În ce stare se află consilierul local ajuns la spital după ce a fost lovit, în secția de votare, de candidatul PNL Mario De Mezzo

Consilierul local al PSD Emil Popa, ajuns la spital după ce a lovit de candidatul PNL la Primăria Slatina, Mario De Mezzo, într-una dintre secțiile de votare de la Colegiul Național „Radu Greceanu”, este stabil hemodinamic, dar este în curs de investigații și tratament de specialitate.

Informația a fost transmisă de conducerea Spitalului Județean de Urgență Slatina, la solicitarea mass-media.

„Având în vedere multiplele solicitări de informații din partea presei, vă remitem următorul comunicat:

Astăzi, 09 iunie 2024, la ora 10:59 s-a prezentat în Unitatea de Primire Urgențe, un barbat în vârstă de 43 de ani, afirmativ victimă a unei agresiuni fizice care a avut loc în cadrul unei secții de votare din Municipiul Slatina. Actualmente pacientul este stabil hemodinamic și este în curs de investigații și tratament de specialitate”, se arată într-un comunicat transmis de spital.

Evenimentul s-a petrecut în jurul orei 11.50, într-o secție de votare de la Colegiul Național „Radu Greceanu”, unde candidatul PNL la Primăria Slatina a provocat un scandal în toată regula. Deși el a fost agresorul, după provocările strategic puse în operă a început să se victimizeze. Totuși, un om a ajuns la spital după ce a fost agresat e liberal.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.