Întreruperi ale alimentării cu energie electrică în mai multe zone din Olt. Slatina și Corabia, printre zonele vizate

Mai multe zone din Olt vor avea, în săptămâna 14-20 iunie, întreruperi ale alimentării cu energie electrică, din cauza unor lucrări de întreținere la rețeaua electrică.

Zone precum Piatra Olt, Slatina și Corabia se află pe lista zonelor vizate.

Mai exact, Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.

Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

Data Interval orar

întrerupere

Localitatea Zona de întrerupere
14.06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10:00-17:00 Piatra Olt PTA  Colonie Piatra Olt
10:00-17:00 Piatra Olt PTA 1 Piatra Sat Autobuz
08:00-12:00 Comuna Sâmburești-sat Ionicești PTA 20 kV 2 Ionicești
12:00-16:00 Comuna Sâmburești-sat Lăunele PTA 20 kV Lăunele
08:45-15:30 Braneț

 

 

LEA JT PTA 1 Braneț  CIRC-1,2
08:45-15:30 LEA JT PTA 2 Braneț  CIRC-2
09:00-12:00 Slatina Plecare 1 PA Progresul
15.06 09:00-16:00 Grojdibodu PTA 3 Grojdibodu, PTA 4 Grojdibodu
09:00-17:00 Movileni-sate Bacea si Movileni PTA Pompa apa Bacea,PTA Sala Sport Movileni,PTA SMA Brigada Movileni,PTA Scoala Movileni,PTA 3 Movileni,PTA Moara Movileni
10:00-17:00 Comuna Teslui-Sat Comănița

 

PTA Comănița
08:00-12:00 Comuna Sâmburești-sat Mănulești PTA 20 kV Mănulești
12:00-16:00 Comuna Leleaca-sat Urși PTA 20 kV CAP Urși
08:45-15:30 Corbu, Milcoveni

 

 

LEA PTA 2 Corbu Circ-1, 2, LEA PTA 3 Corbu Circ-1, 2
08:45-15:30 LEA  PTA Milcoveni  Circ. – 2
09:00-17:00 Optași PTA 1 Optași, PTA Universal Peco Optași, PTA Bufet Optași
16.06

 

 

 

 

09:00-17:00 Vitomirești-sate Vitomirești si Trepteni PTA F – ca Cărămida Vitomirești, PTA 1 și 2 Trepteni
09:00-12:00 Icoana,Bădesti PTA Total Agro Serv,PTA SPC Gaze Bădești SNDGN,PTA Sonda 330
08:00-12:00 Comuna Corbu-sat Buzești

 

PTA 20 kV 1 Buzești
12:00-16:00 PTA 20 kV 2 Buzești
17.06

 

 

 

 

 

 

 

 

09:00-17:00 Pleșoiu-satele Arcești si Pleșoiu PTA Arcești Cot, PTA Pleșoiu, PTA CAP Pleșoiu
09:00-15:00 Vișina PTS 20 kV SPP 27 Vișina
10:00-17:00 Corabia

 

PTCZ 6.94 Bloc D5
10:00-17:00 PTCZ 6.135 Complex Corabia
08:00-12:00 Comuna Cilieni PTA 20 kV 6.56 CAP Cilieni
12:00-16:00 Comuna Urzica-Sat Urzica PTA 20 kV 6.65 1 Urzica
08:45-15:30 Curtișoara LEA JT PTA IAS Curtișoara  Circ. – 2, 3, 4
08:45-15:30 Curtișoara LEA JT PTA CAP Curtișoara  Circ. – 3
18.06

 

 

 

 

08:00-12:00 Comuna Bălteni-sat Bălteni PTA 20 kV 1 Călinescu Bălteni
12:00-16:00 Comuna Bălteni-sat Bălteni PTA 20 kV 2 SMA Bălteni
08:45-15:30 Gruiu

 

 

LEA  PTA 1 Gruiu  Circ. – 1, 2
08:45-15:30 LEA PTA 2 Gruiu Circ. – 1/LEA PTA 1 Isaci  Circ. – 2

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here