Elevii de 10 la Bac și Evaluare Națională, premiați de Primăria Slatina. Lista beneficiarilor

Și anul acesta, Primăria Slatina îi va premia în bani pe elevii care au obținut media 10 la Evaluarea Națională și la Bacalaureat.

În acest sens, primarul municipiului, Emil Moț, a inițiat un proiect local care conține lista tuturor elevilor care vor beneficia de premiere.

Este vorba de 15 elevi care au trecut cu media maximă Evaluarea Națională și de 10 candidați care au promovat examenul de Bacalaureat cu cea mai mare medie.

„Dragi elevi slătineni,

Vă felicit din suflet pe aceia dintre voi care ați promovat în acest an atipic examenele de la Evaluarea Naționala și Bacalaureat !

De asemenea, deoarece consider că educația este cărămida de baza a unei societăți de succes, Primăria Municipiului Slatina și Consiliul Local păstrează și în acest an tradiția de a-i premia cu 1.000 de RON pe elevii excepționali care au încheiat aceste examene cu media 10.

Ulterior afișării rezultatelor finale vom definitiva lista elevilor ce vor participa la ceremonia de premiere.

Vă doresc mult succes, tuturor, în noile etape pe care urmează să le parcurgeți!”, a scrie, pe Facebook, primarul Slatinei.

Lista beneficiarilor:

Media 10 Evaluare națională 2020:
1. ILIE Maria – Giulia – Elena – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
2. NEDELEA Alin – Teodor – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
3. ȚUCĂ Roberta – Bianca – Gabriela – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
4. UNTEA Alexandra – Nicoleta – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
5. VASILOIU Andrei – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
6. VÂRȘĂ Vlad – Gabriel – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
7. BĂRBUIA Bianca – Mihaela – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
8. GRĂDINARU Iulia – Maria – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
9. IORDACHE Andreea – Bianca– Colegiul Național ” Ion Minulescu”
10. NIȚU Mihnea – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
11. PETRE Eduard Ștefănuț– Colegiul Național ” Ion Minulescu”
12. GÎLCĂ Larisa – Cătălina – Şcoala Gimnazială „George Poboran”
13. UDREA Raluca – Ana – Maria – Şcoala Gimnazială „George Poboran”
14. RISTEA Ioana – Lorena – Liceul cu Program Sportiv
15. MEREU Anca – Gabriela – Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”

Media 10 Bacalaureat 2020:
1. ANTONESCU Maria – Cristina – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
2. POPESCU Adelina – Maria – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
3. DUMITRU Diana – Cristina – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
4. DÎRSTARU Maria – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
5. FILIP Vlad – Florin – Colegiul Național ” Ion Minulescu”
6. CUCU Andra – Adelina – Colegiul Național ”Radu Greceanu”
7. MINESCU Denisa – Florentina – Rebeca – Cecilia – Colegiul Național ”Radu
Greceanu”
8. STANCIU Raluca – Teodora – Colegiul Național ”Radu Greceanu”
9. IONICĂ Diana – Teodora – Ramona – Colegiul Național ”Radu Greceanu”
10. CORBEANU Georgiana – Colegiul Național ”Radu Greceanu”

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here