Gropi periculoase rămase în urma lucrărilor executate de diverse firme pe mai multe străzi din Slatina. Primăria, indiferentă/ FOTO

Lucrările desfășurate în ultimele luni pe străzile din Slatina au lăsat în urmă gropi periculoase pentru autoturisme pe mai multe artere, iar primăria pare să ignore total acest lucru.

Este vorba de lucrări de înlocuire fie a unor conducte de alimentare cu apă, fie a unor conducte de alimentare cu gaze naturale, așa cum se întâmplă acum, de pildă, pe strada Aleea Rozelor. În ambele cazuri, au fost săpate șanțuri de-a latul arterelor care, ulterior, au fost umplute cu balast și lăsate așa, urmând, probabil, ca respectivele străzi să fie aduse la starea inițială.

Numai că nu se întâmplă asta. Pe strada Păcii balastul s-a tasat și, din cauza ploilor, au apărut gropi adânci în carosabil rămase așa de luni de zile.

Aceeași situație este și la intersecția străzilor Păcii cu Libertății, dar și pe strada Aleea Rozelor, în spatele Centrului Cultural „Eugen Ionescu”, unde ploile din ultima perioadă au săpat un adevărat crater.

Nu mai vorbim de strada Plutonier Major „Dorobanțu Constantin”, rămasă ca după bombardamente în urma lucrărilor desfășurate.

Firmele care au lucrat în aceste locuri nu se grăbesc să pună asfalt pe suprafețele unde au fost făcute decopertări, iar primăria dă dovadă de o indiferență crasă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.