Accident rutier cu o victimă la Slatina. Persoana rănită, transportată cu răni la spital

Un bărbat de 31 de ani, din Slatina, a ajuns, luni, la Urgențe după ce autoturismul pe care îl conducea a fost izbit de o autoutilitară care nu i-a acordat priotitate de trecere.

Accidentul s-a petrecut la ieșire din Slatina spre localitatea Brebeni, la intersecția străzilor Recea cu Drăgănești, acolo unde șoferul de pe autoutilitară, un bărbat de 39 de ani, din comuna Viişoara, judeţul Teleorman, alături de care se mai afla o persoană, a nesocotit regula acordării de prioritate, lovind autoturismul condus de slătineanul de 31 de ani.

La faţa locului s-au deplasat un echipaj SMURD şi un echipaj de la Ambulanţă.

„În urma accidentului a rezultat o victimă, şoferul autoturismului de 31 de ani, din Slatina. Pacientul a fost găsit conştient, cu excoriaţii la nivelul feţei şi dureri la cap şi la coloana lombară, fiind transportat la Unitatea de Primire Urgenţe a Spitalului Județean Slatina”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Olt, plutonierul major Alin Băsăşteanu.

Poliţiştii au demarat cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.

Nici unul dintre conducătorii auto implicați în accident nu consumase alcool înainte de pleca la drum, susțin oamenii legii. În cauză s-au întocmit acte procedurale pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.