Distribuție Oltenia, modificări la programul lucrărilor pentru prevenirea și corectarea avariilor. Ce localități din Olt vor rămâne fără curent

Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.

Lista zonelor în care se efectuează lucrările de întreținere ale rețelei de alimentare cu energie electrică a fost actualizată azi.

Astfel, în Slatina, LEA JT PTCZ Tudor Vladimirescu circuit 1, lucrările au fost finalizate.

Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

Data Interval orar

întrerupere

Localitatea Zona de întrerupere
 

 

 

24.05

 

09:00-17:00 Comuna Găneasa-Sat Dranovățu PTA SMA Dranovățu
10:00-17:00 Comuna Valea Mare-Sat Turia PTA  Turia
08:00-12:00 Comuna Sârbii Măgura-Sat Cosoreni PTA 20 kV 1 Cosoreni
12:00-16:00 Comuna Sârbii Măgura-Sat Sârbii Măgura PTA 20 kV Fermă POMICOLA Sârbii Măgura
08:45-15:30 Comuna Optași Magura-Sat Optași PTA Moară Vitănești , PTA Zăvoi, PTA Jugaru, PTA Paris, PTA CAP Optași
08:45-15:30 Dobroteasa LEA JT PTA Valea Lui Alb
08:45-15:30 Dobroteasa LEA JT PTA Câmpu Mare
25.05

 

 

 

10:00-17:00 Comuna Leleasca-sat Leleasca PTA Hidrodor Leleasca
12:00-16:00 Comuna Sâmburești-sat Sâmburești PTA 20 kV Moară  Sâmburești
08:45-15:30 Dobroteasa LEA JT PTA Câmpu Mare Silva
08:45-15:30 Dobroteasa LEA JT PTA Vulpești
10:00-18:00 Potelu LEA JT PTA 6.30 Potelu 1 circuit 1
09:00-17:00 Slatina LEA JT PTCZ Tudor Vladimirescu circuit 1
26.05

 

 

 

 

 

 

 

08:00-12:00 Comuna Spătaru-Sat Cungrea PTA 20 KV 3 Spătaru-Popești
12:00-16:00 Comuna Sâmburești-sat Cerbeni PTA 20 KV Cerbeni
08:45-15:30 Curtișoara PTA 2 Dobrotinet,PTA Rait
10:00-18:00 Corabia LEA JT PTA 6.10 Piață circuit 2 și circuit 3
27.05

 

 

 

09:00-17:00 Comuna Coteana-Sat Coteana PTA 1 Coteana, PTAB Complex Porcine Ipotești, PTCZ Complex Porcine Ipotești, PTA 5 Zootehnie Coteana, PTA Pajiște Coteana, PTA 2 Coteana Sfat, PTA 3 Vinalcool Vechi, PTA 4 Vinalcool nou
09:00-17:00 Drăgănești sat Comani, Comuna Mărunței-sate Mărunței, Gigârtu, Viișoara, Malu Roșu, Comuna Ipotești, Comuna Falcoiu PTA 2,3 Puțuri Apă Drăgănești, PTA 17 Drăgănești SMA, PTA 1,2,3,4 Comani, PTA 2 Marunței Gâldae, PTA F-ca de Asfalt Marunței, PTA 1 Marunței, PTA 5 Marunței, PTA 4 Zootehnie Marunței, PTA 7 Mărunței Gigârtu, PTA 3,6  Marunței Viișoara, PTA Malu Roșu, PTCZ SI-UHE Ipotești, PTA Stație de Sortare, PTA Pompe Olteț, PC Extragere Agregare Cioroiu
08:00-12:00 Comuna Traian-Sat Traian PTA 20 KV 3 TRAIAN
12:00-16:00 PTA 20 KV CAP(SMA) TRAIAN
08:45-15:30 Slatioara PTA 1 Slatioara, PTA 3 Slatioara
10:00-18:00 Corabia LEA JT PTA 6.10 Piață circuit 2 și circuit 3
28.05

 

 

 

 

 

 

10:00-12:00 Comua Tufeni Sat Tufeni PTM Parc 14, PTAB Tufeni,PTA Parc 19, PTA Sonda 1171, PTA Sonda 1131, PTA SMA Tufeni, PTA 1 Tufeni, PTA Fermă Porcine Eurospțial (IAS Armanu), PC CEB Armanu, , PTA Sondă 743 Petrol 1, PTA 1154, PTA 2 Tufeni Centru, PTA Sondă 724, PTA 3 Tufeni Vale
09:00-17:00 Comuna Icoana-Sat Ursoaia, Potcoava-sat Sinești PTA Plapcea 2, PTA S452, PTA 1,2 Ursoaia, PTA Foraj Ciurești, PTSol Parc 1 Ciurești, PC CEF Icoana 1, PTAb 1,2 CEF Icoana 1, PTA S762, PTM Parc 28, PTA Parc 4, PTA S196
10:00-17:00 Comuna Sprâncenata-Sat Frunzaru PTA 5 Zootehnie Frunzaru
08:00-12:00 Comuna Corbu-Sat Ciurești PTA 20 kV Foraj Ciurești
08:45-15:30 Negreni LEA JT PTA 3 Negreni
08:45-15:30 Scornicești LEA JT PTA Suica
09:00-15:00 Gubandru LEA JT PTA Gubandru
10:00-18:00 Giuvărăști LEA JT PTA 6.92 Giuvărăști 2 circuit 5
29.05

 

09:00-17:00 Comuna Dobrun-Sat Dobrun PTA Pompe Apă Dobrun, PTA Puțuri Apă Dobrun, PTA Ulmet

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here