Rezultate alegeri OLT: Cine sunt cei 112 primari în următorul mandat 2016 – 2020

Alegerile locale în Olt au avut doi actori principali, PSD, care a câştigat nu mai puţin de 95 de primării, şi PNL, care a luat 17 primării. Viitorii primari sunt următorii:

Slatina – Emil Moţ – PSD

Caracal – Liviu Radu – PSD

Corabia – Iulică Oane – PSD

Drăgănești-Olt – Pantelie Rotaru – PSD

Piatra-Olt – Tudor Udrescu – PSD

Potcoava – Manuel Enăchioaia – PSD

Baldovinești – Ion Enescu – PSD

Băbiciu – Florea Negrilă – PSD

Bălteni – Tudor Mărineaţă – PSD

Bărăști – Vergil Gealapu – PSD

Bîrza – Marin Vlăduţ – PSD

Bobicești  – Ilie Chitez – PSD

Brastavățu – Cici Oprea – PSD

Brebeni – Marian Ivan – PSD

Brîncoveni – Cheroiu Ion – PSD

Bucinișu – Radu Miltiade – PSD

Călui – Rotaru Constantin – PSD

Cezieni – Guşat Dănuţ – PSD

Cilieni – Ionel Marancea – PSD

Cîrlogani – Ionel Văduva – PSD

Colonești – Stan Nicolae – PSD

Corbu – Constantin Dinuţ – PSD

Coteana – Vasile Costea – PSD

Curtișoara – Gheorghe Gănescu – PSD

Dăneasa – Soare Nicolae – PSD

Deveselu – Ion Aliman – PSD

Dobrețu – Marinel Traşcă – PSD

Dobroteasa – Ion Crăciunescu – PSD

Dobrun – Aurel Bondrescu – PSD

Drăghiceni – Ştefan Şoancă – PSD

Făgețelu – Constantin Popa – PSD

Fălcoiu – Petrişor Alexandru – PSD

Fărcașele – Tudor Marin – PSD

Găneasa – Dumitru Costea – PSD

Găvănești – Iulian Antonie – PSD

Ghimpețeni – Dan-Constantin Dobre – PSD

Giuvărăști – Dorel Imireanu – PSD

Gîrcov – Niculiţă Bobonete – PSD

Gostavățu – Marius Popescu – PSD

Grădinari – Mihai Ioana – PSD

Grădinile – Ion Dincă – PSD

Grojdibodu – Adrian-Viorel Căpriţă – PSD

Gura Padinii – Gicu Cranta – PSD

Ianca – Mirel Pascu – PSD

Icoana – Gabriela-Mariana Ancuţa – PSD

Ipotești – Ion Căpraru – PSD

Izvoarele – Florian Constantin – PSD

Mărunței – Alexandru Becheanu – PSD

Milcov – Marin Dorobanţu – PSD

Morunglav – Ion-Adrian Stanciu – PSD

Movileni – Ion-Sorin Toma – PSD

Nicolae Titulescu – Gheorghe-Florin Tiutiu – PSD

Obîrșia – Tudor Udrea – PSD

Oboga – Tudor Matei – PSD

Oporelu – Valerin-Ion Burciu – PSD

Optași-Măgura – Marin Scurtu – PSD

Orlea – Viorel Oiţă – PSD

Osica de Sus – Cezar Filip – PSD

Perieți – Costin Robert Vâlceleanu – PSD

Poboru – Iulian Bărăscu – PSD

Priseaca – Florea Gheorghe – PSD

Radomirești – Nicuşor Sîia – PSD

Redea – Dan Bălă – PSD

Rotunda – Vergil Sârbu – PSD

Rusănești – Alexandru Chirea – PSD

Sârbii – Măgura – Lucian Tănase – PSD

Scărișoara – Liviu Tiugan – PSD

Schitu – Marian Lunganu – PSD

Seaca – Marian Băluţă – PSD

Sîmburești – Iulian Preda – PSD

Spineni – Dănuţ Şărpău – PSD

Sprîncenata – Marin Mihăeşteanu – PSD

Stoenești – Alexandru Damian – PSD

Stoicănești – Marius-Paulian Preoteasa – PSD

Strejești – Constantin Vizantie – PSD

Şerbănești – Titi Peligrad – PSD

Şopârlița – Cristinel Neagu – PSD

Ştefan cel Mare – Viorel-Marius Măgureanu – PSD

Tătulești – Dan Vasile – PSD

Teslui – Mihăiţă Lăzărescu – PSD

Tia Mare – Virgil Gulie – PSD

Topana – Gheorghe Barbu – PSD

Tufeni – Eugen Şotae – PSD

Valea Mare – George-Daniel Iancu – PSD

Vădastra – Sorin Rădulescu – PSD

Văleni – Ion Şofaru – PSD

Verguleasa – Valentin Piciu – PSD

Vișina – Gelu Mariţa – PSD

Vișina Nouă – Florin-Cristian Ţol – PSD

Vitomirești – Ion-Robert Rotea – PSD

Vîlcele – Alexandru Taifas – PSD

Vlădila – Marian Tocea – PSD

Vulturești – Gheorghe Treanţă – PSD

••• 

Balș – Mădălin Teodosescu – PNL

Scornicești – Ioan Prioteasa

Crîmpoia – Ionel Mirea – PNL

Cungrea – Liviu Voiculescu – PNL

Iancu Jianu – Paulică Munteanu – PNL

Izbiceni – Marian Gulie – PNL

Leleasca – Vasilică Selescu – PNL

Mihăești – Constantin Dobriţa – PNL

Osica de Jos – Marian Pistol – PNL

Pleșoiu – Valeriu Măndescu – PNL

Slătioara – Savu Ungureanu – PNL

Studina – Marian Vasile – PNL

Traian – Negrilă Marian – PNL

Urzica – Ion Spiridon – PNL

Vădăstrița – Marin Ciupitu – PNL

Voineasa – Liviu-Laurenţiu Anuţa – PNL

Vulpeni – Paul Mandea – PNL

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here