Mai multe localități din Olt vor rămâne, săptămâna viitoare, fără curent. Care sunt zonele vizate

Mai multe localități din Olt vor rămâne, săptămâna viitoare, fără curent, din cauza unor reparații la rețeaua electrică.

Astfel, în localități precum Drăgănești, Izbiceni și Curtișoara, Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.

Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

Data Interval orar

întrerupere

Localitatea Zona de întrerupere
10.05

 

 

 

 

 

 

 

 

09:00-17:00 Comuna Voineasa-sat Blaj PTA Voineasa Mică
08:00-12:00 Izbiceni

 

 

PTA 20 kV SI SRPP 11 Izbiceni
12:00-16:00 TRAFO 1 PTCZ SRPP 11
09:00-17:00 Drăgănești PTA Rampă Drăgănești
09:00-17:00 Comuna Vâlcele-Sat Bărcănești PTA 2 Bărcănești
08:45-15:30 Perieți LEA JT PTA 1 Magazin Perieți  Circuit 1,2,3
09:00-11:00 Izbiceni LEA JT PTA Fabrica de Cărămidă
11.05 08:00-12:00 Comuna Leleasca-sat Leleasca PTA 20 kV 2 Leleasca
12:00-16:00 Comuna Leleasca-sat Afumați PTA 20 kV Afumați
08:45-15:30 Mogoșești

 

 

LEA JT PTA 1 Mogosesti, circuit 1
08:45-15:30 LEA JT PTA 2 Mogosesti, circuit 1
09:00-17:00 Comuna Voineasa-sat Blaj PTA Voineasa Mică
12.05

 

 

 

 

 

 

08:00-12:00 Comuna Leleasca-sat Greerești PTA 20 kV Greerești
12:00-16:00 Comuna Leleasca-sat Mierlești PTA 20 kV Mierlești
09:00-15:30 Izbiceni PTCZ SA Comsuiztest Izbiceni, PTA Service Auto SAMIR Izbiceni, PTA Statie de epurare  Comsuiztest Izbiceni, PTCZ SI CHE Izbiceni
09:00-17:00 Comuna Spineni-Sat Optășani PTA Optășani
08:45-15:30 Mogosesti LEA JT PTA 4 Mogosesti circuit 1,2
13.05

 

 

 

 

 

08:00-12:00 Comuna Gostavățu-sat Slăveni PTA 20 kV Moară Slăveni
12:00-16:00 Comuna Tia Mare- Sat Potlogeni PTA 20 kV 1 Potlogeni
08:45-15:30 Scornicești

 

 

LEA JT  PTA Șuica, circuit 1,2
08:45-15:30 LEA JT PTA 3 Negreni, circuit 1,2
09:00-17:00 Comuna Vâlcele-Sat Bărcănești PTA 2 Bărcănești
14.05 08:00-12:00 Comuna Izvoarele-Izvorele PTA 20 kV 4 Furculești Izvoare
12:00-16:00 Comuna Vâlcele-Sat Vâlcele PTA 20 kV 1 Vâlcele Sfat
09:00-17:00 Comuna Bobicești-sat Chintești PTA 1 Chintești
08:45-15:30 Curtișoara LEA JT PTA Dobrotineț 2 Circuit 1
08:45-15:30 Curtișoara LEA JT PTA Raiț Circuit 1

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here