Dobre – Antrenor Karate C.S. Aluminiu Slatina;
  10. Rezeanu Cristi – Antrenor Karate A.C.S. Scorpion Karate Do;
  11. Oporanu Florina Claudia – Instructor A.C.S. M.G.V. Slatina;
  12. Dozescu Mădălina – Profesor Balet Şcoala Populară de Arte şi Meserii;
  13. Maican Mihnea – Antrenor Tenis de Câmp ACS PRO SPORT 2009;
  14. Dăbuleanu Victor – Antrenor Handbal LPS
  15. Ionică Ştefan – Antrenor Karate C.S. BUSIDO Slatina
  16. Băduţ Dumitru – CS Box ARTROM

 Diploma de merit și premii antrenori:

  1. Davidescu Cătălin – Antrenor Lupte Sportiv Municipal Slatina.;
  2. Arnăutu Petre – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Şcolar Slatina;
  3. Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Şcolar Slatina,;
  4. Florescu Florin – Antrenor Judo Clubul Sportiv Şcolar Slatina;
  5. Bărbulescu Daniel – Antrenor Lupte Greco – Romane Clubul Sportiv Şcolar Slatina;
  6. Costică Eugen Romeo – Antrenor Karate A.C.S. BU- DO Slatina;
  7. Gălbenuşe Vasile – Antrenor CS BOX;
  8. Vladu Valerian – Antrenor Box C.S. Box Comtech Slatina;
  9. Costea Marcel – Antrenor C S Oltenia Taekwondo;
  10. Sîia Costinel – Antrenor Tenis de Masă L.P.S. Slatina;
  11. Ştefan Cristi – Antrenor Judo LPS Slatina;
  12. Răduţescu Ionuţ – Antrenor Lupte LPS Slatina;
  13. Scuturiciu Constantin – Antrenor Lupte LPS Slatina
  14. Neaga Adrian – Antrenor ACS Athletic Slatina
  15. Dinu Ciprian – Antrenor ACS Athletic Slatina
  16. Raţ Alexandru Mihai – Antrenor ACS Athletic Slatina
  17. Ţîrcomnicu Daniel – Antrenor ACS Athletic Slatina
  18. Noaţă Sebastian – Antrenor ACS Athletic Slatina
  19. Dozescu Mădălina – Antrenor.

 

2 COMENTARII

  1. Unele scoli au avut elevi si profesori premiati pentru etapele judetene si regionale iar altele doar pentru premiile nationale. Este nedrept si discriminatoriu sa promovezi pe unii si sa dezavantajezi pe altii ! Consiliul local ar putea sa faca o corectie si sa-si indrepte greseala, daca copii lor ar fi fost la mijloc nu le-ar fi convenit deloc ! Rusinos !

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here