VIITORUL – FCSB 0-2 în etapa a 21-a din LIGA 1

Sursa foto: prosport.ro

FCSB s-a impus, duminică, pe terenul celor de la Viitorul, scor 2-0 într-un meci din etapa a 21-a din Liga 1. Rezultatul a fost stabilit încă din prima repriză prin golurile marcate de Soiledis şi Fl. Coman.

FCSB a dominat clar prima repriză, iar după două ratări mari a venit, logic, şi deschiderea de scor. Soiledis a lovit balonul cu capul, după un corner, singur într-un careu suprapopulat de oamenii lui Gică Hagi. Apoi, Fl. Coman a profitat de lentoarea şi plasamentul greşit ale lui Ghiţă şi a marcat cu o execuţie de mare jucător.

După pauză, lucrurile au stat la fel. Partida a curs spre succesul oaspeţilor. Coman şi Man au mai ratat alte ocazii, iar problema învingătoarei nu s-a pus nici măîcar un moment.

Sursa: romaniatv.net