Accident în Olt. Un bărbat fără permis a lovit cu tractorul un autoturism condus de un tânăr de 20 de ani. Acesta a ajuns la spital/ FOTO

Un bărbat care conducea un tractor, tractând o cisternă, provocat un accident rutier, joi după-amiază, lovind un autoturism condus de un tânăr de 20 de ani. Acesta a suferit răni și a fost transportat la spital.

Evenimentul rutier a avut în jurul orei 15:45, pe Drumul Județean 642, în afara localității Cilieni, la fața locului deplasându-se polițiștii rutieri din Corabia.

Din primele verificări, oamenii legii au stabilit faptul că un bărbat de 55 de ani, din comuna Rusănești, în timp ce conducea un utilaj agricol ce tracta o cisternă, din cauze ce urmează a fi stabilite în cursul cercetărilor, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de către un tânăr de 20 de ani, din comuna Tia Mare.

În urma evenimentului rutier, conducătorul autoturismului a necesitat îngrijiri medicale, fiind transportat la Spitalul municipal Caracal.

„Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”, se arată într-un comunicat al Poliției Olt.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că utilajul agricol și cisterna erau neînmatriculate/neînregistrate, iar bărbatul de 55 de ani nu deține permis de conducere.

În cauză, polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, urmând a fi dispuse măsurile legale.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.